"Vračarci" hteli da otruju saradnika! Zvicer i Džoni cijanidom pokušali da ubiju Strahinju Savića jer je sarađivao sa policijom
Podeli vest
Radoje Zvicer odbegli vođa zloglasnog "kavačkog klana", prema optužnici koju je Tužilaštvo za organizovani kriminal (TOK) podiglo protiv kriminalne grupe Vračarci", organizovao je kupovinu cijanida u Bugarskoj, a onda ga predao ljudima Nikole Vušovića, Džonija sa Vračara, kako bi otrovali Strahinju Savića, koji je, u tom trenutku, bio u pritvoru u Bijelom Polju i sarađivao sa policijom.
Kako je navedno u optužnici opasan otrov je utrljan u vruće pečenje, jer su "kavčani" znali da Strahinja Savić, zvani Debeli, neće moći da mu odoli.
Duško Šarić koji se predao srpskoj policiji nalazi se na optužnici koju je Tužilaštvo za organizovani kriminal (TOK) podiglo protiv Darka Šarića i kriminalne grupe koju još četrnaest osoba koji se sumnjiče za dva pokušaja ubistva Nebojše Joksovića.
U Specijalnom sudu u Beogradu završeno je današnje pripremno ročište, pred početak suđenja pripadnicima organizovane kriminalne grupe, poznate kao "vračarci", koji se sumnjiče za tri teška ubistva i pet pokušaja teških ubistava.
16.01.2024
19:10
Foto: Printscreen
"Vračarci" pohapšeni ali je vođa grupe Nikola Vušović izbegao hapšenje
U Specijalnom sudu u Beogradu u utorak, 16. januara trebalo bi da se održi pripremno ročište pred početak suđenja pripadnicima organizovane kriminalne grupe poznate kao "Vračarci", koji se sumnjiče za tri teška ubistva i pet pokušaja teških ubistava.
Nakon što je nepoznati egzekutor 5. januara brutalno likvidirao Darko Geislera (43) iz Pančeva pripadnika "škaljarskog klana" u Sao Paolu u Brazilu pred suprugom i četvorogodišnjim sinom prema statistici on je samo još jedan žrtva klanova koja je ubijena u ilegali!
10.01.2024
20:55
Ovo se pored ostalog navodi u optužnici TOK, koja je nedavno potvrđena, pa se uskoro očekuje i početak suđenja grupi koju je organizovao Nikola Vušović, poznatiji po nadimcima Ludi, Ćopavi i Džoni sa Vračara, a koja je radila za Radoja Zvicera koji je takođe optužen.
Desetak grama otrova, po Zvicerovom nalogu, preuzeto je u Sofiji i odatle je prokrijumčareno do Srbije, a potom prošvercovano i do Bijelog Polja. Pripadnici klana, nadali su se, u prvom momentu, da će Strahinja Savić, iz Kraljeva, biti prebačen iz zatvora u Bijelom Polju u Spuž, jer bi im to olakšalo situaciju, ali se to nije dogodilo. Oni su saznali da Savić nakon hapšenja sarađuje sa policijom i detaljno iznosi sve što zna o grupi kojoj je i sam pripadao, ali i o zločinima koje su oni počinili.
Foto: MUP
Radoje Zviucer i Nikola Vušović planirali da ubiju saradnika koji priča sa policijom
Kavčani su saznali da je Savić dobrovoljno dao šifru svoje skaj aplikacije, ali i ispričao šta sve znao i ubistvu Aleksandra Šarca koji je u oktobru 2020. godine izrešetan u garaži Tržnog centra "Ušće" u Beogradu. Savić je ispričao i da je sa svojim zemljakom Lazarom Ilićem došao u Budvu, da ubiju Marka Ljubišu Kana, za koga im je rečeno da je "škaljarac".
Da bi ga naterali da promeni "stranu" i zaćuti, vođe ove kriminalne grupe, Vušović i Zvicer, kako tvrdi tužilaštvo, naložili su Dariu Đorđeviću Deksteru i Nikoli Milekoviću da pronađu ljude, koji će da pritisnu članove Savićeve porodice, odnosno sestru koja bi uticala na njega.
Kako ona, u startu, nije pristajala na to, uprkos ponudama u vidu novca i poklona, kasnije i pretnjama, odlučili su da promene taktiku.
Prvo su zapalili automobil "mercedes" njenom nevenčanom suprugu, koji je ona vozila, a potom su izazvali požar u njihovom restoranu brze hrane. Ona je tada, kako se navodi u optužnici, pristala da "jače" stisne brata kako bi zaćutao. Iza njenih leđa, međutim, pravili su plan kako da je prvo iskoriste da ga ubiju, a potom se reše i nje kao neugodnog svedoka.
U optužnici se navodi, da im je u tome, svesrdno pomagala rođena sestra Lazara Ilića, koji je optužen za ubistvo Šarca, a i uhapšen je sa Savićem u Budvi, tokom priprema da ubiju Kana. Aleksandra Čavić, Ilićeva sestra je, prema optužnici, "špijunirala" kako se ponaša Jelena Savić, koliko je uplašena i spremna na saradnju.
Najveći deo optužnice odnosi se na samo pripremu Savićevog ubistva, nabavku cijanida, ali i način na koji otrovana hrana treba da se unese u zatvor u Bijelom Polju, gde je u samici držan Savić. Iz prepiske Vušovića i ostalih pripadnika grupe, koja se sve vreme odvijala preko "skaj" aplikacije, vidi se da odvijala "živa" rasprava da li da se otrov stavi u kajmak, ajvar ili meso. Na preporuku Vušovića odlučeno je da se utrlja u pečenje isečeno kao bajadera:"Da se utrlja kao kada se biftek marinira"
Foto: informer.rs
Aleksandar Šarac izrešetan u garaži TC "Ušće", preminuo u bolnici
Inače u optužnici se precizno navodi da su pripadnici ove grupe iz minuta u minut pratili unošenje "smrtonosnog paketa" u zatvor, koji je, ne znajući da je u meso utrljano 10 grama cijanida, unela upravo Savićeva rođena sestra. Po porukama koje su razmenili evidentno je da je Vušović željno iščekivao dolazak kola Hitne pomoći u zatvor, ali je i strahovao da pečenje nije završilo u pogrešnim rukama pa da se "panduri potruju". Kako je vreme odmicalo, a nije bilo nikakvih vesti o trovanju Savića, shvatili su da im je plan propao zbog čega su odlučili da sledeći put ga otruju arsenom.
U optužnici se, pored ostalog, navodi i komunikacija između Nikole Vušovića sa Veljkom Belivukom i Markom Miljkovićem, u januaru 2021. godine, desetak dana pre njihovog hapšenja, gde se dogovaraju kako i šta da urade povodom hapšenja Lazara Ilića i Strahinje Savića u Crnoj Gori i kako se ponašaju u policiji. Za Savića se navodi da "peva", dok Ilić ćuti. Prvog nazivaju Debelim, a drugog - Mali.
Pored Nikole Vušovića i Radoja Zvicera u optužnici su i imena Nedeljka Todorovića, Daria Đorđevića Dekstera, Aleksandra Miloševića, Nikole Milekovića, Ognjena Draškovića, Danila Tešićam Bojana šotre, Aleksandre Čavić, Bojana Dimitrijevića i Dejana Rutalja. Deo okrivljenih je iz Kraljeva, ostatak iz Beograda.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Duško Šarić koji se predao srpskoj policiji nalazi se na optužnici koju je Tužilaštvo za organizovani kriminal (TOK) podiglo protiv Darka Šarića i kriminalne grupe koju još četrnaest osoba koji se sumnjiče za dva pokušaja ubistva Nebojše Joksovića.
Gledalačko obaveštajna služba Informera (GOSI) uhvatila je na delu blokadere koji su juče u prostorijama Filozofskog fakulteta u Beogradu dočekali dvoje političara.
U Hersonu je ostao samo „minimalni garnizon“ ukrajinskih snaga, dok je većina jedinica prebačena pod Zaporožje kako bi pokušale da zaustave napredovanje ruske vojske.
Povodi za organizovanje protesta u Srbiji postaju sve bizarniji i bizarniji iz dana u dan, a onaj koji je iskorišćen za najavu sutrašnjeg se graniči sa umobolnim.
Da bi razumeli kolike su razmere pokušaja izazivanja krvave obojene revolucije i građanskog rata u Srbiji, u poslednjih 12 meseci, povezaću više činjenica i podataka finansijske prirode.
Niko ne može da se sakrije od kamera Informer televizije, pa tako to nije pošlo za rukom ni opozicionaru Milošu Parandiloviću, lideru Novog lica Srbije.
Đorđe Stanković, kradljivac toalet papira iz Skupštine Srbije, poslanik koji sriče na engleskom jeziku, uhvaćen je sa novinarkom tajkunske televizije Žaklinom Tatalović.
Sezona slava je gotovo u jeku, a domaćini sve više biraju kupovinu domaćih suhomesnatih proizvoda na pijaci, dok domaćice se odlučuju za moderniju varijantu - kupovinu gotovih daski sa mezom.
Nezadovoljstvo radom nemačkog kancelara Fridriha Merca raste – 64% Nemaca kritikuje njegovu politiku, dok samo 27% ocenjuje njegov rad pozitivno, pokazalo je novo istraživanje INSA instituta.
Bivši komandant Oružanih snaga Ukrajine, a sada ambasador te zemlje u Velikoj Britaniji, Valerij Zalužni, oštro je kritikovao sadašnjeg komandanta ukrajinske vojske Aleksandra Sirskog,
Četiri osobe su poginule, a 13 je povređeno kada se 22-godišnji Silas Sampson automobilom zakucao u popularni LGBTQ bar u Tampi na Floridi, nakon što je policija pokušala da ga zaustavi tokom potere.
Rusija razmatra isporuku svojih najnaprednijih hipersoničnih raketa Venecueli, dok tenzije sa Sjedinjenim Državama rastu, upozoravajući na moguće „iznenađenje“ za Vašington.
U petoj epizodi serije "Crna svadba" koja je sinoć emitovana na Superstar kanalu, videli smo da sveta relikvija, štap Svetog Save dospeva u ruke sile zla.
Ruzmarin je cenjena aromatična biljka poznata po kulinarskim, blagotovornim i kozmetičkim svojstvima, ali pravilno gajenje može biti izazovno, posebno u urbanim sredinama.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar