Milovan Tadić Miksa (36), nekadašnji radnik obezbeđenja beogradskog kluba "Tilt" i pripadnik zloglasne grupe Veljka Belivuka, danas je pred Višim sudom u Beogradu osuđen na tri godine zatvora, jer je 27. decembra 2015. naneo teške povrede gostu lokala Slobodanu Vukiću (30) koji je dve nedelje kasnije preminuo.
Ovo je druga prvostepena presuda Tadiću, nakon što je 14. aprila 2021. bio osuđen na pet i po godina zatvora. Tu presudu je ukinuo Apelacioni sud i naložio da se u novom postupku preciznije izjasne veštaci o uzroku Vukićeve smrti.
- Tadić je proglašen krivim za nanošenje teških povreda. Nije imao nameru, ali je znao da udarac može da izazove fatalan ishod. Bilo je teško utvrditi uzrok smrti, u čemu čak ni veštaci nisu bili saglasni, ali smo na kraju uzeli u obzir njihovo mišljenje da je postojala posredna veza između povrede i smrti - istakla je u prethodnoj presudi sudija Marina Anđelković, dodajući da nije prihvatila Tadićeve tvrdnje da se radio o nužnoj odbrani.
Okrivljeni je na sudu svalio krivicu za tragičan ishod na žrtvu. Ispričao je da je Vukić pravio probleme za šankom i da je sa kolegama iz obezbeđenja pokušao da ga iznese iz kluba. Vukića su, prema Tadićevim rečima, izveli napolje, ali je on nastavio da nasrće na vrata.
Navodno se zatrčao ka Tadiću i napao ga s leđa, a on se okrenuo i odgurnuo ga nogom u butinu. Tadićevu odbranu potvrdila su četvorica radnika obezbeđenja koji su svedočili da je Vukić bio pijan i pravio nered, ali su naveli i da su ga izneli nenasilno.
Vukićev prijatelj Miroslav Basta, međutim, ispričao je drugačije. Kako je naveo, on nije pravio probleme, već je nehotice oborio nekoliko čaša zbog čega je šanker zvao obezbeđenje.
Prišla su mu četvorica, petorica telohranitelja, zadali mu više udaraca i izbacili ga napolje.
Tereti se za otmicu i dilovanje droge
Vukić je ispred kluba besan tražio onog ko ga je tukao i tada je zadobio udarac u glavu, a zatim i u stomak od više pripadnika obezbeđenja. Na osnovu snimaka, nesumnjivo je utvrđeno da mu je poslednji i, kako se ispostavilo, fatalni udarac zadao upravo Tadić.
Miksa se "proslavio" i kao bivši verenik starlete Tijane Maksimović, poznatije kao Tijana Ajfon, osuđene za organizovanje međunarodne prostitucije. U pritvoru se nalazi od 4. februara 2021., kada je uhapšen kao pripadnik Belivukovog klana.
Optužnicom se tereti za otmicu i rasturanje narkotika. Tokom suđenja obelodanio je da ima novu vanbračnu suprugu sa kojom je dobio dete.
U Višem sudu u Beogradu danas je održano pripremno ročište za ponovljeno suđenje Milovanu Tadiću povodom optužbi da je kao član obezbeđenja noćnog kluba "Tilt", u decembru 2015. godine, gostu kluba Slobodanu Vukiću naneo tešku telesnu povredu od koje je ubrzo preminuo.
Suđenje Belivukovoj grupi nastavlja se sutra, kada će I. S. imati priliku da dopuni svoj iskaz ukoliko za tim bude bilo potrebe, a pitanja će moći da mu postavlja i odbrana, rekla je za Informer njegova advokatica nakon današnjeg suđenja
Tijana Ajfon je starleta koja nikoga ne stavlja ravnodušnim. Ona svakodnevno na svom Instagram profilu kači provokativne fotke i time privlači pažnju javnosti.
Starleta Tijana Maksimović stigla je u policijsku stanicu 29. novembar kako bi dala izjavu o incidentu koji se dogodio jutros, četiri sati nakon ponoći, kada joj je zapaljen automnobil.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
U Višem sudu u Beogradu danas je održano pripremno ročište za ponovljeno suđenje Milovanu Tadiću povodom optužbi da je kao član obezbeđenja noćnog kluba "Tilt", u decembru 2015. godine, gostu kluba Slobodanu Vukiću naneo tešku telesnu povredu od koje je ubrzo preminuo.
Najmanje 12 američkih saveznih država prijavilo je sajber napade na vodovodne sisteme za koje zvaničnici sumnjaju da su povezani sa hakerima koje podržava Iran, izjavili su danas izvori upoznati sa slučajem.
Odmetnuti socijalista Branko Ružić, koji otvoreno koketira sa blokaderima, žestoko je napao vrh stranke čiji je funkcioner, poručujući da među onima koji donese odluke među socijalistima vlada "alarmantan mazohizam i manjak samopoštovanja".
Aleksandar Jovanović Ćuta brutalno je otkrio licemerje opozicije i takozvanih „studentskih blokadera“, pa javno priznao da nemaju nikakav plan i da sada pljuju po onome što su sami govorili!
Predsednik Demokratske narodne partije (DNP) Crne Gore Milan Knežević otkrio je pravu istinu o promenama u toj zemlji 2020. godine, kada su se nedeljama na ulicama većih gradova održavale litije, rekavši kako do svega toga ne bi došlo da nije bilo Srbije i njenog predsednika Aleksandra Vučića.
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević danas je tokom drugog Kolegijuma naše televizije na emotivan način komentarisao bolnu priču o stradanju dvanaestogodišnjeg mališana Siniše Dobrića u zločinačkoj akciji "Oluja", a potom se obratio blokaderu sa dna kace i ostrašćenom antisrbinu Milanu St. Protiću.
Ministar odbrane Bosne i Hercegovine Zukan Helez, koji danima ne prestaje da izgovara skandalozne izjave na račun predsednika Srbije Aleksandra Vučića, priznao je da su tokom nedavne posete šefa naše države BiH "pratili svaki njegov korak", nakon čega je usledio obrt koji on nije očekivao.
Veliki požari i snažno nevreme zahvatili su danas gotovo celu Srbiju, a trenutno je najkritičnije u Južnom Banatu gde je izgorelo više od 500 hektara šume u delu Deliblatske peščare, a onda i krenuli jaki pljuskovi sa grmljavinom.
Dok Srbija gori na rekordnim temperaturama usled tropskog talasa, stiglo je upozorenje. Super El Ninjo i dipol Indijskog okeana diktiraju kakva nas zima čeka.
Od danas, na praznik Preobraženja Gospodnjeg, pa sve do 15. avgusta, na grčkom ostrvu Kefalonija ponovo se dešava čudo - izlaze čuvene zmije Panagije (Presvete Bogorodice) koje donose blagoslov vernicima.
Na zabačenoj alpskoj livadi u regionu Algej na jugu Nemačke pronađena je tisa za koju stručnjaci veruju da je najstarije drvo u toj zemlji, staro oko 1.100 godina.
Predsedniku Ukrajine Volodimiru Zelenskom veruje 55 odsto građana, što je pad u odnosu na maj kada je poverenje iznosilo 61 odsto, pokazalo je istraživanje koje je danas objavio Kijevski međunarodni institut za sociologiju (KMIS).
Skoro 16.000 stranih dobrovoljaca iz najmanje 72 zemlje trenutno služi u Odbrambenim snagama Ukrajine, rekla je ukrajinski vojni ombudsman Olga Rešetilova.
Nakon što je godinama gađao rafinerije, naftovode i turističke atrakcije u susednim zemljama, Teheran je vatrenu moć usmerio na infrastrukturu koja pokreće ključne tehnologije budućnosti.
Istaknuti srpski glumac Jovo Maksić je proteran sa ognjišta tokom operacije "Oluja" kojom je izvršeno etničko čišćenje Srba sa prostora Krajine, te je sad progovorio o najtežem periodu u životu.
Koliko bi intimni odnos trebalo da traje da bi žena bila zadovoljna? Ovo pitanje godinama izaziva brojne rasprave, a istraživanja su ponudila odgovor koji je iznenadio mnoge.
Ako vam se pred spavanje u glavi vrte rokovi, obaveze i problemi, nekoliko jednostavnih tehnika uz pomoć ChatGPT-a može pomoći da rasteretite misli i lakše se opustite.
Pametni telefoni postali su neizostavan deo svakodnevice, pa ih mnogi koriste čak i dok su priključeni na punjač. Stručnjaci su otkrili da takva navika negativno utiče na trajanje baterije.
U novoj epizodi emisije "Demanti", Ana Radulović govorila je o brojnim temama, a dotakla se i osobe iz rijaliti sveta koja ju je, kako kaže, veoma razočarala.
U novoj epizodi emisije "Demanti", Ana Radulović osvrnula se na razvod Goge i Marka Gačića, ali i na navode koji su se pojavili u javnosti da se Goga navodno mešala u njen brak sa Mirčetom.
Hrvatska pevačica Severina Vučković, poznata po ustaškim i antisrpskim stavovima, obratila se publici tokom koncerta u Bjelovaru, gde je poslala sramotnu poruku o navodnom genocidu u Srebrenici.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.