Trogodišnji dečak se ošurio vrelom vodom! Umirao u mukama, a suđenje majci još nije počelo
Podeli vest
Trogodišnji Nišlija G.S. preminuo je u mukama na današnji dan 2022. godine, a suđenje njegovoj majci Tamari S. (34) koja se tereti za kršenje porodičnih obaveza, još nije počelo.
Razlog što se početak suđenja odlaže je sumnja u majčinu uračunljivost zbog čega je nekoliko puta veštačena.
U Specijalnom sudu u Beogradu danas je izvođenjem dokaza nastavljeno suđenje organizovanoj kriminalnoj grupi Veljka Belivuka i Marka Miljkovića, čiji pripadnici se terete za sedam ubistava, trgovinu drogom, nezakonito držanje i nošenje oružja, otmice i silovanje.
Suđenje Stojanu Iliću, optuženom za ubistvo Nevene P. (16) koje se dogodilo 16. aprila u Ripnju. Ilić je priznao da je ubio Nevenu i nožem napao njenu porodicu, ali je rekao da se ne seća kako se sve odigralo.
25.01.2024
12:26
Dosadašnji nalazi veštaka, od kojih je poslednji predočen sudu u 25, januara, pokazali su da je sposobna da prati suđenje pa se očekuje da će sredinom marta, za kada je zakazan sledeći glavni pretres, sudski postupak, koji je zatvoren za javnost, najzad početi.
Podsetimo, kako je Informer već pisao, trogodišnjak je 28. januara 2022. godine preminuo u stanu svoje bake D.T. u ulici Nova železnička kolonija nakon što se, kako su njih dve tada kazale ekipi Hitne pomoći, a zatim i policiji, popario vrelom vodom iz tuša.
One su tada objasnile da je mališan izmakao njihovoj pažnji dok su hranile i oblačile ostalo dvoje dece T.S. Tvrdile su da je dečak nakon povređivanja bio živ te da su ga namazale mašću za opekotine, a da su primetile da ne diše tek oko tri sata ujutro.
Danas počinje suđenje Stojanu Iliću koji je optužen da je 10. aprila prošle godine na svirep način ubio 16-godišnju devojku, a potom pokušao da ubije i tri člana njene porodice.
Ponovljeno suđenje Jasmini Bajović, koja je prvobitno osuđena na tri godine zatvora zbog ubistva supruga Milorada održano je danas u Višem sudu u Beogradu. Ponovljena prvostepena presuda biće izrečena 1. februara.
24.01.2024
12:08
Međutim, na saslušanju pred Osnovnim javnim tužilaštvom T.S. se branila ćutanjem a njena majka, protiv koje je takođe podneta krivična prijava za isto delo u redovnom postupku, je promenila prvobitnu izjavu.
Foto: Printscreen Instagram 192_rs
Ilustracija
Tvrdila je da ni ona ni T.S. nisu bile prisutne u vreme povređivanja trogodišnjaka, odnosno da su u to vreme bile u Centru za socijalni rad.
Prema navodima D.T., njena jedanaestogodišnja ćerka je bila ta koja je kupala mališane i G.S. poparila vrelom vodom. Njene navode potvrdila je i jedanaestogodišnjakinja koja ima status posebno osetljivog svedoka.
Obdukcija je pokazala da je trogodišnjak zadobio bezuslovno smrtonosne povrede jer je imao duboke opekotine na preko 90 odsto tela.
Nalaz patologa doveo je u sumnju navode da je dečak bio živ još nekoliko sati nakon povređivanja. Tamara je veštačena odmah posle nesreće i ustanovljeno je da je privremeno procesno nesposobna.
Sledeće psihijatrijsko veštačenje pokzalo je da je u stanju da prati sudski postupak pa je Osnovno javno tužilaštvo 28. decembra 2022. godine protiv Tamare podnelo optužni predlog, predložilo je da je sud oglasi krivom i osudi na kaznu zatvora u trajanju od sedam godina. Međutim, tokom cele prošle godine suđenja su odlagana jer su se i dalje lomila koplja oko njene sposobnosti da joj bude suđeno.
Tamarin branilac advokat Miroslav Ristić objašnjava da je tražio da njegovu klijentkinju veštački komisija veštaka jer, kako kaže, ako je u vreme prethodnog psihijatrijskog pregleda bila sposobna za suđenje, to ne znači da je i dalje u takvom stanju.
- Sud je prihvatio naš predlog da se o njenom stanju izjasni komisija veštaka. Oni 23. novembra prošle godine, samo na osnovu Tamarine dokumentacije, utvrdili da je sposobna za suđenje. Suđenje je trebalo da počne 25. januara ali smo ustanovili da na nalazu veštaka postoji greška u datumu, odnosno da stoji da je urađen 22. septembra 2022. godine a veštačenje je obavljeno 23. novembra 2023. Iz tog razloga zahtevali smo da se glavni pretres odloži dok se te nejasnoće ne razjasne pa je suđenje zakazano za sredinu marta - kaže advokat Ristić.
Komentarišući moguću kaznu koja preti Tamari, njen branilac kaže da se nada što blažoj sankciji jer je komisija veštaka predložila da joj se izrekne mera bezbednosti obaveznog psihijatrijskog lečenja na slobodi.
- To što nije predlaženo institucionalno lečenje daje nam nadu da će i krivična sankcija koja se izriče uz meru bezbednosti obaveznog lečenja, biti što blaža. Imamo u vidu i član 58. Krivičnog zakonika koji predviđa da sud može osloboditi od kazne učinioca krivičnog dela učinjenog iz nehata kada ga posledice dela tako teško pogađaju da izricanje kazne u takvom slučaju očigledno ne bi odgovaralo svrsi kažnjavanja, pa se nadamo da će sud i ovu zakonsku normu uzeti u obzir - zaključio je Ristić.
Ovaj član Krivičnog zakonika primenio je 29. marta 2015. godine Osnovni sud u Aleksincu kada je amnestirao od odgovornosti tada dvadesetdevetogodišnju Biljanu Milenković koja je skrivila smrt svoje dvoje dece.
Foto: S.T
Ilustracija
Sud je tada Biljanu oglasio krivom ali je oslobodio kazne baš pozivajući se na član 58. jer je smatrao da je ona u tolikoj meri pogođena smrću svoje dece da joj teža kazna ne treba.
Biljana je 24. aprila 2014. godine sa trogodišnjom ćerkicom i jedanaestomesečnim sinom pokušala da pregazi reku Turiji u selu Bankovac gde je živela, ali su joj se tom prilikom oba deteta utopila. Pred sudom se branila ističući da je učinila sve da ih spasi.
- Da sam znala šta će se desiti, ne bih ih ni izvela iz kuće. Pošli smo do reke, ćerka je bacila kamenčić u vodu, zanela se i upala u vodu. Skočila sam u reku da je spasim dok mi je sin bio u rukama, voda je i njega odnela. Deca su dušu ispustila pred mojim očima, to mi je najteža kazna - govorila je Biljana pred sudom.
Pred Specijalnim sudom u Beogradu danas je, uvidom u pisanu dokumentaciju, nastavljeno suđenje Veljku Belivuku i ostalim pripadnicima zloglasnog klana koji se tereti za sedam svirepih ubistava i druga teška krivična dela.
Milan Vujanić, koga je u svojstvu stručnog saradnika iz oblasti saobraćaja angažovala odbrana Ivana Jovanovića (49) optuženog da je izazvao saobraćajnu nesreću u kojoj je smrtno stradao bivši direktor niškog tekstilnog giganta “Niteks”Mile Novaković (81), rekao je danas pred Osnovnim sudom u Nišu da je do nezgode došlo Novakovićevom krivicom.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
U Specijalnom sudu u Beogradu danas je izvođenjem dokaza nastavljeno suđenje organizovanoj kriminalnoj grupi Veljka Belivuka i Marka Miljkovića, čiji pripadnici se terete za sedam ubistava, trgovinu drogom, nezakonito držanje i nošenje oružja, otmice i silovanje.
Izrael je pristao na prekid vatre između Sjedinjenih Američkih Država i Irana, preneo je Si-En-En, ali se situacija na terenu i dalje ne smiruje, pošto Izrael i Iran upravo razmenjuju udare, dok protivvazdušna odbrana deluje iznad Jerusalima.
Na društvenoj mreži Iks, jedan od gledalaca Informer televizije podelio je isečak večerašnjeg izveštavanja našeg reportera Vladimira Savića koji se nalazio ispred tajkunske televizije N1, zbog protesta zaposlenih, a koji je tom prilikom sreo propalog političara Srđana Milivojevića.
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević danas je tokom prvog Kolegijuma naše televizije komentarisao situaciju u tajkunskim medijima, gde je nastala prava histerija među zaposlenima zbog dolaska novih vlasnika i direktora Junajted medije, a potom je izneo ponudu za dugogodišnju voditeljku N1 Natašu Miljlović.
Zvanično je počelo emitovanje Srpskog dnevnika, udarne informativne emisije u do sada neviđenom formatu. U našem Srpskom dnevniku čuje se glas naroda, a jedini prioritet je istina!
Srpski dnevnik počinje danas, 6. aprila u 21 čas! Osim najvažnijih vesti i tema, gledaoci će imati priliku da prvi saznaju i najtačniju vremensku prognozu, poručila je jedna od voditeljki Marijana Milićeivć.
Do kraja dana i u toku večeri u većini predela Srbije biće vedro ili malo oblačno vreme sa izolovanom kišom, dok se od 9. do 12. aprila prognoziraju jutarnji mrazevi i na 2 metra visine.
U Nemačkoj tokom Vaskrsa, mir i odmor građana strogo su zaštićeni, pa i naizgled bezazlene stvari, poput pravljenja buke, mogu se kazniti i do 50.000 evra.
Svetska zdravstvena organizacija (SZO) je u jučerašnjem izveštaju istakla da približno 20 odsto slučajeva tuberkuloze u Evropi ostaje nedijagnostikovano ili neprijavljeno, dok je i u Srbiji zabeležen rast.
Ministar odbrane Bratislav Gašić najavio je da bi ponovno uvođenje obaveznog vojnog roka u Srbiji moglo da počne krajem ove ili početkom naredne godine, uz trajanje služenja od 75 dana.
Velika Britanija je naredila hitnu evakuaciju vojnog osoblja iz Iraka, dok Francuski predsednik Emanuel Makron sazvao je za sutra ujutru hitnu sednicu Saveta za nacionalnu odbranu kako bi se razmotrila eskalacija krize u Persijskom zalivu.
Sjedinjene Države su trenutno usred žestokih pregovora o Iranu, dok se ultimatum Teheranu približava datumu isteka, izjavio je američki predsednik Donald Tramp, a prenose mediji.
Srpska filmska kompozitorka Aleksandra Kovač ostvarila je izuzetan međunarodni uspeh. Pozvana je da učestvuje u prvom Composers Club-u festivala Cannes series 2026, elitnoj profesionalnoj platformi koja okuplja 20 najznačajnijih kompozitora savremene muzike za TV serije iz celog sveta.
Stručnjaci objašnjavaju zbog čega nije dobra ideja uklanjati sede vlasi čupanjem, koje posledice to može imati i kako je bolje reagovati kada ih uočite.
Datum 15. april označava trenutak kada novac stiže za Bikove, Škorpije i Jarčeve baš onda kada je najpotrebniji, pomažući da se zatvore dugovi i reše porodične brige.
Tiramisu spada u one poslastice koje su uvek aktuelne, lagan je, kremast i izuzetno ukusan. Odličan je izbor i za svečane prilike, ali i za trenutke kada želite da sebi i bližnjima priuštite nešto posebno.
Mobilni telefon često ostaje prazan u ključnim trenucima, ostavljajući nas da čekamo pored utičnice, ali postoji pet saveta koji mogu da ubrzaju proces punjenja.
Rijaliti učesnice Maja Marinković i Stanija Dobrojević ušle su u žestok sukob, kada je Stanija zbog uvreda poručila Maji da će njenog oca Takija Marinkovića strpati u zatvor.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar