Dramatična situacija u školi u BIjelom Polju nakon što je učenik pretio "vračarskim scenariom": Učenici sa spiska za odstrel ne dolaze za nastavu
Podeli vest
U Osnovnoj školi "9. maj" u Sutivanu kod Bijelog Polja nakon prijave da je jedan učenik prvo pretio drugovima i rekao da je na njegovom spisku za odstrel 26 osoba, u školu ne dolazi deo učenika sa navodnog spiska, ali ni dečak koji je pretio.
Kako je za crnogorske medije potvrdila direktorka škole na nastavu ne dolazi deo učenika čija su imena na navodnom spisku, ali ni učenik koji je izrekao jezive pretnje.
U Osnovnoj školi "9. maj" u Sutivanu kod Bijelog Polja nakon prijave da je jedan učenik prvo pretio drugovima i rekao da je na njegovom spisku za odstrel 26 osoba, raspoređen policajac koji će stalnod ežurati u ovoj školi i brinuti o bezbednosti svih učenika.
Službenici Specijalnog policijskog odeljenja uhapsili su jutros Slavka Stojanovića bivšeg direktora Uprave policije Crne Gore pod sumnjom da je učestvovao u švercu cigareta.
18.11.2023
12:38
Kako su izjavili iz crnogorske policije, za lokalne medije, o slučaju u Bijelom Polju ih je obavestila školska uprava i odmah je obavljen razgovor sa direktorkom škole, razrednim starešinom i još jednim profesorom.
I pored toga što, nakon što se saznalo za pretnje koje je izrekao učenik, u školi dežura policajac mnogi roditelji nedozvoljavaju svojoj deci da idu na nastavu jer kako su rekli "sigurnost učenika niko ne garantuje", zbog čega im oni neće ni dozvoliti da idu u školu dok se sve ne ispita do kraja.
Školu u Bijelom Polju obišli su i predstavnici Ministarstva prosvete, nauke i kulture, koji su takođe razgovarali sa direktorkom, nastavnicima i roditeljima učenika.
Osnovno državno tužilaštvo u Crnoj Gori nije ni tražilo pritvor za Petra B. (34) koji je brutalno pretukao Miloša J. (32) ispre kafića u Njegoševoj ulici u centu Podgorice.
Nakon što su u čevrtak uveče prvo u Budvi, a onda u petak i na granici sa Albanijom uhapšena dvojica plaćenih ubica, Jermenin i Albanac, crnogorska policija intezivno traga i za njihovim saučesnikom Grkom koji je za sada u bekstvu.
14.10.2023
13:51
Ministarka prosvete Anđela Jakšić Stojanović saopštila je da učenik koji je navodno pretio spiskom više nije u školi u Sutivanu, ali nije detaljnije govorila o tome.
Resorno ministarstvo oglasilo se nešto kasnije saopštenjem u kome tvrde da su preduzete sve neophodne radnje povodom prijetnji koje je učenik škole u Sutivanu, navodno, uputio vršnjacima.
- Ministarstvo prosvete, nauka i inovacija obaveštava javnost da se, u saradnji sa Ministarstvom unutrašnjih poslova, Centrom bezbednosti Bijelo Polje, nadležnim tužilaštvom, Ministarstvom rada i socijalnog staranja, Centrom za socijalni rad Bijelo Polje, Ministarstvom zdravlja i nadležnim zdravstvenim ustanovama i Zaštitnikom ljudskih prava i sloboda Crne Gore, preduzimaju sve neophodne mjere i aktivnosti povodom slučaja u OŠ "9.maj" u Bijelom Polju - saopštili su iz Ministarstva prosvete.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
komentari
Dušan
pre 2 godine
Koliko još treba raznih državnih institucija da daju svoje mišljenje.More treba uhvatiti tu malu bitangu,dobro ga izlemati,uhapsiti oca ako ga ima o njega i bajbukanu,pošto ga je tako lepo "vaspitao"
U Osnovnoj školi "9. maj" u Sutivanu kod Bijelog Polja nakon prijave da je jedan učenik prvo pretio drugovima i rekao da je na njegovom spisku za odstrel 26 osoba, raspoređen policajac koji će stalnod ežurati u ovoj školi i brinuti o bezbednosti svih učenika.
Međunarodne rezerve Rusije dostigle su istorijski maksimum od 826,8 milijardi dolara zaključno sa 30. januarom, saopštila je Centralna banka Rusije, navodeći da je reč o najvišem nivou zabeleženom do sada.
Direktor Kancelarije za Kosovo i Metohiju Petar Petković izjavio je danas da se država na čelu sa predsednikom Aleksandrom Vučićem danonoćno bori za naš narod na KiM i dodao da najveću cenu Srbi na KiM plaćaju zbog pogubne politike bivše vlasti.
Aleksandar Vučić je idealna osoba za preuzimanje premijerske funkcije nakon narednih parlamentarnih izbora pošto ima ogromno poverenje u narodu i dokazao je političku zrelost u najsloženijim geopolitičkim odnosima u svetu.
Ekstremno zahtevni Exatlon poligoni daju posebnu čar ovom takmičenju, a gledaoci su već uveliko zapamtili teške prepreke na svakom od njih i stekli svoje favorite.
Prošle sedmice u Informerovoj spektakularnoj emisiji “Na merama” otkrili smo vam kako izgleda kad se okoreli opozicionar Miki Aleksić prepusti gastronomskim užicima, na koji način popularno TV lice Žika Šarenica “krcka” penziju, gde provodi vreme perjanica Đilasove stranke Branko Miljuš, šta kupuje pevač Dragan Kojić Keba…
Član predsedništva SNS Miroslav Čučković gostujući u Info jutru komentarisao je učešće rektora Beogradskog univerziteta Vladana Đokića na narednim izborima i to ispred tzv. Studentske liste.
Na pijacama širom Srbije ovih dana pažnju kupaca privlači paradajz koji je, prema njihovim rečima, ukusniji nego tokom leta, a prodaje se po ceni od oko 200 dinara za kilogram, što ga čini jeftinijim čak i od kiselog kupusa.
Ministarstvo unutrašnjih poslova saopštilo je da je završena rekonstrukcija objekta u Ljermontovljevoj ulici broj 12a u Beogradu i da će službe koje su u njemu smeštene ponovo početi sa radom u ponedeljak, 9. februara 2026. godine.
Građani Srbije upozoreni su na novu SMS prevaru u kojoj se od njih traži da "glasaju" za osobu po imenu Marija, a ukoliko to urade, upadaju u veliki problem.
Danas se u Omanu održavaju pregovori Irana i SAD o teheranskom nuklearnom programu. Tok dođagaja koji bi mogao da odredi dalju sudbinu Bliskog istoka pratite uživo na Informer.rs.
Ruske snage napreduju duž cele linije fronta različitim intenzitetom, a aktivna zona borbenih dejstava se proteže 1.200 kilometara, izjavio je danas vrhovni komandant Oružanih snaga Ukrajine Aleksandar Sirski.
Beogradska policija uhapsila je S. H. (40) i ukrajinsku državljanku S. T. (23) zbog sumnje da su iz galerije ULUS ukrali sliku Zdravka Vučinića "Uspenje"
Smršao čitavih 90 kilograma, obrijao glavu i pustio sedu bradu, pa mnogi iz prve nisu shvatili da se radi o Džoni Hilu, holivudskom glumcu kog publika poznaje kao debeljuškastog komičara.
Ljiljana Lašić, legendarna Tina iz serije "Pozorište u kući", napustila je arhitekturu zbog braka, a kasnije i samu slavu kada ju je popularnost počela gušiti.
Ketrin de Noar, menadžerka jednog od najvećih legalnih bordela u Evropi podelila je priču koja je iznenadila čak i one koji misle da ih industrija za odrasle više ne može šokirati.
Ako ste do sada koristili Jutjub u pozadini na Android uređaju bez pretplate, stižu loše vesti od Gugla. Kompanija je zvanično potvrdila da će uskoro ukloniti metod koji je godinama omogućavao besplatno puštanje videa u pozadini.
Ukoliko vam treba ideja za brz, zasitan i ukusan ručak ili večeru, predstavljamo vam fenomenalnu domaću pitu koja je uz hladan jogurt ili kiselo mleko obrok iz snova.
Pravi haos izbio je u studiju "Zvezda Granda" kada je došlo do rasprave između članova žirija, i to zbog glasova i prolaska kandidata, a nezadovoljstvo iskazala je pevačica Snežana Đurišić.
Pevačica Ivana Šašić oglasila se na mrežama i zabrinula svoje pratioce, kada je otkrila ozbiljan bezbednosni problem u zgradi u kojoj živi, koji kako tvrdi, ugrožava sve stanare.
Učesnica rijalitija "Elita 9" Anita Stanojlović poverila se svom partneru Luki Vujoviću i ispričala mu da joj je reper Vuk Mob, kako tvrdi, slao poruke i uporno joj se udvarao.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar