Ubio druga, pa posle dobio epileptični napad?! Dečak ubica se koprcao po asfaltu, valjao se po putu i nije odgovarao na pitanja lekara! (FOTO)
Podeli vest
Posle skoro sedmočasovne zabrane prolaska vozilima Tošketovom ulicom u Niškoj Banji, policija je u toku popodneva dozvolila prolaz i prilaz do kuće u kojoj jutros oko 11 časova ubijen A.S. (13), učenik sedmog razreda.
On je preminuo od rana zadatih nožem po glavu i vratu, a za njegovu smrt je osumnjičen njegov najbolji drug iz razreda M.M. (13).
Marija Petrović, majka dečka koji takođe pohađa sedmi razred Osnovne škole u Niškoj Banji i koji je pre tri godine imao konflikt sa dečakom koji je počinio zločin, kazala je da najnovija tragedija predstavlja još jednu opomenu svima nadležnima da odgovorno rade svoj posao i da se slučajevi vršnjačkog nasilja ne zataškavaju.
Dečak A.S. (13) koji je ubijen u Niškoj Banji zatečen je sa posekotinom na vratu bez znakova života, dok drugi dečak M.M. (13) ima hematom na glavi. Kako je utvrđeno M.M. je ubio svog najboljeg druga!
05.10.2023
15:36
Tragedija se dogodila u porodičnoj kući M.M., koja je sada zatvorena i ispred čije kapije je policija postavila traku koja označava zabranu prilaska.
Stanovnici Tošketove ulice kažu da su veoma uznemireni zbog ubistva koje se dogodilo u njihovoj ulici, naročito što su A.A. i M.M još deca i što su bili nerazdvojni drugovi još od trećeg razreda osnovne škole.
Komšije porodice u čijoj se kući danas dogodio jeziv zločin u Niškoj Banji, u potpunom su šoku. Danas je u toj kući pronađeno telo maloletnika A.S. (13) koga je kako se sumnja ubio drug nožem.
Maloletnik Andrej S. (13) preminuo je pošto mu je, kako se sumnja drug inače vršnjak naneo povrede nožem. Tragična tuča maloletnika desila se danas oko 11 časova nedaleko od škole u Niškoj Banji.
05.10.2023
13:36
Foto: D. Kocić
Dečaci su se najpe potukli u dvorištu, a onda je M. M. potegao nož
- Ceo dan nam zvone telefoni, pitaju ljudi šta se dogodilo. Ne mogu da veruju u to što im kažemo. Sto puta smo danas ispričali ono što znamo. Da su se dečaci potukli najpre u dvorištu, a onda su nastavili da se tuku i svađaju potkrovlju kuće. M.M. je onda potegao nož i posekao po vratu druga. U kući je u to vreme bila samo baba koja se teško kreće, hoda sa štakama, ona je pozvala komšiju i rekla da je neko ubijen. On je otrčao u kuću i video u potkrovlju dečaka kako leži u lokvir krvi- kazala je jedna od stanovnica Tošketove ulice.
Prema rečima žitelja te ulice, dečak koji je počinio zločin je istrčao izašao iz kuće i počeo da se "koprca" po putu.
"On je prešao nekih 50 metara i srušio se na asfalt. Udarao je o asfalt i rukama i nogama, valjao se po putu. Komšije su pritrčale nisu mogle da ga savladaju, koliko se koprcao. Jedva su ga držale kad je došla Hitna pomoć i dve doktorke. Kako su mu one prišle, on se umirio", rekao je očevidac koji je želeo da ostane anoniman.
Prema njegovim rečima dečak je sve vreme ćutao, nije vikao dok se bacakao po asfaltu, a nije ni odgovarao na pitanje lekara.
Foto: D. Kocić
U vreme zločina u kući je bila samao baba ubijenog dečaka
"Posle dolaska doktorica on sve vreme ležao nepomičan, kao da je mrtav. Stavili su ga na nosila, pa u vozilo Hitne pomoći. Nije se mrdao, ja sam pomislio da je umro. Ležao je u jednom sanitetu možda pola sata, a onda je došao drugi i prebacili su ga u taj koji ga je odvezao za Niš", rekao je očevidac koji je želeo da ostane anoniman.
U Hitnoj pomoći u Nišu su potvrdili da su u toku prepodneva imali poziv iz Niške Banje zbog dečaka koji je imao simptome epileptičnog napada.
- Ekipa je stigla na teren i krenula da pruža pomoć dečaku koji je bio izvan kuće. Onda im je neko rekao da je jedan dečak u kući mrtav. Ušli su odmah unutra i tamo zatekli dečaka bez znakova života, a sa povredama koje su uzorkovale iskrvavljenje. Došla je još jedna ekipa, tako da je dečak koji je bio izvan kuće prebačen u UKC Niš- kazali su u Hitnoj pomoći.
Kuća u kojoj je živeo tragično nastradali dečak nalazi se u samom centru Niške Banje. U toku prepodneva ispred kuće se nalazilo policijsko vozilo, a očekivao se dolazak ekipe Hitne pomoći kako bi strašna vest bila saopštena roditeljima. Rođaci, komšije i prijatelji roditelja nastradalog dečaka, okupili su se u toku popodneva ispred kuće i ulaze u kuću kako bi izjavili saučešće porodici.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Marija Petrović, majka dečka koji takođe pohađa sedmi razred Osnovne škole u Niškoj Banji i koji je pre tri godine imao konflikt sa dečakom koji je počinio zločin, kazala je da najnovija tragedija predstavlja još jednu opomenu svima nadležnima da odgovorno rade svoj posao i da se slučajevi vršnjačkog nasilja ne zataškavaju.
Američki predsednik Donald Tramp upozorio je da bi Sjedinjene Države mogle da napuste NATO ukoliko saveznici ne podrže američko preuzimanje Grenlanda, tvrdeći da je to pitanje od ključnog značaja za nacionalnu bezbednost SAD.
Voditelj Informera Nenad Matejić i zamenik glavnog urednika Dejan Vukelić ušli su u verbalni rat oko toga da li bi Srbija trebalo da ima dva pisma ili samo jedno.
Voditelj Informera Nenad Matejić i zamenik glavnog urednika Dejan Vukelić ušli su u verbalni rat oko toga da li bi Srbija trebalo da ima dva pisma ili samo jedno.
Nataša Kandić, osvedočena mrziteljka svega srpskog u delirijumu je zbog odluke dela blokadera da razgovaraju sa delegacijom Evropske unije koju predvodi ustaša Tonino Picula.
Oliver Ivanović, lider Srba sa Kosova koje je ubijen pre osam godina, nije imamo nikalo lepo mišljenje o Aleksandru Ivanoviću, svom bratancu i tom delu familije.
Ministarstvo unutrašnjih poslova privremenih prištinskih institucija izdalo je danas obaveštenje u vezi sa ulaskom u AP Kosovo i Metohija, nakon stupanja na snagu tzv. zakona o strancima, a u obaveštenju su navedena pravila za ulazak u AP KiM i posledice u slučaju nepoštovanja tih pravila.
Član Plavog tima Exatlona Srbija Nemanja Radovanović odustao je od uloge kapitena, te je "štafetu" predao Sanji Kalinović koja se prema njegovim rečima jedina javila da preuzme tu ulogu.
Među učesnicima Exatlona tenzije rastu iz epizode u epizodu, a u večerašnjoj one su kulminirale. Atmosfera na poligonima bila je gotovo električna, a napetost između Plavih i Crvenih dostigla je vrhunac.
Najviše glasova u Informerovoj anketi za favorita Exatlona osvojili su Jovan Radulović Jodžir među muškim takmičarima i Elica Erski među ženskim takmičarima.
Jedini takmičar Exatlona Srbija koji nije ostvario nijednu pobedu u dosadašnjem toku takmičenja je Dušica Topić. Važno je spomenuti da je ona imala velikih zdravstvenih problema zbog kojih je nastupila samo četiri puta.
Prethodne sedmice u Informerovoj mega popularnoj emisiji "Na merama" mogli ste da vidite kako bivša ministarka Danica Grujičić pohodi blokaderske šatore, gde to tumara analitičar Aleksandar Radić, čime se sada bavi doskorašnji trener KK Partizan Željko Obradović, na koji način glumica Iva Štrljić vežba za novu ulogu…
Državni sekretar u Ministarstvu zdravlja Mirsad Đerlek gostujući u Info jutru govorio je o ulaganjima u zdravstvo i lečenju dece pre 2012. godine i od te godine do danas.
Ministarstvo unutrašnjih poslova apeluje na sve učesnike u saobraćaju da dosledno poštuju saobraćajne propise, koriste propisanu zimsku opremu, prilagode brzinu kretanja stanju kolovoza i vremenskim uslovima i održavaju bezbedno odstojanje.
Ruski udari na energetsku infrastrukturu Ukrajine postaju sve razorniji, dok ukrajinska protivvazdušna odbrana (PVO) ne uspeva da se izbori ni sa manjim delom dronova i krstarećih raketa, piše nemački list Berliner cajtung, pozivajući se na izjave vojnog eksperta, pukovnika austrijske vojske Markusa Rajsnera.
Danska bi mogla da zatraži povratak borbenih aviona F-16 koje je ranije isporučila Ukrajini, kako bi ih upotrebila za odbranu Grenlanda. Takva mogućnost nije zvanično potvrđena, ali je Dansko ministarstvo odbrane u poslednjim izjavama dalo dovoljno signala da se ta opcija razmatra.
Tokom svog prvog predsedničkog mandata, Donald Tramp je pozvao svog savetnika za nacionalnu bezbednost, Džona Boltona, u Ovalni kabinet kako bi razgovarali o novoj ideji.
Velika Britanija podiže starosnu granicu za poziv bivšeg vojnog osoblja u rezervu na 65 godina, u okviru pojačavanja vojne spremnosti zbog rastućih bezbednosnih izazova u Evropi.
Prošlo je skoro 10 godina od smrti glumca Milorada Mandića Mande, a njegov brat Nenad otkrio je da je glumčevo zdravlje bilo ozbiljno narušeno zbog kredita za stan i pozorišta.
Kultni film "Maratonci trče počasni krug" ne pamti se samo po nezaboravnim replikama i glumačkim bravurama, već i po brojnim anegdotama koje su se dešavale iza kamere.
Glumica Nevena Neradžić, koja u filmu "Saučesnici" igra partnerku glavnog junaka kojeg tumači Radovan Vujović, kaže da je inspiraciju za ulogu pronašla u svojim prošlim vezama.
Četbot Grok, koji pripada kompaniji Ilona Maska, sada je ograničio mogućnost kreiranja i uređivanja slika samo na korisnike koji imaju plaćenu pretplatu na društvenu mrežu X.
Postoji nasledni poremećaj koji dugo može ostati neprimećen, a istovremeno predstavlja tihi uzrok iznenadnih smrti kod naizgled zdravih mladih ljudi, hipertrofična kardiomiopatija (HCM).
Dermatolozi Kori L. Hartman i Ksenija Kobets objašnjavaju da šal funkcioniše slično jastučnici: skuplja sebume, šminku, znoj, prašinu i zagađenje iz okoline, a svaki put kada ga stavite oko lica, vraća sve to nazad na kožu.
Bivša rijaliti učesnica Ana Ćurčić podelila je neprijatne prizore iz svog doma, nakon što joj je u kupatilu otpao bojler, ostavljajući prostoriju u potpunom haosu.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar