• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Informer.rs

16.12.2023

17:14

Šokantno otkriće! Iza više od 80 dojava o podmetnutim bombama stoje dvojica dečaka (13)

MUP Srbije

Vesti

Šokantno otkriće! Iza više od 80 dojava o podmetnutim bombama stoje dvojica dečaka (13)

Podeli vest

Dvojica dečaka (13) stoje iza lažnih dojava o bombama u školi "20. oktobar", majci jednog određen pritvor.

Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave za tehniku, Službe za borbu protiv visokotehnološkog kriminala, Uprave kriminalističke policije, Službe za borbu protiv terorizma i Policijske uprave za grad Beograd, u saradnji sa Posebnim javnim tužilaštvom za visokotehnološki kriminal Višeg javnog tužilaštva u Beogradu, u nastavku akcije, na osnovu podataka dobijenih od Evrodžasta i međunarodnom operativnom policijskom saradnjom, identifikovali su i pronašli dvojicu trinaestogodišnjaka za koje se sumnja da su u dužem vremenskom periodu, putem elektronske pošte, koristeći servise anonimnosti, učestvovali u slanju poruka preteće sadržine obrazovnim i drugim institucijama na teritoriji Srbije o navodno postavljenim eksplozivnim napravama, čime su ugrozili bezbednost većeg broja dece i građana u Republici Srbiji.
 

S obzirom na to da su izvršioci deca i da nisu krivično odgovorna, policija je zbog postojanja osnova sumnje da su izvršile krivično delo zapuštanje i zlostavljanje maloletnog lica uhapsila A.B.S. (42), majku jednog od  dečaka, kojoj je određeno zadržavanje do 48 sati nakon čega će, uz krivičnu prijavu, biti privedena Trećem osnovnom javnom tužilaštvu, dok će protiv tridesetosmogodišnje majke drugog dečaka biti podneta krivična prijava u redovnom postupku Drugom osnovnom javnom tužilaštvu.

Jedan od dečaka pohađa Osnovnu školu „20. oktobar“  u Novom Beogradu, koja je u prethodnom periodu dobila najveći broj pretećih mejlova, a samo on je, kako se sumnja, poslao više od 80 mejlova svojoj i drugim školama.

Policijski službenici Ministarstva unutrašnjih poslova, u saradnji sa Posebnim javnim tužilaštvom za visokotehnološki kriminal Višeg javnog tužilaštva u Beogradu, nastavljaju dalji rad u cilju procesuiranja i drugih lica povezanih sa navedenim pretnjama.

  

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

komentari
Dimitrije

pre 2 godine

Ma ti treba onako vaspitno po starinski propustiti kroz šake a onda optužiti za terorizam i cele porodice nabiti u zatvor na poduže vreme. Kad su roditelji glupi i nepismeni da kontrolišu svoju decu, ili možda ih i podržavaju. A kod nas dobiće kritiku pa kući da se stide i onda prvom prilikom opet. A kad porastu dobijemo novog Ćutu

fdsa

pre 2 godine

to je tako kad se promovise da deca ne dobijaju batine....

Tužilac

pre 2 godine

Dosta više te budalaštine da balavac od 13 godina ne može krivično da odgovara, hitno menjajte zakone i raskrstite sa tim nebulozama o "zaštiti prava dece" - gde su sada prava dece iz Ribnikara koja leže pod zemljom a njihov krvnik će do kraja živora da živi na trošku građana ove zemlje. Gde su prava sve one dece i ljudi koji su doživeli traume zbog dojava o bombama? Može neko da ima i 8 godina pa da napravi maskr baš kao i KK ili još gori. Uvesti i drakonske kazne za roditelje tih monstruma sa mozgom na nivou amebe.

sledeća vest

Politika

Vučić se oglasio iz Davosa (VIDEO)
Politika

Vučić se oglasio iz Davosa (VIDEO)

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić obratio se javnosti iz Švajcarske, gde učestvuje na Svetskom ekonomskom forumu, poručivši da sa optimizmom i verom u snagu Srbije ulazi u važne razgovore koji predstoje.

19.01.2026

23:06

Exatlon

TV

Blokaderi, tišina tamo: Brojke ne lažu
Live TV

Blokaderi, tišina tamo: Brojke ne lažu

Državni sekretar u Ministarstvu zdravlja Mirsad Đerlek gostujući u Info jutru govorio je o ulaganjima u zdravstvo i lečenju dece pre 2012. godine i od te godine do danas.

16.01.2026

09:49

JOŠ TV VESTI

Društvo

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Magazin

Džet set