Osmomesečna beba iz Valjeva preminula je juče od opekotina zadobijenih od vrele vode prilikom kupanja u porodičnoj kući u Valjevu. Nezapamćena tragedija u mirnoj ulici potresla je sve komšije, a oglasio se i muškarac koji je prvi pritrčao u pomoć i odvezao majku (25) i devojčicu u bolnicu.
- Niko od članova moje porodice u tom trenutku nije bio kod kuće. Ja sam se vratio iz Beograda, a komšinica koja živi do nas izašla je napolje i počela da vrišti: "Upomoć, upomoć, dete mi umire" - kaže komšija koji je odvezao nesrećnu devojčicu i njenu majku u Urgentni centar u Valjevu.
Ovaj komšija kaže da majka nije imala telefon kad je izletela ispred stana, pa je počela da doziva upomoć.
- Zadesio sam se tu, odmah sam ih spakovao u auto i odvezao - kaže komšija unesrećene porodice.
Bebi stalo srce od bolova
Dok ih je vozio u bolnicu majka je sve vreme tresla devojčicu ne bi li je oživela.
- Nije davala znake života. Kada smo stigli u Urgentni centar, medicinska sestra je bebu uzela kroz prozor i unela u bolnicu - kaže ovaj komšija.
Veruje se da je osmomesečna devojčica preminula pošto joj je stalo srce, jer nije mogla da izdrži strahovite bolove koje je trpela od opekotina. Pretpostavka je da je do tragedije najverovatnije došlo kada je brat bebe, četvorogodišnji dečak, u momentu odsustva majke iz kupatila na slavini greškom pustio vrelu vodu dok je u kadi bila njegova osmomesečna sestrica.
Peto dete na putu
Komšije tvrde da je u trenutku tragedije majka bila u kući sa dvoje dece, dok je otac bio u parku sa drugo dvoje. Dečica imaju 2, 3 i 5 godina, a majka im je ponovo trudna, kažu komšije.
- Žena je divna, stvarno! Četvoro dece i peto na putu. Viđali smo da izvode decu u park, moj sin se igrao sa njima - kaže jedan od komšija.
Oca nastradale devojčice je video posle tragedije, sedeo je na klupi i plakao.
- Bilo je užasno! Dolazila je i policija, i deca su sve to videla... Stvarno strašno! Čulo se vrištanje, dreka - kažu komšije.
Niko ne zna porodicu
Komšije kažu da ova porodica od skoro živi tu, "jedno dva-tri meseca".
- Stalno se čula vika iz njihovog dvorišta jer imaju puno dece, ali niko ne zna o njima mnogo. Ne znamo šta se dogodilo u ovom užasu - kažu komšije.
Prema njihovim rečima, roditelji nesrećne devojčice koja je izgubila život pod zasad nerazjašnjenim okolnostima već neko vreme nisu zaposleni, pa su po ceo dan bili sa decom, piše Blic.
Sahrana danas
Komšije tvrde da je porodica živela podstanarskim životom, kao i da su pre nekoliko dana dobili otkaz od stanodavca za kuću u kojoj se tragedija i dogodila.
Komšija kažu da će se sahrana tragično preminule bebe održati danas u 14 sati u selu nadomak Valjeva, gde su sada i njeni roditelji.
Lekari Zdravstvenog centra Valjevo primili su u nedelju uveče oko 20 časova majku koja je donel telo osmomesečne bebe, rečeno je danas u Zdravstvenom centru Valjevo. Pokušali su reanimaciju i posle sat i po konstatovali smrt deteta.
Devojčica stara osam meseci, iz Valjeva, preminula je od posledica opekotina zadobijenih tokom kupanja, a njihove komšije kažu da se bračni par sa decom u njihovu ulicu doselili tek pre nekoliko dana.
U nesreći koja se dogodila 22. jula oko 23.45 na raskrsnici Faverijske i Rakovčeve ulice u Puli, trudnica je povređena, a pošto je bila u 37. nedelji trudnoće, odmah su je porodili u bolnici. Beba je preminula, javila je riječka bolnica, a objavila je PU istarska.
U reci Gradac danas je pronađeno telo muškarca, a prema nezvaničnim informacijama, pretpostavlja se da je reč o čoveku iz Valjeva čiji je nestanak prijavljen jutros.
Superćelijska oluja, koja je prvo protutnjila Slovenijom, a potom prešla preko Hrvatske, stigla je tokom popodnevnih sati u Srbiju gde je napravila pustoš.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Lekari Zdravstvenog centra Valjevo primili su u nedelju uveče oko 20 časova majku koja je donel telo osmomesečne bebe, rečeno je danas u Zdravstvenom centru Valjevo. Pokušali su reanimaciju i posle sat i po konstatovali smrt deteta.
Hrvatski premijer Andrej Plenković ispostavio je ultimatum Crnoj Gori na njenom putu u Evropsku uniju čime je Podgorici srušio Sneška i euforiju koja vlada u montenegrinskim medijma.
Skupština Crne Gore dotakla je novu najnižu tačku u svojoj istoriji, sramnom odlukom vladajuće većine u Podgorici, istorijsko ujedinjenje Crne Gore i Srbije iz 1918. godine zakonski je proglašeno za nekakvu nasilnu aneksiju.
Predsednica Narodne skupštine Ana Brnabić oštro je reagovala na društvenoj mreži Iks povodom pisanja medija u Crnoj Gori, optuživši ih za brutalnu kriminalizaciju i dehumanizaciju predsednika Srbije Aleksandra Vučića i njegove porodice.
Dukljanski politikant Milo Đukanović, diktator koji se 30 godina grčevito držao vlasti u Crnoj Gori, uključio se u opštu hajku na Srbiju i predsednika Aleksandra Vučića.
Publika od sada ima priliku da svake srede od 17 časova na Prvom programu Radio Beograda prati novi politički tok-šou "U sredu sa Bojanom Bilbijom". Reč je o autorskom projektu koji se bavi najvažnijim političkim, geopolitičkim i društvenim temama koje oblikuju svakodnevni život građana Srbije, ali i globalne procese koji utiču na ceo svet.
U prethodnoj epizodi Informerove emisije “Na merama” otkrili smo koga to traži novinar blokader Mladen Savatović, čime se zanima političar u pokušaju Đorđe Stanković, gde se skriva najbolji drugar rektora politikanta Vladana Đokića, Nebojša Bojović, kako se opušta propali aktivista Petar Đurić…
U Hramu Svetog Save, među rekom ljudi koji su došli da isprate Pojas Presvete Bogorodice, našle su se i novinarke Informera Staša Koprivica i Jelena Rafailović.
Patrijarh srpski Porfirije i iguman manastira Vatoped arhimandrit Jefrem, uz pratnju Garde Vojske Srbije i više hiljada vernika ispratili su Pojas Presvete Bogorodice.
Intenzivan napad ukrajinskih dronova na Sankt Peterburg u vreme održavanja Međunarodnog ekonomskog foruma je još jedna potvrda da imamo posla sa drskom nacističkom bandom oličenom u timu Vladimira Zelenskog, rekla je Marija Zaharova, portparol ruskog Ministarstva spoljnih poslova.
Volodimir Zelenski, koji je odgovoran za dodeljivanje naziva "Heroji UPA" jednoj vojnoj jedinici, ne zaslužuje ovu nagradu i treba da je bude lišen, naglasila poljska poslanica Ana Brilka.
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski saopštio je da je vreme da se okonča rat, navodeći da, kako je rekao, "ruski vladar" želi da nastavi borbu zbog čega Ukrajina odgovara na napade.
Američki glumac Džejms Hendi poznat po ulogama u filmovima Top Gan: Maverik i Džumandži, izboden je na smrt u vlastitom domu u Los Anđelesu, saopštila je policija.
Pozorište lutaka "Pinokio" sa ponosom najavljuje premijeru predstave "Luna Luna Park", u režiji Fabricija Montekija, koja će se održati u subotu 6.juna u 19:00 časova.
Slaviša Čurović bio je protiv referenduma 2006. godine i odvajanja Crne Gore, a njegov stav nije podržala produkcijska kuća, te je zadala kukavički udarac!
Bivša stjuardesa Barbara Bačilijeri, koja je godinama radila u kabinskom osoblju, upozorila je na najčešće greške koje putnici prave tokom spavanja u avionu i objasnila zašto neke navike mogu biti nehigijenske, neprijatne, pa čak i opasne.
Kompanija Meta počela je širom sveta da uvodi novu pretplatničku uslugu za Instagram, čime određene funkcije po prvi put postaju dostupne isključivo korisnicima koji plaćaju mesečnu članarinu.
Maslinovo ulje već vekovima zauzima posebno mesto u ishrani, ali poslednjih godina sve više pažnje privlači i zbog svojih benefita za negu kože i kose.
Dlake kućnih ljubimaca u automobilu mogu predstavljati pravi izazov za vlasnike pasa i mačaka. Ipak, uz nekoliko praktičnih trikova i malo vremena, unutrašnjost vozila može se brzo očistiti i vratiti u uredno stanje bez velikih troškova.
Bivša rijaliti učesnica Kristina Spalević ne planira da se pomiri sa bivšim partnerom Kristijanom Golubovićem, ali je sada priznala da emocije prema njemu nisu nestale.
Karlo Zagorac se proslavio u rijaliti programu "Veliki brat" pre skoro dve decenije. Danas ga ne biste prepoznali, a za njegovu ženu mnogi misle da mu je ćerka.
Do velikog koncerta Južnog vetra na stadionu Tašmajdan ostale su još samo tri nedelje, dok je do kraja pretprodaje karata ostalo svega sedam dana. Kako interesovanje publike iz Srbije i regiona ne prestaje da raste, organizatori su odlučili da dodatno podignu atmosferu pred spektakl koji mnogi već nazivaju istorijskim muzičkim događajem godine.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar