Danas sahrana sveštenika koji je poginuo u stravičnoj nesreći: Meštani tuguju za mladim čovekom
Podeli vest
Otac troje dece i omiljeni paroh iz Viteževa preminuo je na licu mesta, a njegova objava na Fejsbuku pod nazivom: Šta se dešava posle smrti? tera suze na oči
Tuga do neba! Sveštenik Braničevske eparhije Nemanja Veličković (33) poginuo je u stravičnoj nesreći nedaleko od Batočine, a u udesu su povređene njegova supruga i tri ćerke! Nekoliko dana pre tragedije Veličković je na društvenim mrežama objavio tekst pod naslovom: „Šta se dešava posle smrti?“, što su mnogi protumačili kao da je predosetio tragediju!
Bodibilder Aleksandar V. iz Doboja, poznat po aferi sa katoličkim sveštenikom, optužen je za proganjanje bivše vanbračne supruge. Pre toga osuđen za nesreću u kojoj je nastradalo devetogodišnje dete.
Sveštenik Nemanja Veličković izgubio je život u stravičnom lančanom sudaru nadomak Kragujevca. Sa njim u kolima bile su supruga i njihove tri ćerke. Sve su povređene i zbrinute u bolnici u Kragujevcu. Žena je povredila ruku, a i deca su van životne opasnosti.
28.11.2023
12:01
Kako saznajemo, lančani sudar se dogodio u nedelju oko 18.50 sati na putu Kragujevac-Batočina u mestu Botunje, na slavu Sveti Jovan Zlatousti, koja je velika slava u njegovom selu i u tom kraju.
- U lančanom sudaru jedna osoba je poginula, dok ih je šest povređeno. Među povređenima je i troje dece. Informacija o identitetu poginulog rastužila je čitav kraj. Reč je o mladom i veoma poštovanom svešteniku Nemanji Veličkoviću, a u udesu su povređeni njegova supruga i tri ćerkice. Veličković se nalazio za volanom automobila, a zasad nije poznato ko je izazvao udes - navodi izvor blizak istrazi i dodaje potresne detalje:
Sveštenik Braničevske eparhije Nemanja Veličković (33) poginuo je u teškoj saobraćajnoj nesreći koja se dogodila u nedelju oko 18.50 sati u mestu Botunje, na državnom putu od Batočine prema Kragujevcu.
Vladimir Kecmanović, otac dečaka-monstruma, bio je potpuno svestan u kakvu bezosećajnu zver može da izraste njegov sin Kosta (14).
12.11.2023
11:54
Foto: facebook
- Nemanja je poginuo na licu mesta, lekari su mogli samo da konstatuju smrt. Nastradao je na veliku slavu u svom selu Viteževo. Supruga i njegove ćerke zbrinute su u kragujevačkoj bolnici - tvrdi naš sagovornik.
Fotografiju nesrećnog Nemanje uz tužne vesti na društvenim mrežama objavila je i Crkva svetih apostola Petra i Pavla - Viteževo na svojoj stranici.
- Neka mu je laka crna zemlja! Neka ga Bog i anđeli čuvaju. Saučešće porodici, amin - navodi se u objavi.
Jedan od mladića postavio je na toj stranici status koji je rasplakao ceo region: „ Naš brat u Hristu Gospodu, sveštenik Nemanja nastradao je juče u saobraćajnoj nesreći kod Kragujevca. Liturgija za upokojene i u nastavku opelo služiće se u sredu od devet sati u crkvi u Viteževu. Dođite da se pomolimo Gospodu da ga vaskrsne u poslednji dan“, navodi se u objavi.
Ono što je mnogima privuklo pažnju jeste i jedna od poslednjih Nemanjinih objava na društvenim mrežama. Objavio je tekst pod naslovom „Šta se dešava posle smrti“, što su mnogi protumačili da je predosetio smrt.
- Kao da je predosetio! Bio je divan čovek i sveštenik, svi su ga voleli. Iz okoline je Smedereva, a završio je Bogoslovski fakultet. Trudio se oko crkve, okupljao ljude i mlade, pomagao... Ovo je velika tragedija - navodi jedan od meštana.
Sahrana sveštenika je danas u 13 sati na lokalnom groblju u selu Šeškovac kod Smedereva.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Bodibilder Aleksandar V. iz Doboja, poznat po aferi sa katoličkim sveštenikom, optužen je za proganjanje bivše vanbračne supruge. Pre toga osuđen za nesreću u kojoj je nastradalo devetogodišnje dete.
Tokom prvog protesta u Novom Sadu nakon pada nadstrešnice i kad su došli ispred Gradske kuće na centralnom trgu pa onda krenuli da je demoliraju, za uništavanje Gradske kuće preko N1 optužili su za to "ubačene elemente vlasti, kapuljaše".
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić rekao je iz Palate Srbija da prelazne, prevarantske vlade bez izbora u koju bi trebalo najgori da uđu, neće biti dok je živ.
Turistička agencija Barcino, koja je prevarila stotine putnika i tom prilikom zgrnula milione, sada se lažno predstavlja i poziva građane na proteste, rušenje države i rušenje predsednika Srbije Aleksandra Vučića.
U Srbiji je ukupno 157.018 korisnika zaduženo stambenim kreditima, a kako pokazuje Kreditni izveštaj Udruženja banaka Srbije – ukupan dug stanovništva prema bankama na početku ove godine iznosio je 1.628 milijardi dinara i bio je veći za 8,9 odsto u odnosu na prošlu.
Surutka, tradicionalni narodni lek i danas je cenjena zbog svojih brojnih zdravstvenih benefita. Nekada davno kad nije bilo lekova za sve i svašta, upravo je ovaj napitak dizao iz mrtvih, čuvao dušu i telo.
Selektor fudbalske reprezentacije Bosne i Hercegovine, Sergej Barbarez, kratko je prokomentarisao odluku mladog fudbalera Borca, Davida Vukovića, da ne prihvati poziv za nastup u dresu “Zmajeva”.
Trebalo je da shvatim da patiš i da ti nije dobro, da nisi mogao o sebi da brineš, a kamoli o nekom drugom, čitala je Staša drhtavim glasom, ćerka Radiše Ilića, legendarnog golmana koji je danas sahranjen na groblju u Bajinoj Bašti.
Fudbalski analitičar Rade Bogdanović ponovo je imao kritike na račun selektora Srbije Dragana Stojkovića, koji je tom prilikom istakao da Piksi nema kvalitet da bude trener reprezentacije.
Znamo da greška VAR-a nikad neće promeniti konačni rezultat. Bez obzira na to koliko je jasna greška, rezultat će ostati. Ali duboko žalimo zbog ovog 'incidenta' i njegovog uticaja na nas, navodi se u saopštenju Atletiko Madrida.
Visoki američki zvaničnici odbili su da potpišu sporazum o mineralima sa Ukrajinom tokom razgovora u Saudijskoj Arabiji ranije ove nedelje, objavili su ukrajinski mediji, pozivajući se na insajderske izvore.
Trojica Severnokorejaca izrešetana su sa po 90 metaka i njihova tela su spaljena tokom brutalne javne egzekucijegde kojoj je prisustvovalo dosta ljudi kao i dece, a sve zbog njihovog pokušaja bekstva u Južnu Koreju.
Ruski predsednik Vladmir Putin danas je, na poziv američkog predsednika Donalda Trampa da se poštede životi ukrajinskih vojnika, rekao da je za to potrebno naređenje ukrajinskog rukovodstva vojsci da polože oružje i predaju se.
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski izjavio je danas da ''postoji dobra šansa'' da se okonča rat sa Rusijom, nakon što su Ukrajina i SAD predložile 30-dnevni prekid vatre, na šta je Moskva rekla da će pristati samo ako se ispune određeni uslovi.
Nikola Rokvić i Bojana Barović važe za jedan od najskladnijih parova na našoj estradi. Međutim, pevač je jednom iznenadio sve kada je progovorio o razvodu.
Suzana Mančić je svojevremeno važila za jednu od najfatalnijih žena Jugoslavije, a sudeći prema novim fotografijama sa plaže i ona izgledom pleni i u sedmoj deceniji
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar