• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA

Autor: Informer/Kurir

08.12.2023

12:06

"Niko se nije žalio na ponašanje dece i nastavnika prema Kosti": Nastavljeno suđenje za masakr u "Ribnikaru"

Mako Đurović

Vesti

"Niko se nije žalio na ponašanje dece i nastavnika prema Kosti": Nastavljeno suđenje za masakr u "Ribnikaru"

Podeli vest

Zastupnica dečaka ubice i njegovih roditelja u parničnom postupku koji je pred Višim sudom u Beogradu pokrenula porodica jedne ubijene devojčice 3. maja u Osnovnoj školi Vladislav Ribnikar izjavila je danas u beogradskoj Palati pravde da škola snosi veću krivicu od roditelja dečaka.

Braneći dečaka ubicu i njegove roditelje tvrdnjama da je u našem društvu "uobičajeno da deca od malih nogu uče da pucaju i da u našem društvu to ne predstavlja loše vaspitanje" navela je da se tragedija možda ne bi dogodila da je na ulazu umesto dve dežurne učenice sedeo neki nastavnik.

Na ove reči zastupnice porodice, advokatice Marine Ivelje, reagovala je državni pravobranilac Sanja Dunjić koja zastupa školu i državu, koja je otkrila do se do tragedije u školi niko od učenika, nastavnika niti roditelja nije žalio na ponašanje dečaka ubice, a da se sa druge strane ni njegovi roditelji nisu žalili na ponašanje druge dece ili nastavnika prema njemu.

- Dežurstvo dve učenice petog razreda ne može da se dovede u vezu sa tragedijom. Njega nije sprečilo ni to što je nastavnica istorije, koja je i sama teško povređena, bila u učionici - navela je zastupnica škole.

Foto: Zoran Sinko

 

 

Inače, u tužbi koju su podneli otac, majka, brat i sestra jedne nastradale devojčice, oni za pretrpljeni duševni bol i patnju traže iznos od po 100.000 evra.

Zastupnica dečaka i porodice, osvrnula se na taj zahtev navodeći da je previsok i da nije u skladu sa sudskom praksom, po kojoj se roditeljima dosuđuje oko 10.000 evra a braći i sestrama pola od tog iznosa.

- Ovo što se dogodilo je velika tragedija, ali bol za izgubljeno dete je isti za svakog roditelja - navela je njihova advokatica i dodala da sud ni ovaj predmet ne bi trebalo da gleda drugačije.

Na ove njene reči reagovala je zastupnica porodice nastradale devojčice.

- Licitiranje novčanim iznosom vezano za visinu štete koju su pretrpeli i bol koji osećaju je skandalozno - rekla je zastupnica porodice Kecmanović advokat Marina Ivelja.

Inače, sudija je odlučila da u nastavku postupka 15. januara budu saslušani članovi porodice nastradale devojčice, a potom i dečak ubica, njegovi toditelji i drugi svedoci.


Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

komentari
Ksenija Stojanović

pre 2 meseca

To stvorenje ne treba pustiti iz ludnice do kraja njegovog života.

sledeća vest

Izbori 2023

Vesti

TV

JOŠ TV VESTI

Sport

Planeta

Zabava

JOŠ Zabava VESTI

Magazin

Džet set

Srbija