Epilog "grupnog silovanja"! Leskovčanka na kraju optužila bivšeg dečka, tužilaštvo obustavilo istragu!
Podeli vest
Više javno tužilaštvo obustavilo je istragu protiv Nišlije koga je dvadesetdevetogodišnja Leskovčanka optužila za silovanje.
- Više javno tužilaštvo donelo je naredbu o sprovođenju istrage protiv jednog lica ali je nakon sprovođenja dokaznih radnji ustanovljeno da nema osnova za njegovo krivično gonjenje pa je istraga obustavljena. Odluka tužilaštva sa poukom dostavljena je devojci i njenom punomoćniku - saopšteno je iz Višeg javnog tužilaštva u Nišu.
U Višem javnom tužilaštvu u Pančevu saslušana je devojka (26) koja je, 12. avgusta ove godine, policiji prijavila D.M. (41) koji ju je silovao,
22.08.2023
13:01
Prijavila zlostavljanje od četvorice mladića
Na ovaj način potvrđeni su navodi Ministarstva unutrašnjih poslova da se radilo o lažnoj prijavi i stavljena tačka na slučaj koji je danima uznemiravao Niš ali i čitavu Srbiju.
Devojka je policiji prijavila da je 30. decembra prošle godine u toaletu kafića u centru Niša seksualno zlostavljala četvorica mladića da bi tokom ispitivanja u nekoliko navrata promenila iskaz i na kraju za silovanje optužila vršnjaka sa kojim se zabavljala u srednjoj školi.
Na predlog Višeg tužilaštva u Pančevu sud je odredio pritvor do 30 dana D.M. (41) iz Alibunara, zbog sumnje da je silovao 26 - godišnju devojku u njenoj kući
Viši sud u Novom Sadu potvrdio je optužnicu koju je tužilaštvo podiglo protiv J. Đ. (23) iz Tovariševa koji se sumnjiči za silovanje žene, stare 69 godina, iz tog mesta.
15.08.2023
11:07
Ministarstvo unutrašnjih poslova se 5. januara oglasilo saopštenjem u kome je bilo navedeno da "nakon detaljnih provera utvrđeno je da je dvadesetdevetogodišnja devojka iz Leskovca lažno prijavila da je silovana 30. decembra 2022. godine".
U saopštenju se dalje navodilo da je devojka u razgovoru pre poligrafskog ispitivanja priznala policiji da je lažno optužila dvadesetdevetogodišnjeg muškarca te da je lažno navela i gde je silovana.
Protiv mladića pokrenuta istraga
Međutim, bez obzira na ovakav stav Ministarstva unutrašnjih poslova, Više javno tužilaštvo je odlučilo da protiv mladića na koga je Leskovčanka ukazala kao osumnjičenog za silovanje, pokrene istragu.
Tokom nekoliko meseci sprovedene su brojne dokazne radnje uključujući saslušanja navodno oštećene, osumnjičenog, svedoka te različita veštačenja ali nijedna od njih nije ukazala na osumnjičenog kao izvršioca pa je istraga obustavljena.
Prijava grupnog silovanja prestrašila je Nišlije koje su danima brinule za bezbednost žena i devojaka i zahtevale kažnjavanje napadača. Međutim, ustanocljeno je da je iza svega stajala namera ostavljene devojke da se osveti bivšem momku.
Foto: Foto: Miloš Rafailović
Ona je želela da obnovi ljubavnu vezu sa njim a kada joj je on stavio do znanja da je između njih sve svršeno, odlučila je da mu se osveti. Te večeri je mnogo popila, a kada je došla kući pozvala je drugaricu iz Leskovca i onako pijana svašta joj napričala. Ta devojka je pozvala policiju i prijavila silovanje – navode naši sagovornici upoznati sa ovim slučajem.
Prvo tvrdila da je žrtva grupnog silovanja
Policija je veoma ozbiljno pristupila ovom slučaju s obzirom na to da je Leskovčanka isprva tvrdila da je žrtva grupnog silovanja.
- Najpre je tvrdila da su je napala četvorica, pa trojica, govorila je da je silovana u kafiću pa onda u svom stanu. Svakom od lekara kod koga je policija vodila od ginekologa do neuropsihijatra iznosila je različite verzije. Policiji je takođe servirala nedosledne priče koje su se menjale.
Kako ne bi ostalo ništa nejasno, proveren je svaki njen navod, vođena je kod lekara specijaliste, rađeni su kompletni uviđaji i u kafiću i u njenom stanu, ispitano je 20 osoba koje je pozivala, ili su bili u kafiću. Na kraju je optužila tog dvadesetdevetogodišnjeg mladića zbog koga je sve to i uradila.
Policija je sa njim razgovarala, on je bio veoma saradljiv i ubedljiv, nije postojala ni mrvica sumnje da joj je on na bilo koji način naudio. Nije bilo svedoka koji bi potvrdili njenu priču, sudsko medicinskim pregledom nisu nađene povrede koje odgovaraju onima nastalim prilikom nastalog seksualnog odnosa niti je policija pronašla bilo šta što bi joj išlo u korist.
Priznala da je sve slagala
Te kada joj je predočeno da će biti podvrgnuta poligrafskom testiranju slomila se i priznala da je sve slagala. Govorila je da dosta pije i da je taj porok doprineo ovakvom njenom ispadu koji je imao ogromne neželjene posledice u vidu uznemirenja javnosti – rekao je nakon razotkrivanja pozadine ovog slučaja naš dobro obavešteni sagovornik.
Za krivično delo lažno prijavljivanje predviđena je kazna atvora od tri meseca do tri godine. Međutim, kako saznajemo protiv Leskovčanke takva prijava nije podneta.
Poznata TV voditeljka, zvezda Pinka Jovana Jeremić, otkrila je u Informer podkastu šokantne detalje iz svog života. Jovana, koju mediji opisuju kao 'kraljicu šera', kaže da je oduvek htela da bude novinarka i da je još kao mala devojčica znala da će biti slavna.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Ugledni ruski bloger Pavliv objavio je informaciju da je novac koji je Mađarska zaplenila u Budimpešti, a koji je navodno tranzitirao iz Austrije u Ukrajinu, bio zapravo novac nemačke službe BND koji je trebalo da završi u Srbiji, namenjen za rušenje vlasti.
Draško Stanivuković, gradonačelnik Banjaluke i predsednik Pokreta Sigurna Srpska, ponovo je danas zadržan na Graničnom prelazu Gradina između BiH i Hrvatske, na ulazu u Hrvatsku.
Jedno od najprepoznatljivijih lica Infomer TV, voditelja Igora Ćurčića, od večeras ćete moći da gledate svakog utorka od 22 časa u emisiji „Dobro veče Srbadijo".
Veliki povratak voditelja Petra Latinovića donosi emisiju "Politički okvir", koja će se emitovati svakog petka u 22 časa na Informer TV i kroz razgovore o ključnim temama oblikovati pogled na savremena politička dešavanja iz potpuno novog ugla.
Književnik Dragoslav Bokan i marketinški stručnjak Nebojša Krstić gostovali su u emisiji "Info jutro" na televiziji Informer. Oni su govorili o nabavci supersoničnih raketa iz Kine, kao i o Hrvatskoj i blokaderima.
Polovni "BMW X3" je među najtraženijim SUV modelima u Srbiji, te se najstariji primerci na oglasima mogu pronaći već od oko 7.500 evra, a mnogi kupci se odlučuju za kupovinu ovog modela na rate koje ne prelaze 500 evra mesečno.
U svakodnevnom govoru često se može čuti da neko "kibicuje" - kada sa strane posmatra šta se dešava i pritom daje komentare ili savete, iako nije direktno uključen. Međutim, malo ko zna odakle potiče ova reč.
Bart de Vever, premijer Belgije, uputio je dramatičan poziv Evropskoj uniji da pod hitno započne direktne pregovore sa Rusijom, uz priznanje da Evropa više nema čime da preti Vladimiru Putinu.
Izraelski premijer Benjamin Netanijahu uputio je zvaničan zahtev Ukrajini za održavanje hitnih pregovora povodom presretanja iranskih bespilotnih letelica.
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski izjavio je da u odnosima sa predsednikom Sjedinjenih Američkih Država Donaldom Trampom vidi određenu dinamiku „oca i sina“, govoreći o njihovoj komunikaciji u intervjuu za francuski radio Frans enter.
Gledaoci širom Srbije prikovani su za ekrane uz hit seriju "Katarina Velika" na Informer TV, prateći neverovatan životni put najmoćnije žene u istoriji Rusije.
Na žurci nakon dodele Oskara 2023, koji je tradicionalno jedan od najočekivanijih događaja u Holivudu, pevačica Sijera je izazvala veliku pažnju medija i javnosti svojim modnim izborom.
Gabi Svjerževski ima naviku da grize nokte još od svoje osme godine, a ove godine joj se desila neverovatna komplikacija, koja je umalo koštala života.
Supruga pevača Tonija Cetinskog Dubravka Cetinski oglasila se nakon što je otkazan njegov koncert u novosadskoj dvorani Spens, preuzimajući odgovornost za odluku koja je izazvala burne reakcije u javnosti.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar