Ministarka Đedović Handanović na mestu tragedje: Naše molitve su sa porodicama poginulih rudara!
Podeli vest
U nesreći u rudniku Lubnica, u okviru Javnog preduzeća za podzemnu eksploataciju uglja JP PEU Resavica, kod Zaječara, nastradala su dva radnika na separaciji prilikom čišćenja bunkera sa sitnim ugljem.
Do nesreće je došlo jutros oko 10.30 časova i precizira da je separacija objekat na površini, iznad rudnika, saopštilo je Ministarstvo rudarstva i energetike.
U nesreći u rudniku Lubnica, u okviru Javnog preduzeća za podzemnu eksploataciju uglja JP PEU Resavica, kod Zaječara, nastradala su dva radnika na separaciji prilikom čišćenja bunkera sa sitnim ugljem.
U rudniku uglja “Lubnica” u selu grljan jutros su nastradala dva rudara, saznaje Informer.
03.11.2023
11:46
- Ova tragedija me je posebno duboko potresla jer je moj otac bio rudar i stalno je govorio da je da je ovo težak i odgovoran posalo i da nikad ne znaš da li ćeš se kući živ vratiti - rekla je na mestu tragedije ministarka Dubravka Đedović Handanović.
Foto: V.J.
Ona je dodala da je današnja tragedija koja se dogodila u rudniku Lubnica u separaciji potresla je sve.
- Izgubljena su dva života i ja izražavan najiskrenije saučešče porodicama stradalih, naše molitve su sa njima i sa njihovim najmilijima.
Foto: V.J.
- Ova nesreća je duboko potresla nas kao državu i resorno ministarstvo, i posvetićemo se inspekciji i donošenju neophodnih mera kako bismo obezbedili sigurno okruženje za sve radnike u svim rudnicima-najavila je ministarka podsećajući da je republička rudarska inspekcija još uvek na terenu, da se radi uviđaj kako bi se tačno utvrdili uzroci ove tragedije.
Podsetimo, u rudniku Lubnica, u okviru JP PEU Resavica, dva radnika su nastradala na separaciji prilikom čišćenja bunkera sa sitnim ugljem.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
U nesreći u rudniku Lubnica, u okviru Javnog preduzeća za podzemnu eksploataciju uglja JP PEU Resavica, kod Zaječara, nastradala su dva radnika na separaciji prilikom čišćenja bunkera sa sitnim ugljem.
Lider partije Tisa Peter Mađar, koji je pobedio na mađarskim parlamentarnim izborima, prodao se liberalima, ali je prvobitno bio nacionalista što sada prikriva, tvrdi ruski politikolog Nikolaj Sorokin.
Nemačka stranka Alternativa za Nemačku (AfD) prvi put je izbila na čelo nacionalne ankete sa 27 odsto podrške, dok istovremeno raste nezadovoljstvo građana radom vladajuće koalicije, pokazalo je najnovije istraživanje javnog mnjenja agencije YouGov.
Šef poslaničke grupe SNS Milenko Jovanov razotkrio je novi pokušaj zloupotrebe od strane blokadera koji su pokušali da naprave haos i prekroje izbornu volju studenata na Medicinskom fakultetu.
Dejan Bursać, blokader sa dna kace i jedan od najvećih mrzitelja svega srpskog, na najstrašniji način je na crnogorskoj televiziji Mila Đukanovića napao pravolsavnu crkvu, svetosavlje, ali i Srbe.
Ovo što se noćas dogodilo na Medicinskom fakultetu u Beogradu je vrlo ozbiljno i toga bi svi trebalo da budu svesni. Naime, to je uvertira, priprema blokadera za to šta će da rade kada budu bili parlamentarni izbori, upozorava novinar Uroš Piper.
Srpska pravoslavna crkva i njeni vernici danas slave Istočni petak, za koji se veruje da je jedan od najlepših praznika posvećenih Presvetoj Bogorodici. Istočni petak Informer praznuje kao svoju krsnu slavu!
Populacija vukova u Holandiji nastavlja da raste, a najnovija DNK analiza pokazala je da je u zemlji identifikovana 131 jedinka, uključujući 79 ranije nezabeleženih vukova.
Beogradski maraton, 39. po redu, za razliku od prethodnih, ove godine trajaće dva dana (18. i 19. april) i okupiće hiljade trkača, zbog čega će već od petka mnoge prestoničke ulice biti zatvorene za saobraćaj. Ovo je detaljna trasa maratona i koje ulice će biti zatvorene!
Ruski predsednik Vladimir Putin zatražio je objašnjenje od vlade i centralne banke zbog slabijih ekonomskih rezultata u prvim mesecima ove godine, pozivajući na dodatne mere za podsticanje rasta.
Evropske zemlje, uključujući Belgiju, Holandiju i Francusku, imaju kapacitete za deminiranje i mogu da doprinesu obezbeđivanju slobodne plovidbe kroz Ormuski moreuz, izjavila je francuska ministarka odbrane Katrin Votren.
Izvršni direktor Međunarodne agencije za energiju (IEA) Fatih Birol upozorio je da bi svet mogao da se suoči sa "značajno većim" cenama energenata ukoliko Ormuski moreuz ne bude ponovo otvoren za pomorski saobraćaj.
U Čileu je došlo do ozbiljne nesreće kada je oklopno vozilo na parkingu pregazilo dve žene dok je vozač išao unazad i, kako se navodi, nije primetio osobe iza vozila.
U organizaciji Konzulata Jamajke u prepunom Dorćol Platzu, a u prisustvu brojnih muzičara, medija i prijatelja benda, održana je promocija novog albuma, večitih mladića rok scene, YU Grupe, koji su na promociju stigli specijalnim “autobusom za raj”.
Svi ga pamte kao Burduša, romskog muzičara iz serije "Muzikanti". Malo ko zna da je Jovan diplomirao na Akademiji za pozorište, film, radio i televiziju. Još manje ljudi zna zašto su oči ovog glumca večito delovale tužne.
Megan Markl i princ Hari trenutno borave u višednevnoj poseti Australiji, gde učestvuju u aktivnostima posvećenim podizanju svesti o mentalnom zdravlju, podršci vojnim veteranima i promociji sporta.
Proleće je konačno stiglo, sunce sve češće mami napolje, a miris roštilja i slobodnih dana već se oseća u vazduhu, što znači samo jedno, prvomajski praznici su pred vratima.
Mnogi se pitaju u kom trenutku je najbolje posoliti jelo, a kulinarski stručnjaci imaju prilično jasan odgovor. Tajming je važniji nego što se misli i može direktno uticati na konačan ukus.
Bivša žena Harisa Džinovića Melina Galić udaje se za 23 godina starijeg milionera Džefrija Pola Arnolda, a pre venčanja u Monte Karlu morala je da ispuni nekoliko uslova.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar