Specijalni sud u Beogradu zakazao je za 30. januar iduće godine izricanje presude optuženim pripadnicima organizovane kriminlane grupe koja se tereti za preprodaju droge na teritoriji Beograda, a dovodi se u vezu sa grupom Veljka Belivuka.
Tužilaštvo je u svojim završnim rečima predložilo sudu da 18 pripadnika ove grupe osudi na ukupno 221 godinu zatvora, a da vođu ove grupe Lazara Marinkovića zvanog Lucifer, za krivično delo udruživanje radi vršenja krivičnih dela osudi na 10 godina, a za drogu 13 godina, kao i da mu izrekne jedinstvenu kaznu zatvora od 20 godina.
Na današnje suđenje optuženi Nikola Filipović je pokušao da u sud unese nož, što su stražari sprečili i oduzeli mu taj nož, prenosi Tanjug.
Foto: Društvene mreže
Nikola Marinković Lucifer, označen je kao vođa grupe
Njemu su pripadnici nadležne PU napisali prekršajnu prijavu za nož.
Za Marka Trajkovića tužilac je tražio jedinstvenu kaznu zatvoraod 13 godina, za Veljka Ogurlića jedistvenu od 15 godina, istu kao i za Borislava Marmuta.
Predlog tužilaštva je da sud Luku Mumovića, koji se pored udruživanja i droge tereti i za oružje, osudi na jedinstvenu kaznu zatvora od 12 godina kao i da mu izrekne novčanu kaznu od 100.000 dinara.
Jedinstvenu kaznu zatvora od 12 godina tužilac je tražio i za Nikolu Filipovića, dok je za Stefana Milanovića predložio kaznu zatvora od 13 godina.
Za Stefana Simića, Uroš Bulajić, Marko Prlja, Aleksandar Krstić, Luka Gemaljević, Aleksa Košutić, Predrag Vučković, Luka Ostojić, Vasilije Nikolovski, Aleksa Vasić i Marko Vokić tužilac je predložio da se osude na po 11 godina zatvora.
Sa druge strana branioci i optuženi tvrde da nije u pitanju organizovana kriminalna grupa, te traže od suda da ih oslobodi od tog krivičnog dela.
Branioci nekoliko optuženih predložili su da njihove branjenike sud osudi na minimalnu kaznu za trgovinu narkoticima, ali ne kao pripadnike grupe već kao pojedinci.
Marinković je na današnjem suđenju istakao da on nije vođa organizovane kriminalne, da se brani od nečega što nije uradio i da su kazne koje traži tužilac "sramota".
Ostali optuženi su se pridružili rečima svojih branilaca i negirali krivicu, dok je nekoliko njih tokom suđenja priznalo da su prodavali drogu ali ne kao članovi grupe, već samostalno.
Ukinut pritvor Stefanu Milanoviću
Sudija je danas ukinuo pritvor Stefanu Milanoviću.
Okrivljenima je na teret stavljeno krivično delo udruživanje radi vršenja krivičnih dela, neovlašćena proizvodnja i stavljanje u promet opojnih droga, a Marinkoviću i krivično delo nedozvoljena proizvodnja, držanje, nošenje i promet oružja i eksplozivnih materija.
Sumnja se da je ova grupa, odnosno organizator, pripadnici, više maloletnika i više NN osoba delovala od početka jula 2021. godine do 29.marta prošle na teritoriji Beograda, u cilju vršenja krivičnog dela neovlašćena proizvodnja i stavljanje u promet opojnih droga.
Sumnja se da su oni preprodavali kokain, heroin, marihuanu i amfetamin, čime su ostvarili znatnu protivpravnu imovinsku korist.
Pripadnici su drogu prodavali u naselju Karaburma, u Beogradu, na splavovima "Port" i "Fristajler" kao i u klubu "Kasina", a opojnu drogu su dostavljali i na adrese kupaca - uživaoca.
Pripadnici ove kriminalne grupe uhapšeni su 29.marta prošle godine, dok su trojica osumnjčenih već bili u pritvoru u trenutku hapšenja.
Oni se dovode se u vezu sa poslovima i preprodajom droge kao deo grupe Belivuka i Marka Miljkovića koji su u pritvoru i protiv njihove organizovane kriminalne grupe se vodi sudski postupak zbog najtežih krivičnih dela, među kojima je i sedam ubistava.
Na jednom od suđenja grupi Veljka Belivuka, okrivljeni-saradnik Nikola Spasojević je pomenuo Marinkovića čiji je nadimak "Lucifer", navodeći da mu je nosio drogu koju je Marinković dalje prodavao.
U Specijalnom sudu u Beogradu nastavlja se suđenje kriminalnoj grupi Veljka Belivuka i Marka Miljkovića, koja je optužena za sedam ubistava, otmice, trgovinu drogom i oružjem kao i silovanje.
Suđenje klanu Veljka Belivuka i Marka Miljkovića danas je proteklo u mučnoj atmosferi. Iako je bilo zatvoreno za javnost, portal Republika.rs, saznaje, da je besomučnim ispitivanjem Ilija S. iz okoline Požarevca na mahove bio skroz isrpljen.
Veće Specijalnog suda u Beogradu i danas je zatvorilo za javnost suđenje organizovanoj kriminanoj grupi Veljka Belivuka i Marka Miljkovića, zbog ispitivanja svedoka oštećenog I.S.
Opštinski sud u Sarajevu potvrdio je optužnicu Kantonalnog tužilaštva Sarajeva, kojom se dvojici državljana Srbije, Dušanu Jovanoviću Gibi i Darku Duloviću, na teret stavlja krivično delo falsifikovanje isprave.
U Specijalnom sudu u Beogradu danas je nastavljeno suđenje Veljku Belivuku, Marku Miljkoviću i ostalim optuženim pripadnicima njihove kriminalne grupe, koju tužilaštvo tereti za sedam ubistava, otmicu, silovanje i druga krivična dela
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
U Specijalnom sudu u Beogradu nastavlja se suđenje kriminalnoj grupi Veljka Belivuka i Marka Miljkovića, koja je optužena za sedam ubistava, otmice, trgovinu drogom i oružjem kao i silovanje.
Organizatori festivala Belgrade Music Week oglasili su se saopštenjem u kojem su demantovali da je sinoć tokom završne večeri festivala došlo do incidenta.
Reakcije nakon subotnjeg veličanstvenog skupa održanog u Beogradu, gde se, prema procanama MUP-a okupilo neverovatnih 207.000 građana Srbije, poštovalaca politike predsednika Aleksandra Vučića, ne prestaju da se nižu.
Misije Euleksa i OEBS-a oglasile su se danas povodom dramatične situacije na Gazimestanu gde je juče, na Vidovdan, sproveden novi teror nad Srbima, a u režiji takozvane policije lažne države Kosovo i samozvanog premijera Aljbina Kurtija.
Jelena Pavlović, blokaderka sa dna kace, a nekada pristalica politike Aleksandra Vučića, pa potom i poslanica stranke Branimira Nestorovića, izazvala je danas neviđeni haos u blokaderskim redovima, pokrenuvši lavinu njihovih međusobnih sukoba i žestokih okršaja.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić poslao vaćnu poruku građanima Srbije na Instagram nalogu kroz video objavu na kojoj se vide kadrovi jučerašnje posete predsednika porodici Veljković iz Senjskog Rudnika.
Poslanica Jelena Pavlović koja je juče govorila na blokaderskom skupu u Kraljevu, donedavno je vodila ljude da aplaudiraju predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću.
Fijasko koji su takozvani blokaderi doživeli na jučerašnjem skupu u Kraljevu, gde se okupio sramotno mali broj ljudi, potpuno je pokazao kolika je njihova nemoć.
Najtopliji grad u 13 časova je Kikinda, gde je izmereno 38 stepeni, a najsvežije je na Kopaoniku 23 stepena, rekli su iz Republičkog hidrometeorološkog zavoda.
Postoje mesta koja kao da priroda ljubomorno čuva vekovima. Jedno od njih nalazi se na obroncima Fruške gore, među gustim šumama i pitomim pejzažima Srema, okruženo brojnim srpskim svetinjama - nadaleko čuvenim manastirima.
Tog 29. juna, iako je prethodnog dana glavna tema bio Balkanski savez Turske, Grčke i Jugoslavije, što se direktno odnosilo na njihov život, a naročito u svetlu činjenice da je zemlja još uvek bila u grču od sukoba sa Staljinom i Sovjetskim savezom koji je trajao neprekidno već šest godina, zbog čega je svaka vest koja se odnosila na političko pozicioniranje Jugoslavije u međunarodnim odnosima bila od izuzetne važnosti, čitaoce "Večernjih Novosti" ponovo je sačekala stara tema koja je već danima dominirala - Gvatemala.
Naizgled bezazleni predmeti u prtljagu, na graničnim prelazima mogu biti zaplenjeni, ili da u najboljem slučaju, zbog njih dobijete visoku novčanu kaznu.
Naučnici su otkrili da ljudski smeh ima mnogo dublje evolutivne korene nego što se verovalo. Novo istraživanje sugeriše da isti ritam smeha delimo sa velikim čovekolikim majmunima već 15 miliona godina.
Policija i hitne službe sprovode veliku akciju u Štadeu, dok dva helikoptera nadleću centar grada, a portparol policije potvrdio je da je u napadu život izgubilo pet ljudi.
Ministarstvo spoljnih poslova Azerbejdžana osudilo je danas odluku Izraela da prvi put zvanično prizna genocid nad Jermenima iz 1915. godine, ocenivši da je reč o "iskrivljavanju istorijskih činjenica" i pozvalo izraelsku vladu da preispita tu odluku.
Predsednik Irana Masud Pezeškijan izjavio je danas da će, u skladu sa nedavno postignutim sporazumom sa Sjedinjenim Američkim Državama, Iranu biti vraćeno šest milijardi dolara od ukupno 12 milijardi dolara zamrznutih sredstava koja se nalaze u Kataru, kao i da će Teheran nastaviti napore za povratak preostalog novca.
Predsednik Rusije Vladimir Putin odbacio je ukrajinski predlog da se borbena dejstva ograniče na četiri regiona, poručivši da Moskva neće prihvatiti dogovor koji bi Oružanim snagama Ukrajine dao predah i omogućio im da prebace trupe na najteže delove fronta.
Glumac Predrag Miki Manojlović odbio je reditelja Stivena Spilberga, a francuskom predsedniku Emanuelu Makronu je u lice rekao istinu o Kosovu i Metohiji.
Vozači primećuju da im se baterija telefona prazni drastično brže dok su na putu. Stručnjaci otkrivaju da su za to kriva podešavanja koja se sama aktiviraju i troše resurse u trenucima kada se menja geografska lokacija.
Istraživači su proučavali uticaj takozvane "zapadnjačke ishrane" na sistem serotonina, neurotransmitera koji ima važnu ulogu u regulaciji emocija, ponašanja, sna i drugih funkcija organizma.
Pevač Emir Habibović čeka čeka svoje šesto dete sa 15 godina mlađom suprugom Tamarom, a sada je objavio još jednu vest o prinovi u porodici - dobiće i unuče.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.