Jelena 8 godina pre ubistva otpevala sve što joj se desilo: Objavljen deo pesme "Čime li sam to zaslužila"
Pesma prorekla sudbinu Jelene Marjanović. Pevačica je stihovima pesme "Kao da sam ranjena" najavila tragediju i svoju smrt!
30.10.2023
21:16
Informer
Vesti
Više beogradsko tužilaštvo je sada ponovo na ispitu da dokaže njegovu krivicu tokom novog suđenja koje počinje 14. februara. Apelacioni sud je, podsetimo, ukinuo prvostepenu presudu kojom je Marjanović bio osuđen na 40 godina zatvora i naložio ponavljanje postupka.
Prema optužnici, Zoran, Jelena i njihova ćerka Jana "mercedesom" su se tog dana dovezli na nasip gde je pevačica "Granda" planirala da trči.
"Zoran i Jana su ostali kod rampe na početku nasipa, a Jelena je počela da džogira. Marjanović je pustio da Jelena malo odmakne, a zatim je ostavio ćerku samu i krenuo za njom. Kada ju je sustigao, prvo ju je udario nekim tupim predmetom po ruci i glavi. Jelena je panično počela da beži, ali joj se ubrzo ponovo približio i više puta je udario u glavu. Žrtvu je dokrajčio u kanalu, gde je 3. aprila Jelenino telo pronađeno", opisuje se u optužnici.
Prvi dokaz tužilaštva koji Marjanovića tereti za ovo svirepo ubistvo je njegov DNK, nađen na Jeleninom donjem vešu, mobilnom telefonu, kao i na blatu koje je bilo na glavi mrtve žene:
"Upravo na osnovu tih tragova je potvrđena sumnja da je Zoran definitivno bio u dodiru sa pokojnom. Ni na koji drugi način njegov DNK nije mogao da se nađe na blatu koje je otkriveno na Jeleninoj glavi, a da nije imao dodir sa njom nakon ubistva. Drugi materijalni trag koji ukazuje da je on ubio suprugu su svakako i tragovi blata koji su nađeni na njegovim farmerkama, potpuno identični onom sa mesta zločina."
Foto: informer.rs
Time tužilaštvo zaključuje da je Zoran, bez sumnje, imao dodira sa Jeleninim telom i da je kobnog dana bio na mestu zločina.
U optužnici se kao nesporan dokaz navodi i Jelenina krv, otkrivena na zadnjem sedištu "mercedesa", kojim su došli na borčanski nasip:
"Posle ubistva, detaljno je pregledan automobil porodice Marjanović. Na zadnjem sedištu zatečena je krv pokojne. Budući da je 2. aprila dovezla taj auto na nasip, postavlja se pitanje kako je njena krv tamo dospela. Jedini mogući zaključak je da je Marjanović bio neoprezan i da mu je žrtvina krv ostala na rukama, pa da ju je tamo ostavio. Jelenin DNK nađen je i na podu istog porodičnog automobil i u njegovom prtljažniku."
Dokaz oko kojeg se zasniva dobar deo optužnice je svakako veštačenje baznih stanica. Ono otkriva gde je kobnog dana bio Zoran, a gde Jelena.
"Na osnovu mobilnog telefona, koji je registrovala bazna stanica, utvrđeno je da je Jelena u 16.56 sati krenula ka rampi na nasipu. Zoranu je tada telefon bio isključen, ali je bazna stanica zabeležila da se kretao po nasipu od jednog kraja ka drugom. On i Jelen su morali da se susretnu između 16.56 i 17.04. časova. To odgovara vremenu koje su veštaci odredili kada je ubijena."
Foto: ATAIMAGES
Konačno, Marjanović je posle zločina bio u policiji na poligrafskom ispitivanju i tada je u nekim delovima registrovano da ne govori istinu.
"Prvo, bilo je vidljivo da je popio neke sedative. Zoran nije rekao istinu kada su mu postavljana pitanja u vezi sa okolnostima pod kojima je došlo do zločina. Zbog toga je ponovljeno ispitivanje. Drugi put je prošao poligrafski test, ali tada nije pokazao nikakve emocije. Psiholozi su utvrdili da ili govori istinu ili je psihopata."
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Nikola Vasiljević iz Bajine Bašte slobodno bi mogao da bude nazvan licemerom godine.
17.03.2026
20:39
Šiptarski terorista Hisni Gucati, inače predsednik Organizacije veterana zločinačke Oslobodilačke vojske Kosova (OVK), tvrdnjama o tome kako predsednik Srbije Aleksandar Vučić gleda na Kosovo i Metohiju (KiM) uznemirio je antisrbe - one koji godinama navode da se šef naše države odrekao južne srpske pokrajine.
17.03.2026
22:12
Izaslanik predsednika Republike i savetnik predsednika Srbije za regionalna pitanja Miloš Vučević ocenio je večeras da Pogrom nad Srbima u AP KiM koji se dogodio na današnji dan 2004. godine bio slom međunarodnog prava i dodao da je nemoguće graditi trajni mir među narodima na temeljima očigledne nepravde.
17.03.2026
21:49 >> 21:53
Poslanica Srpske napredne stranke (SNS) Danijela Nikolić vratila je na fabrička podešavanja Miroslava Aleksića, čelnika Narodnog pokreta Srbije (NPS) koji je na sraman način napao predsednika Aleksandra Vučića.
17.03.2026
21:41
Odbornik Srpske napredne stranke Miloš Gocić žestoko je odbrusio odborniku u Skupštini gradske opštine Niška Banja i predsedniku Saveta za turizam u stranci Draganu Miliću.
17.03.2026
21:18
Jedno od najprepoznatljivijih lica Infomer TV, voditelja Igora Ćurčića, od večeras ćete moći da gledate svakog utorka od 22 časa u emisiji „Dobro veče Srbadijo".
03.03.2026
14:55
Urednik i voditelj emisije "Dobro veče Srbadijo" Igor Ćurčić ugostiće sutra od 22 sata uživo velikog humanitarca i direktora vladine kancelarije za javnu i kulturnu diplomatiju Arno Gujona, koji će govoriti o godišnjici stravičnog pogrom nad Srbima 17. Marta 20024. godine. Igorovi gosti biće i zdravičar i čuvar srpske tradicije Dragiša Simić, kao i harmonikaš Dragan Todorović, ali i sestre Gobović, Marija i Marina koje svojim glasovima pronose i čuvaju srpski etno melos.
16.03.2026
15:49
Na Informer televiziji, od danas je počeo prvi rani jutarnji program u Srbiji - Budilnik.
16.03.2026
07:26
Veliki povratak voditelja Petra Latinovića donosi emisiju "Politički okvir", koja će se emitovati svakog petka u 22 časa na Informer TV i kroz razgovore o ključnim temama oblikovati pogled na savremena politička dešavanja iz potpuno novog ugla.
14.03.2026
14:19
Republički hidrometeorloški zavod Srbije (RHMZ) najavio je danas kišu koja će u brdsko-planinskim predelima jugozapadne Srbije preći u sneg.
17.03.2026
15:42
Banka Engleske sprovodi veliki program dobrovoljnih odlazaka, pri čemu će više od 400 zaposlenih napustiti posao, a mnogi od njih očekuju značajne otpremnine, uključujući i najviše rukovodioce.
17.03.2026
21:00
Predsedniku i osnivaču kompanije "AutoČačak", Milenku Kostiću, uručena je "Laurin & Klement" nagrada za životno delo, prestižno priznanje koje kompanija Škoda Auto dodeljuje svojim najuspešnijim saradnicima.
17.03.2026
22:15
U Beo Zoo vrtu u Beogradu uginula je foka Bert, a uzrok smrti saznaće se nakon što budu gotovi rezultati obdukcije.
17.03.2026
22:00
Tokom večernjih sati na području Zlatiborskog okruga kiša je prešla u susnežicu i sneg, a saobraćaj se odvija bez problema jer su na teren odmah upućene dežurne putarske ekipe.
17.03.2026
21:57
Sukobi na Bliskom istoku ušli su u 18. dan. Najnovija dešavanja pratite uživo na Informer.rs.
17.03.2026
08:06 >> 23:43
Peruanska premijerka Denis Mirales podnela je danas ostavku, manje od mesec dana od opštih izbora koji su u toj zemlji zakazani za 12. april, saopštio je danas kabinet predsednika te zemlje Hozea Balkazara.
17.03.2026
23:30
Rumunsko Ministarstvo nacionalne odbrane saopštilo je danas da je izdato upozorenje stanovništvu zbog drona koji je primećen blizu rumunskog vazdušnog prostora na severu zemlje, zbog kojeg su podignuta dva aviona ratnog vazduhoplovstva.
17.03.2026
23:00
Vrhovni sekretar Saveta za nacionalnu bezbednost Irana Ali Laridžani je ubijen, potvrdili su iranski mediji koji se pozivaju na saopštenje iz njegovog kabineta.
17.03.2026
22:40
Večeras je na Informer TV od 21.00 sat emitovana 12. epizoda ruske serije "Katarina Velika", a u ovom tekstu vam donosimo rekapitulaciju radnje.
17.03.2026
22:00
Grigorij Potemkin bio je velika ljubav Katarine Velike, ali i jedan od najvećih ratnika koje je Rusija ikada imala.
17.03.2026
21:30
Svetski dan pozorišta za decu i mlade biće obeležen velikim programom na Trgu Republike.
17.03.2026
14:57
Producent filma "Žetva" kaže da je tokom snimanja ovog ostvarenja o zločinima u "Žutoj kući" trpeo velike pritiske i da se mnogima nije svidela ova tema.
17.03.2026
12:29
Dženifer Lopez (56) raspametila je svoje pratioce na Instagramu najnovijim vrelim fotografijama na kojima se vide njene noge i guza.
17.03.2026
11:42
Pun Mesec koji će se pojaviti u znaku Vage 25. marta 2026. godine donosi snažnu emotivnu energiju i razotkriva pitanja vezana za odnose među ljudima, a najviše će uticati na Blizance, Vage i Vodolije.
17.03.2026
19:00
Ovogodišnja dodela Oskara u Los Anđelesu pretvorila se u pravi spektakl, ali ne samo zbog nagrada, već i zbog modnih ispada koji su mnoge ostavili bez teksta.
17.03.2026
18:20
Kris Mejdžor, britanski stjuard sa 25 godina iskustva, otkriva zašto nošenje crnih čarapa u avionu može predstavljati problem i kako naizgled bezazlena navika ponekad dovodi do nepredviđenih situacija.
17.03.2026
17:00
Meta je najavila da će od 8. maja 2026. godine ukinuti opciju "end-to-end" enkripcije u Instagram porukama, navodeći kao razlog to što ju je koristio mali procenat korisnika.
17.03.2026
17:40
Ako vam se kosa brzo masti, suvi šampon je često prvo rešenje. Ipak, Zion Ko Lam tvrdi da postoji jednostavan trik koji može još bolje osvežiti koren kose, micelarna voda.
17.03.2026
16:20
Pevačica Mia Borisavljević progovorila je o braku sa suprugom Bojanom Grujićem i otkrila kako je sve u životu neizvesno, pa da tako i oni imaju trzavice.
17.03.2026
23:11
Starleta Tamara Đurić ostavila je sve bez teksta vrelim snimkom svog izvajanog mišićavog tela.
17.03.2026
22:30
Pevač Marko Gačić otvoreno je progovorio o braku sa koleginicom Gogom Gačić i priznao da ju je prevario, ali i objasnio razloge koji su doveli do kraha njihove zajednice.
17.03.2026
22:07
Pevačica iz grupe "Trik FX" Natalija Ibraimov progovorila je o karijeri koju ima sa suprugom Sanijem, kolegama sa estrade i bakšišu koji zarađuju.
17.03.2026
21:59
Pevačica Ana Nikolić ponovo je uzburkala javnost objavljivanjem privatnih dokumenata o razvodu Gorana Ratkovića Raleta i njegove prve žene Slavice na svom Instagram profilu.
17.03.2026
21:21
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar