Oslobođeni otmičari ubijenog "firmaša"! Nema dokaza ko je kidnapovao pa ubio Jovicu Radonjića
Podeli vest
Aleksandar Đurović, Dejan Vujić, Nikola Savić i Dragan Racković pravosnažno su zbog nedostatka dokaza oslobođeni za otmicu kriminalca Jovice Radonjića iz Kule, koji je u aprilu 2015. ubijen u beogradskom naselju Zvezdara.
Radonjića su, kako tvrdi tužilaštvo, oteli pokojni Blažo Đurović, njegov brat Aleksandar i ostali u decembru 2014. u nameri da od njega iznude novac i ostale vredne pokretne stvari i imovinu.
Suđenje Darku Veskoviću Priki i Nemanji Ivanovu, optuženima za likvidaciju Blaža Đurovića, odloženo je danas u Specijalnom sudu u Beogradu zbog tehničkih problema oko reprodukcije snimaka nadzornih kamera iz ulice Vojvode Skopljanca, gde se 10. marta 2018. godine desio zločin.
Nikola R. (29) teško je ranjen na parkingu ispred zgrade u kojoj živi, kada je nepoznati napadač ispalio u njega čak 15 hitaca iz pištolja, od kojih ga je deset pogodilo u stomak i noge. Povređeni mladić nije hteo da sarađuje s policijom
02.11.2022
07:00
Detalje o ovom događaju policiji je ispričao sam Radonjić i objasnio da su ga namamili da dođe u kafić u tržnom centru "Kumodraž" na Voždovcu, gde su ga udarali palicama i pištoljem, pa ga vezali i smestili na zadnje sedište automobila kako bi ga odvezli na obalu Dunava.
Jovica je ispričao da je mislio da će tamo da ga ubiju, ali je u vožnji uspeo da iskoči iz kola i pobegne. Na osnovu njegovog iskaza tužilaštvo je podiglo optužnicu po kojoj se sudilo sedam godina. U međuvremenu, i Radonjić i Blažo Đurović su ubijeni u kriminalnim likvidacijama.
Radonjić je upucan na parkingu svoje zgrade u beogradskom naselju Zvezdara. Taj slučaj rešen je tek 2020. kada je kao ubica optužen Dejan Mitrović koji se nalazio sve vreme u zatvoru, gde je služio robiju zbog drugih krivičnih dela.
Zahvaljujući ludoj sreći i brzim nogama mladić V.O. (19) izbegao je liikvidaciju u sačekuši ispred svoje kuće u Vranjićkoj ulici u naselju Karaburma. Ipak napadač je uspeo da ga pogodi u leđa. Teško ranjen sada se bori za život u Urgentnom centru
30.12.2021
10:40
Ubica iznenada preminuo u zatvoru
Na početku suđenja Mitrović je negirao krivicu za ubistvo, a potom je u novembru prošle godine iznenada preminuo pa je postupak obustavljen. Tako su ostali nerasvetljeni motivi ovog ubistva i eventualni nalogodavac.
Radonjić je, inače, bio deo kriminalne grupe "Firma", novosadskog ogranka "zemunskog klana" koji je predvodio Miladin Suvajdžić, zvani Đura Mutavi, i bio je osuđivan zbog droge, oružja i iznude.
Tri godine kasnije ubijen je i njegov navodni otmičar Blažo Đurović u "sačekuši" ispred svoje kuće u beogradskom naselju Dušanovac.
On je bio blizak "škaljarskom klanu" koji je godinama u sukobu sa suparničkim "kavačkim klanom", a za njegovo ubistvo u toku je suđenje Nemanji Ivanovu i Darku Veskoviću.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Suđenje Darku Veskoviću Priki i Nemanji Ivanovu, optuženima za likvidaciju Blaža Đurovića, odloženo je danas u Specijalnom sudu u Beogradu zbog tehničkih problema oko reprodukcije snimaka nadzornih kamera iz ulice Vojvode Skopljanca, gde se 10. marta 2018. godine desio zločin.
Predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp nazvao je telefonski razgovor sa ruskim predsednikom Vladimirom Putinom, koji je juče trajao skoro dva sata, "sjajnim" i rekao da su razgovarali o "mnogim temama" u cilju postizanja mira u ratu između Rusije i Ukrajine.
Premijer Srbije Miloš Vučević govorio je o važnim društveno-političkim temama za Pink televiziju u emisiji "Novo jutro", gde je istakao da će svi koji su širili dezinformacije o upotrebi zvučnog topa odgovarati.
Studenti koji hoće da uče danas su imali redovnu konferenciju za medije i poručili da svaki vid nasilja osuđuju, kao i da će ostati u Pionirskom parku sve dok im se zahtevi ne ispune.
Danas smo se u Ministarstvu finansija sastali sa investitorima koji su došli iz Evrope i SAD, a koji već duži niz godina ulažu u naše hartije od vrednosti.
Ambasadorka Srbije u Severnoj Makedoniji Nevena Jovanović otkrila je za Informer da raste broj povređenih i onih koji su u kritičnom stanju nakon tragedije u Kočanima.
Bivši fudbaler Partizana i reprezentacije Crne Gore Andrija Delibašić biće sahranjen u petak, 21. marta, na Gradskom groblju u Nikšiću. Ceremonija sahrane zakazana je za 15 časova.
Prema navodima portala "Bekdor podkast", Crvena zvezda je navodno ponudila srpskom košarkašu Vasiliju Miciću ugovor vredan 4,2 miliona evra kako bi se pridružio ekipi sa Malog Kalemegdana.
Bivši britanski premijer Boris Džonson, koji je jedan od najpoznatijih pristalica predsednika SAD Donalda Trampa u Velikoj Britaniji, izrazio je negodovanje i ljutnju nakon što američki lider nije dobio pristanak ruskog kolege Vladimira Putina na bezuslovno primirje.
Izraelska vojska danas je potvrdila da je pokrenula kopnene operacije u centralnom i južnom delu Pojasa Gaze, koje imaju za cilj proširenje tampon zone.
Specijalni izaslanik američkog predsednika Donalda Trampa Stiv Vitkof, američki novinar Taker Karlson, Trampov sin Donald mlađi i zet američkog lidera Džared Kušner učestvovali su u tajnim pregovorima sa nekim od vodećih političkih protivnika Vladimira Zelenskog, prenosi Politiko.
Stručnjaci za sajber bezbednost upozoravaju korisnike pametnih telefona na tri vrste aplikacija koje, iako naizgled bezopasne, mogu prikupljati lične podatke bez znanja korisnika.
Starinski kolač 4-3-2-1 koji su pravile naše majke i bake ponovo je doživeo svoj veliki povratak u kuhinje mladih domaćica koje sa malo para i za kratko vreme mogu da spreme ovu neodoljivu poslasticu.
Nošenje crvenog konca oko zgloba ruke je običaj koji se javlja u različitim kulturama i religijama, a mnogi nisu upoznati sa pravim značenjem ovog običaja.
Rijaliti učesnica Stefani Grujić otkrila je u emisiji "Amnezija" da je potpuno prebolela bivšu devojku Jovanu Tomić Matoru, a s obzirom na to da puno vremena provodi sa ocem svog deteta Danijelom Dujkovićem Munjezom, čini se da će njihovoj ljubavi dati drugu šansu.
Kreativni direktor "Granda" Saša Popović važio je za izuzetno imućnog čoveka, ali kada se penzionisao, ispostavilo se da mu mesečna primanja od države nisu bila ni približno toliko velika kao što bi većina ljudi mislila.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar