Od 1. septembra saobraćajna policija, u sklopu pilot-projekta, uvodi kamere koje će se nositi na uniformama. Njih će u početku imati saobraćajci na auto-putu kroz Beograd i u presretačima širom zemlje, a plan je da postanu deo osnovne opreme saobraćajnog policajca.
Ministar unutrašnjih poslova Bratislav Gašić potpisao je sa ambasadorom Sjedinjenih Američkih Država u Srbiji Кristoferom Hilom Ugovor o donaciji 60 kamera za uniforme policijskih službenika koje će, prilikom kontrole saobraćaja, od 1. septembra saobraćajci koristiti na auto-putu kroz Beograd i "presretači" širom Srbije.
15.08.2023
14:40
Među njima je svakako među prvima: Šta su kamere za uniforme? Kako građnin zna da se kamera koristi? Šta je svrha upotrebe kamera za uniforme?...
U poslednja 24 sata preko graničnog prelaza Gradina, sa Bugarskom, i na ulaznoj i izlaznoj strani, prošlo je više od 50.000 putnika. Trenutno se čeka do dva sata na izlaz iz zemlje, ali se to često u toku dana menja. Putnici izbegavaju najtopliji deo dana, pa je najveća gužva u večernjim i jutarnjim satima.
29.07.2023
13:10
Podsetimo, Ministar unutrašnjih poslova Bratislav Gašić potpisao je sa ambasadorom Sjedinjenih Američkih Država u Srbiji Кristoferom Hilom Ugovor o donaciji 60 kamera za uniforme policijskih službenika koje će, prilikom kontrole saobraćaja, od 1. septembra saobraćajci koristiti na auto-putu kroz Beograd i "presretači" širom Srbije.
Ministar Gašić je naglasio da će korišćenje ove opreme dodatno povećati transparentnost rada saobraćajne policije i doprineti većoj bezbednosti svih učesnika u saobraćaju, kao i policijskih službenika.
Foto: MUP/ ambasador SAD Kristofer Hil, ministar Bartislav Gašić
- Policijski službenici nosiće ih na vidljivom delu uniforme prilikom kontrole saobraćaja i snimaće kompletnu intervenciju. Ove kamere beleže ceo postupak kontrole učesnika u saobraćaju i uveren sam da će zaštititi integritet policajaca, ali i građane od eventualnih zloupotreba - izjavio je ranije ministar Gašić.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Od 1. septembra saobraćajna policija, u sklopu pilot-projekta, uvodi kamere koje će se nositi na uniformama. Njih će u početku imati saobraćajci na auto-putu kroz Beograd i u presretačima širom zemlje, a plan je da postanu deo osnovne opreme saobraćajnog policajca.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić oglasio se na društvenoj mreži Instagram i uputio poziv narodu da 12. aprila u 19 časova dođu u Beograd i prisustvuju velikom skupu.
Ministar spoljnih poslova Republike Srbije Marko Đurić obratio se ministru spoljnih poslova Bosne i Hercegovine Elmedinu Konakoviću putem društvene mreže "Iks", rekavši da je "pomalo razočaran jeftinim političkim trikovima" kojima se Konaković služi.
Savetnik za Visoko obrazovanje prof. dr Vladimir Jakovljević gostujući u Info jutru kod voditeljke Staše Koprivice govorio je o blokadama fakulteta i mogućoj izgubljenoj godini za studente.
Analitičar Miljan Jovićević gostujući u Info jutru kod voditeljke Staše Koprivice komentarisao je presude liderki francuske desnice Marin Le Pen i predsedniku Republike Srpske Miloradu Dodiku.
U poslednje vreme na ulicama Beograda malo-malo pa neko bude odžeparen, a najčešće se krađe dešavaju u gradskom prevozu, ali i u prometnim ulicama usred bela dana.
Srbiju je sinoć potresla vest o dečaku Iliji M. starom 12 godina, koji se juče nije vratio iz škole u Zemun Polju, a danas su ga drugari pronašli iza crkve koja se nalazi odmah iza škole koju dečak pohađa.
Ako na planini ostetite miris belog luka budite sigurni da se u blizini nalazi sremuš. Moćna samonikla biljka koja posle duge zime obnavlja telo i čisti organizam od glave do pete. Nadaleko je poznat i kao medveđi luk, jer krepi i ove krupne životinje.
Ja se budim, otvaram oči, vidim doktora. Prvo pitanje, doktore, jel imam nogu? Kaže on 'zapiši današnji dan, da ga slaviš, više nego rođendan! Na milimetar je bilo. Da si došao uveče, odsekli bismo ti nogu!', govori bivši srpski košarkaš Ivan Paunić o najvećoj bitci u životu, u kojoj je mogao da ostane bez dela tela.
Kako stvari sada stoje i kako se crta plej-in pred poslednje kolo regularnog dela Evrolige, sva je prilika da će Crvena zvezda sa desete pozicije u okršaj sa Bajernom iz Minhena, ali da li je to najbolji protivnik za srpskog predstavnika?
Crvena zvezda dočekuje u nedelju OFK Beograd (17.00, Arena premijum 1) u poslednjem 30. kolu regularnog dela Superlige Srbije, a pred duel na "Marakani" govorio je strateg kluba iz Ljutice Bogdana, Vladan Milojević.
Sa dva gola u meču sa Portsmutom, Mihailo Ivanović je doneo veliku pobedu Milvolu i tako poneo epitet junaka. Društvene mreže su zbog toga preplavljene slovima "BFS", što je nadimak našeg fudbalera, a znači "veliki je*eni Srbin" (Big f**king Serbian").
Srpski teniser Dušan Lajović plasirao se u finale kvalifikacija za masters u Monte Karlu pošto je pobedio Kazahstanca Aleksandra Bublika rezultatom 2:0 (6:4, 6:7(5:7), 6:0) za sat i 43 minuta.
Američki predsednik Donald Tramp izazvao je globalne reakcije najavivši da će od 5. aprila uvesti osnovnu carinu od 10 procenata na sav uvoz u SAD, uz uvođenje viših tarifa na proizvode iz određenih ključnih trgovinskih zemalja.
Bivši američki predsednik Barak Obama pozvao je studente i fakultete širom SAD da pruže otpor sadašnjem predsedniku Donaldu Trampu, kojeg je optužio za represiju slobode govora.
Kao odgovor na nepredvidivu ekonomsku politiku američkog predsednika Donalda Trampa nemačka vlada razmatra da povuče 1.200 tona nemačkog zlata koje se već decenijama čuva u trezoru američkih Federalnih rezervi u Njujorku, javlja Blid.
Američki predsednik Donald Tramp tvrdi da je Kina mnogo teže pogođena američkim carinama od 54 odsto nego što će Amerika biti pogođena kineskim carinama od 34 odsto koje stupaju na snagu 10. aprila.
Ukrajinski vojnici pljačkali su civile i zlostavljali žene tokom boravka u mestu Šahtersko u Donjeckoj Narodnoj Republici, izjavio je za RIA Novosti pripadnik 40. brigade mornaričke pešadije ruske vojske sa pozivnim imenom „Rulj“.
Ana Sakić, poznata po svom zanosnom izgledu i vatrenoj energiji, postigla je veliki uspeh u Holivudu, a sada je njen seksepil u centru pažnje zbog vruće scene seksa u filmu "Visage".
Holivud je prepun sjajnih glumaca koji ostavljaju bez daha svojim talentom, ali iza njihovih uspeha kriju se borbe sa raznim invaliditetima i poremećajima.
Špargle spadaju u najkvalitetnije povrće zbog značajnih prehrambenih vrednosti i lekovitosti. Osim što su pune vitamina i minerala, špargle su niskokalorični čistači organizma koje pogoduju varenju, štite srce i krvne sudove.
Bivši dečko Cece Ražnatović i uspešan biznismen Bogdan Srejović koji se prošle u manastiru Gračanica zarekao na večnu ljubav svojoj izabranici Jovani Ljubisavljević sada je otkrio kako se slaže sa taštom.
Poput mnogih dama, Slađa Trajković izuzetno vodi računa o svom izgledu. Ipak, lavinu komentara pokrenula je njena slika iz mladosti koja je osvanula na društvenim mrežama.
Kantautorka Anđela Vujović, poznatija kao Angellina, deo je glumačke postave dugometražnog filma "Majka Mara" koji je režirala Mirjana Karanović, a pevačica nam je otkrila kako je došlo do njihove saradnje.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar