Opljačkao fudbalera i naslednicu Formule 1, a uhapšen u Beogradu: Zaplenjeni dijamanti, kola, skupoceni satovi
Podeli vest
Ljubomir Romanov iz Obrenovca, koji se sumnjiči za pljačku naslednice vlasnika Formule 1, Tamare Eklston, bivšeg fudbaler Frenk Lampard i njegove supruge Kristin, kao i porodice pokojnog predsednika Lester Sitija, Vičaija Šrivadanaprabe, uhapšen je u Hajatu u Beogradu!
Ljubomir Romanov, čije je pravo prezime Radosavljević, za velike akcije pljački po inostranstvu koristio je identitet peruanskog advokata Alfreda Lindlija.
Po nalogu Javnog tužilaštva za organizovani kriminal u koordinaciji sa SBPOK i policijskim službama Velike Britanije danas je na teritoriji Beograda nakon sprovedenog predistražnog postupka lišeno slobode šest lica i to: J. R., M. R., E. R., I. R., L. R. i M. N. zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo udruživanje radi vršenja krivičnog dela i krivično delo pranje novca.
Užasna vest stiže iz Francuske! Golman Pariz Sen Žermena Aleksandre Letelije (33) i njegova porodica suočili su se sa provalnicima koji su sa noževima provalili u njihovu kuću u ponedeljak uveče.
Policija Tirola saopštila je juče da je završena istraga i uhapšena dvojica aktera spektakularne pljačke vinskog podruma jednog hotela iz koga su ukradene boce ekskluzivnih vina čija je vrednost milion evra,
15.12.2023
09:13
On je uhapšen po poternici Velike Britanije zbog sumnji da je organizator serije višemilionskih pljački luksuznih kuća poznatih ličnosti u Londonu 2019. godine i sve do danas je bio jedan od najtraženijih begunaca u Evropi.
Osim Ljbomira uhapšeni su i članovi njegove porodice koji su od para, za koje se sumnja da su stečene kriminalom, "prali" novac kupujući skupocene nekretnine u Beogradu na vodi, kao i vredne automobile. Kod njih su zaplenjeni dijamanti i skupoceni markirani satovi.
Po nalogu Specijalnog tužilaštva u koordinaciji sa SBPOK i policijskim službama Velike Britanije danas je u Beogradu uhapšeno šest osoba: Lj. R., M. R., E. R., I. R., L. R. i M. N. zbog sumnje da su izvršili krivično delo udruživanje radi vršenja krivičnog dela pranje novca.
Dvoje osumnjičenih se nalazi van Srbije i trenutno su nedostupni državnim organima.
Foto: Tanjug/AP
- Ova organizovana kriminalna grupa je od 2.februara 2018. godine do 15. decembra 2023. godine na teritoriji Republike Srbije oformila organizovanu kriminalnu grupu koja je novac stečen kriminalom ulagala u kupovinu nekretnina i tako uvodila u legalne novčane tokove. Sumnja se, da je ulaganje imovine koja je proistekla iz kriminalne delatnosti osumnjičenog R. K. R. u Švajcarskoj kao i kriminalne delatnosti osumnjičenog Lj. R. u Velikoj Britaniji stečeno tako što su provaljivali u veći broj objekata u te dve zemlje koji su bili u vlasništvu imućnih oštećenih osoba i tako uzimali gotov novac i druge skupocene predmete - navode u tužilaštvu.
Foto: printscreen
Protiv osumnjičenog Lj. R.se u Velikoj Britaniji vodi krivični postupak zbog postojanja sumnje da je krađama "zaradio" 26 miliona funti i to tako što je oštetio Frenka Lamparda, bivšeg engleskog reprezentativca, zatim pokojnog Višaija Šrivadanapraba, bivšeg vlasnika FK „Lester" i Tamaru Eklston i njenog supruga Džeja Rutlanda, ćerku bivšeg vlasnika Formule 1 Bernija Eklstona. Osumnjičeni R. K. R. osuđen je u Švajcarskoj za više provala kojim je sebi pribavio korist od oko 250.000 švajcarskih franaka.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Po nalogu Javnog tužilaštva za organizovani kriminal u koordinaciji sa SBPOK i policijskim službama Velike Britanije danas je na teritoriji Beograda nakon sprovedenog predistražnog postupka lišeno slobode šest lica i to: J. R., M. R., E. R., I. R., L. R. i M. N. zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo udruživanje radi vršenja krivičnog dela i krivično delo pranje novca.
Iran je uputio hitan poziv susednim državama da odmah evakuišu osoblje iz više ključnih naftnih i gasnih postrojenja širom Bliskog istoka, uz upozorenje da bi ti objekti mogli biti meta vojnih udara.
Danas (17. marta) u 18:11 po moskovskom vremenu, izvršen je napad na teritoriju koja se nalazi uz zgradu meteorološke službe na industrijskoj lokaciji NE „Bušer“, u neposrednoj blizini aktivnog energetskog bloka, saopštava Rosatom.
Marketinški stručnjak Nebojša Krstić otkrio je danas da je bivši ministar Ante Kotromanović poručio da 'Vučić ne sme da izgubi ove lokalne izbore, jer će izgubiti glavu'.
Predsednica Narodne skupštine Srbije Ana Brnabić sastala se danas u Briselu sa Martom Kos, a jedna od ključnih tema razgovora bila je sloboda medija u Srbiji - pitanje koje se, kako je istakla, često plasira bez realnog uvida u stanje na terenu.
Siniša Mali, ministar finansija, u otvorenom pismu obratio se tajkunu i lideru Stranke slobode i pravde, Draganu Đilasu, koji je negativno govorio o planu i programu koji predstoji strategiji "Srbija 2030".
Jedno od najprepoznatljivijih lica Infomer TV, voditelja Igora Ćurčića, od večeras ćete moći da gledate svakog utorka od 22 časa u emisiji „Dobro veče Srbadijo".
Urednik i voditelj emisije "Dobro veče Srbadijo" Igor Ćurčić ugostiće sutra od 22 sata uživo velikog humanitarca i direktora vladine kancelarije za javnu i kulturnu diplomatiju Arno Gujona, koji će govoriti o godišnjici stravičnog pogrom nad Srbima 17. Marta 20024. godine. Igorovi gosti biće i zdravičar i čuvar srpske tradicije Dragiša Simić, kao i harmonikaš Dragan Todorović, ali i sestre Gobović, Marija i Marina koje svojim glasovima pronose i čuvaju srpski etno melos.
Veliki povratak voditelja Petra Latinovića donosi emisiju "Politički okvir", koja će se emitovati svakog petka u 22 časa na Informer TV i kroz razgovore o ključnim temama oblikovati pogled na savremena politička dešavanja iz potpuno novog ugla.
Penzije će i ove godine značajno rasti, najavio je predsednik Srbije Aleksandar Vučić i dodao da će pronaći rešenje da penzioneri sa primanjima nižim od 40.000-45.000 imaju dodatno povećanje kako bi im se olakšalo i pružila sigurnost.
Izgradnja trafostanice 400/110 kV Beograd 50 u Ugrinovcima značajna je za dalji razvoj prestonice, jer će to biti jedna od najvažnijih trafostanica u našem elektroenergetskom sistemu, čiji završetak se očekuje 2028. godine.
Dajana Paunović, član Glavnog odbora Srpske napredne stranke i direktor Fondacije "Dajana Paunović" uručila je donaciju u vidu sportske opreme OŠ "Braća Aksić" u Lipljanu.
Nuklearna katastrofa postaje realan scenario ukoliko dođe do dalje eskalacije rata između Sjedinjenih Američkih Država, Izraela i Irana, upozoravaju zvaničnici Svetske zdravstvene organizacije (SZO).
Iranski ministar obaveštajnih poslova Sejed Ismail Hatib poginuo je u napadu za koji vlasti u Teheranu optužuju „američko-cionističkog neprijatelja“, prenosi agencija Tasnim.
Epidemija meningitisa na Univerzitetu u Kentu izazvala je veliku zabrinutost u Velikoj Britaniji, ali i šire, nakon što je potvrđeno da je dvoje studenata preminulo, dok se više njih nalazi u teškom stanju.
Jaja su nezaobilazna u svakoj kuhinji, ali mnogi ne znaju koliko dugo mogu da stoje van frižidera bez rizika. Pravilno čuvanje je ključno kako bi ostala sveža i bezbedna za upotrebu.
Biranje parfema nije lako jer je miris veoma ličan. Retki mirisi opstaju decenijama i postaju globalni hitovi, a oni najprodavaniji često su pravi klasici i inspiracija novim generacijama.
Kompozitor Damir Handanović oglasio se za Informer povodom svoje nedavne izjave da on i Ceca Ražnatović popiju 35 piva za 15 minuta, te otkrio kako je sve izrečeno kroz šalu.
Poznati estradni menadžer Adis Gojak, čiji je automobil oštećen u bombaškom napadu na kuću Zdravka Čolića na Senjaku, saslušan je među prvim svedocima u istrazi protiv kriminalne grupe koja se sumnjiči za bacanje bombe.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar