Udario ženu flašom i sekirom pa pobegao: Pokušao da ubije bivšu u Nemačkoj, krio se u BiH
Podeli vest
Muškarac G.A. (46) uhapšen je u Bosni i Hercegovini po međunarodnoj poternici koju je raspisala Nemačka zbog sumnje da je bivšu ženu udario sekirom pa pobegao.
Kako navode bosanski mediji službenici Državne agencije za istrage i zaštitu (SIPA) u petak su na području Tomislavgrada, prema međunarodnoj Interpolovoj poternici, uhapsili jednu osobu.
Nakon šest dana potrage u recu Bregavi pronađeno je telo Marka V. (20) iz Stoca u BIH koji je nestao kada je džip u kojem je bio sa drugom Filipom S. (20) sleteo u reku.
Hidajeta Hadžića, lovca iz Kopica kod Maglaja, upucao je komšija Ibrahim Jašić s kojim je bio u lovu u mestu Brezove Dane kod Maglaja. Svi su mislili da je reč o nesrećnom slučaju međutim , sumnja se da je ipak pokušaj ubistva.
14.02.2024
14:04
G.A. koji nemačko-albanskog porekla uhapšen je po međunarodnoj poternici koju je za njim, raspisao Interpol Republike Nemačke s ciljem hapšenja i izručenja navedene osobe, a zbog krivičnog gonjenja za krivično delo ubistvo u pokušaju.
U Sudu BiH u petak je održano ekstradicono ročište i, po svemu sudeći, G. A. vrlo brzo biti izručen Nemačkoj, s obzirom na to da je pokušao ubiti bivšu suprugu na brutalan način.
Džip u kojem su bila dvojica mladića iz Stoca, M.V. (20) i F.S. (19) koji je u noći između nedelje i ponedeljka sleteo u reku Bregava kod Pitića Brijeg na ulazu u Stolac, izvučen je iz reke i u njemu je pronađeno telo jednog od nestalih dok se za drugim mladićem intezivno traga.
Majda Ramić (42) pripadnica Policijske stanice Jablanica, Policijske uprave Konjic, jutros je ispred svoje porodične kuće izvršila samoubistvo, a vest o njenoj tragičnoj smrti potresla je kako njene sugrađane, tako i kolege širom BiH, ali i regiona.
11.02.2024
16:45
Foto: Printscreen/Youtube/SIPA BiH
ilustracija
Kako se sumnja G.A. je u sredu pokušao da ubije bivšu suprugu, tako što je udario sekirom a potom pobegao automobilom.
"Sumnja se da je G.A. napao bivšu suprugu na putu do škole u Ober-Ramštatu. Svedoci su ispričali da je napadač pre toga pio pivo i da je nesrećnu ženu prvo udario flašom u glavu, a potom je udario sekirom u vrat" naveli su ranije nemački mediji.
Posle stravičnog čina, osumnjičeni je pobegao je automobilom i krio se na području BiH.
"Potraga za njim trajala je od srede. Žena je teško povređena i nalazi se u bolnici, objavili su mediji u Nemačkoj." a prenosi "Avaz".
Foto: Printscreen/Youtube/SIPA BiH
ilustracija
Osumnjičeni za pokušaj ubistva, navodno se krio u jednom motelu na području Tomislavgrada, gde je i uhapšen.
"Nije pružao otpor. Ovo je još jedna uspješna akcija SIPA-e i Sektora kriminalističke policije. Veliki deo posla uradili su i pripadnici Direkcije za koordinaciju policijskih tijela, kao i OSA-e." navodi pomenuti portal.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Nakon šest dana potrage u recu Bregavi pronađeno je telo Marka V. (20) iz Stoca u BIH koji je nestao kada je džip u kojem je bio sa drugom Filipom S. (20) sleteo u reku.
Zamenica tužioca Međunarodnog krivičnog suda (MKS) u Hagu Nažat Šamim Kan izjavila je danas da istraga o ruskoj "invaziji" na Ukrajinu ne može biti obustavljena zbog mirovnih pregovora.
Istoričar i univerzitetski profesor Čedomir Antić u potpunosti je razotkrio na koji način su blokaderi planirali Majdan, ali je govorio i o nasilju koje svakodnevno sprovode kako njihovi lideri tako i same pristalice blokaderske opozicije.
Poslanik Srpske napredne stranke Nebojša Bakarec komentarisao je najavljene izbore u Srbiji i poručio da će "borba biti teška i neizvesna zbog toga što blokaderi i opozicija imaju ogromnu finansijsku pomoć iz inostranstva".
Direktor Kancelarije za Kosovo i Metohiju Petar Petković izjavio je da je u Raški danas održao sastanak sa predstavnicima Srpske liste i čestitao gradonačelnicima na preuzimanju dužnosti.
Prošle sedmice u popularnoj Informerovoj TV emisiji "Na merama" mogli ste, između ostalog, da vidite, kako biznismen iz Ratkova Branko Babić sa Draganom J. Vučićevićem dogovara kupovinu medija Junajted grupe, šta na pijaci pazari ministarka Milica Đurđević Stamenkovski, kakve turustičke aranžmane merka poslanica-blokaderka Biljana Đorđević, gde penzionerske dane provodi nekadašnji lider SPO-a Vuk Drašković…
Gosti Info jutra Nikola Rađen, bivši vaterpolista, Dragan Vasiljković, fondacija "Kapetan Dragan" i Branko Babić, biznismen komentarisali su uvrede na račun Srba koje dolaze iz regiona.
Prema najnovijim prognozama, jak ciklon čiji se centar trenutno nalazi iznad Grčke i dalje utiče na vreme u regionu. Zbog njegovog delovanja u Srbiji preovlađuje oblačno vreme, a mestimično se očekuju i padavine.
Sjedinjene Američke Države žele da Evropa preuzme većinu konvencionalnih odbrambenih kapaciteta NATO, od obaveštajnih podataka do raketa, do 2027. godine, rekli su zvaničnici Pentagona diplomatama u Vašingtonu ove nedelje, što je kratak rok koji neki evropski zvaničnici smatraju nerealnim, prenosi Rojters.
Ukrajinski antikorupcijski biro NABU i SBU saopštili su da su razbili kriminalnu grupu na čijem čelu je poslanica Ana Skorohod iz stranke „Za budućnost“.
Evropska komisija kaznila je platformu Iks novčanom kaznom od 120 miliona evra zbog kršenja Zakona o digitalnim uslugama, saopštio je na brifingu u Briselu zvanični predstavnik Evropske komisije Toma Renje, prenosi TASS.
Nemački ministar spoljnih poslova Johan Vadeful oštro je reagovao na nedavno objavljeni dokument administracije Donalda Trampa, u kojem se tvrdi da Evropa u naredne dve decenije rizikuje „civilizacijsko brisanje“ zbog migracija i integracije u EU.
Glumica Gala Videnović slavu je stekla ulogom Nataše u filmovima o "Žikinoj dinastiji", a posle mnogo godina publika j eponovo može gledati na filmu i to u 11. nastavku ovog kultnog serijala.
Posna lenja pita na čaše je mekana, sočna i mirisna, a priprema je jednostavna i praktična. Idealan kolač kada želite brz i ukusan desert bez mnogo komplikacija
Dr Dmitrij Jaranov, poznati kardiolog je otkrio da više nikada ne treba da pijete dijetalna pića. Iako se mnogi kunu u njih, nova velika studija pokazuje da vas rizici mogu ozbiljno iznenaditi.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar