• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Informer/Kurir

02.12.2023

07:59

Završena procena roditelja dečaka ubice iz Niša: Centar za socijalni rad poslao izveštaj tužilaštvu

D.K., Nikola Panić

Vesti

Završena procena roditelja dečaka ubice iz Niša: Centar za socijalni rad poslao izveštaj tužilaštvu

Centar za socijalni rad u Nišu uradio je kompeltnu dokumentaciju o proceni eventualne krivice roditelja maloletnog dečaka (13), koji je 5. oktobra ove godine nožem ubio svog vršnjaka i školskog druga u Niškoj Banji.

Maloletnik se trenutno nalazi na psihijatrijskog klinici u Beogradu. Kako je on krivično neodgovoran, jer u trenutku ubistva nije imao navršenih 14 godina, traži se odgovornost njegovih roditelja.

Čekalo se da Centar za socijalni rad obavi svoj deo posla i da to pošalje tužilaštvu, koje bi trebalo da utvrdi da li se u radnjama roditelja dečaka ubice stiču elementi nekog krivičnog dela. Javnost je uznemirena ovim događajem i ocenjuje pravdu - kaže naš izvor.

U niškom Centru za socijalni rad rečeno nam je da su oni kompletirali svoj izveštaj o majci i ocu maloeltnika i da je on prosleđen dalje.

Foto: printscreen

 

 

- Centar je poslao izveštaj Osnovnom tužilaštvi u Nišu sa takozvanim roditeljskim kompetencijama u ovom slučaju i sada bi trebalo tužilaštvo da reaguje na te naše nalaze. To je poslato Osnovnom tužilapštvu jer se Više javno tužilaštvo oglasio nenadležnim u ovom slučaju još ranije - rečeno nam je u Centru za socoijalni rad u Nišu.

Kontaktirali smo i Osnovno javno tužilaštvo u Nišu, gde nam je rečeno "da oni sa slučajem "nemaju ništa", jer ne mogu da odlučuju o maloletnicima, kao ni o slučaju ubistva.

Podsetimi, tog 5. oktobra, kako smo saznali od dede ubijenog dečaka, Staniše S., njegov unuk je kod svog druga iz razreda otišao kući oko devet ujutru. Prema rečima komšija, prvo je došlo do svađe dvojice dečaka i tuče, a onda su nekako stigli do potkrovlja kuće, gde dečak ubica ima improvizovanu teretanu. On je tamo dohvatio nož i, kako pričaju meštani, svog druga je izbo nekoliko puta.

Ubijeni maloletnik je, po rečima svih meštana, bio dobro dete, bavio se košarkom, pa je kao dobar drug i osumnjičenog uveo u ovaj sport. Cela Niška Banja priča da je ubijeni svakome hteo da pomogne, pa i svom dobrom drugu koji mu je na posletku oduzeo život.

Foto: D.K.

 

 

Do sada nije poznat motiv ubistva, ali se veruje da je neka trivijalnost u pitanju, jer su to trinaestogodišnjaci.

- Nemoguće je da roditelji dečaka ubice nisu primetili ništa čudno u ponašanju svog sina. Morali su da uoče da se čudno ponaša, pa to su svi okolo primećivali. On je znao da ide ulicom i da priča sam sa sobom, a u poslednje vreme je crtao satanističke simbole. Na Fejsbuku postoji i jedna njegova fotografija, krajnje zabrinjavajuća, na kojoj simulira da kolje plišanu životinju i to lovački, pravim nožem. Tu sliku je njegova mama lično okačila, ali je posle ubistva obrisala - pričaju nam meštani i doaju:

- Nadležni moraju da ispitaju odgovornost majke i oca dečaka ubice. Da li je u njihovoj porodici sve funkcionisalo kako treba, da li su zanemarivali dete, da li su ga loše vaspitali? Prosto, neko mora da odogovara za ubistvo nedužnog deteta! Očekujemo da će tužilaštvo, koje god da preuzme slučaj, utvrditi odgovornost roditelja i kazniti ih.



Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Težak prevarant! Ko je Zagorkin advokat Ivan Ninić: Kupio diplomu, Srbiju krivio za Banjsku...
Politika

Težak prevarant! Ko je Zagorkin advokat Ivan Ninić: Kupio diplomu, Srbiju krivio za Banjsku...

Nakon objavljivanja čitave afere i pozadine tužbe Bojana Pajtića protiv Informera, iza koje stoji vrhovna tužiteljka lično, otkrivamo i identitet advokata porodice Dolovac, vođe blokaderskih odmetnutih tužilaca i sudija, saradnika Aljbina Kurtija, branioca lica optuženih za planiranje terorizma u Srbiji i, najzad, rado viđenog gosta na svim antisrpskim medijskim platformama koje koristi za direktno rušenje vlasti i obmanjivanje javnosti.

07.06.2026

08:14

TV

"U sredu sa Bojanom Bilbijom" - Novi radijski format koji može i da se gleda
Live TV

"U sredu sa Bojanom Bilbijom" - Novi radijski format koji može i da se gleda

Publika od sada ima priliku da svake srede od 17 časova na Prvom programu Radio Beograda prati novi politički tok-šou "U sredu sa Bojanom Bilbijom". Reč je o autorskom projektu koji se bavi najvažnijim političkim, geopolitičkim i društvenim temama koje oblikuju svakodnevni život građana Srbije, ali i globalne procese koji utiču na ceo svet.

05.06.2026

16:31

Emisija koja pomera granice! Gledajte “Na merama” sutra od 20h!
Live TV

Emisija koja pomera granice! Gledajte “Na merama” sutra od 20h!

U prethodnoj epizodi Informerove emisije “Na merama” otkrili smo koga to traži novinar blokader Mladen Savatović, čime se zanima političar u pokušaju Đorđe Stanković, gde se skriva najbolji drugar rektora politikanta Vladana Đokića, Nebojša Bojović, kako se opušta propali aktivista Petar Đurić…

05.06.2026

12:55

JOŠ TV VESTI

Društvo

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Premijera predstave "Luna Luna Park"
Kultura

Premijera predstave "Luna Luna Park"

Pozorište lutaka "Pinokio" sa ponosom najavljuje premijeru predstave "Luna Luna Park", u režiji Fabricija Montekija, koja će se održati u subotu 6.juna u 19:00 časova.

04.06.2026

11:51

Magazin

Džet set