• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA

Autor: Informer/Espresso

27.02.2024

21:14

Šta se dešava sa učenicima u Srbiji? Devojčica donela sekiru, dečak pretučen u Mladenovcu, u "Ribnikaru" nož

Instagram/Printscreen, Shutterstock, PngWing

Vesti

Šta se dešava sa učenicima u Srbiji? Devojčica donela sekiru, dečak pretučen u Mladenovcu, u "Ribnikaru" nož

Podeli vest

Prošle nedelje pažnju javnosti je skrenuo slučaj koji se dogodio u OŠ "Vladislav Ribnikar" kada je kod jednog učenika osmog razreda u rancu pronađen nož!

Nakon tragičnih događaja u maju prošle godine, ova vest posebno je zabrinjavajuća zbog činjenice da se u toj istoj školi u koju je učenik prošle godine ušetao sa naoružanjem i ubio devet učenika i čuvara škole, sada pojavljuje učenik osmog razreda sa nožem u rancu.

Državni sekretar u Ministarstvu unutrašnjih poslova Srbije Željko Brkić i naveo da je najvažnije to da nožem nije nikome prećeno i da bezbednost dece nije bila ugrožena.

- Nož je pronađen u rancu dečaka i o tome je obavešten prosvetni radnik koji je kontaktirao policijskog službenika zaduženog za bezbednost u školi. Mi u ovoj školi svakoga dana u svakoj smeni imamo angažovanih pet policijskih službenika, troje iz opšte nadležnosti i dvoje iz linije rada kriminalističke policije i oni su u prisustvu odgovornog lica pregledali ranac - rekao je Brkić.

MUP je juče saopštio da je u Osnovnoj školi "Vladislav Ribnikar" oko 10.35 časova školskom policajcu prijavljeno da učenik osmog razreda ima nož u rancu i da je taj učenik je odmah pronađen i doveden kod direktora škole.

Kako je navedeno, niko nije povređen, niti je učenik ikome pretio i svi učenici OŠ "Vladislav Ribnikar" su bezbedni.

Ipak, juče nam je iz Stare Pazove stigla još jedna poprilično uznemirujuća vest! Učenica šestog razreda OŠ "Heroj Janko Čmelik" u Staroj Pazovi, donela je sekiru u školu.

Kako su mediji preneli, ona je na odmoru izvadila sekiru iz ranca koju su joj stariji učenici i osoblje škole odmah oduzeli.

Direktor škole OŠ "Heroj Janko Čmelik", Janko Havran, opisao je jutros kako se dogodio ovaj incident i otkrio šta će dalje biti sa devojčicom koja je donela sekiru u školu.

- Žao nam je što se ovaj događaj uopšte dogodio u Srbiji i što se dogodio u našoj školi, ali smo srećni što smo brzom akcijom svih zaposlenih i policije i Doma zdravlja sprečili da dođe do neke veće tragedije - kaže direktor škole.

- Juče je jedna učenica donela sekiru u školu, u školsko dvorište i sreća što su naši zaposleni dežurni nastavnici i pomoćno osoblje, koji i inače i dežuraju to primetili blagovremeno i na ulasku u školsku zgradu joj to oduzeli oruđe. Ona je tu sekiru predala dobrovoljno - kazao je direktor Janko Havran za medije.

Sreća je, napominje, da je sekiru primetilo osoblje, a ne učenici.

- Sticajem okolnosti, dežurna nastavnica bila je i razredna devojčice. Istog momenta smo zvali i policijsku stanicu, i Dom zdravlja i Centra za socijalni rad koji su se, mogu reći i da ih pohvalim, u roku od nekoliko minuta, 3-4 minuta stvorili u našoj školi i onda smo na taj način i završili ceo taj događaj - ispričao je direktor Havran.

Nastava je nastavljena da se odvija redovno, a nakon što su svu dali izjave u policiji, u školi su nastavili da rade po protokolu.

- Imali smo sastanke svih timova i sastanak kriznog štaba, i sastanak tima za nasilje i to je to. U toku današnjih dana obavešteni su roditelji da nemaju uopšte razloga za brigu, da su njihova deca bezbedna - kaže direktor Havran.

- I nastavnici su bili bezbedni i čuo sam se i za predsednikom školskog odbora, sa predsednikom saveta roditelja, tako da danas imamo niz i set ovih svih sastanaka. Obavešteno je i ministarstvo, slučaj je postavljen i na platformu "Čuvam te" - navodi Havran. .

Istakao je da će se u celoj situaciji postupati strogo po pravilnicima i proceduri.

- Dalji koraci kada je u pitanju ova devojčica biće striktno po pravilniku. Imaćemo danas ponovo tim za nasilje, pa ćemo videti šta nam je dalje činiti. Ali striktno po pravilnicima, znači po nivoima nasilja, po opisima povrede, obaveza učenika, striktno po tome - istakao je direktor.

Ipak, ni danas nije prošlo bez incidenata.

Naime, u Mladenovcu je brutalno pretučen dečak star 14 godina. On je u Univerzitetsku dečiju kliniku Tiršova primljen sa polomljenom vilicom.

Kako su mediji preneli, njega je nakon rasprave na ulici pretukao M. K. (19).

Dečak je nakon ukazane lekarske pomoći pušten iz bolnice sa teškom telesnim povredama.

O slučaju je obavešteno Osnovno javno tužilaštvo u Mladenovcu.


Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

Spid držao u PVC kesicama: Zemunci pali zbog droge
Hronika

Spid držao u PVC kesicama: Zemunci pali zbog droge

Dana 27.02.2024. godine u prostorijama Trećeg osnovnog javnog tužilaštva u Beogradu u prisustvu branioca saslušan je B.D. (20) zbog postojanja osnova sumnje da je dana 31.12.2023. godine, u Zemunu izvršio krivično delo Neovlašćeno drženje opojnih droga.

27.02.2024

21:05

sledeća vest

Izbori 2024

Vesti

TV

Bude se sile iz senke i slobodan svet! Zašto Iran ćuti o smrti predsednika Raisija?
Live TV

Bude se sile iz senke i slobodan svet! Zašto Iran ćuti o smrti predsednika Raisija?

Još dva dana ima do bruke i sramote u Savetu Evrope. Još veća parodija je što će Nemci sve to da otvore. I dalje se čekaju informacije o padu helikoptera u kom je bio predsednik Irana. Na ove teme u "Info večeri" govorili su novinarka Olivera Miletović, narodni poslanik SNS Uglješa Mrdić i dr Dragan Petrović, Institut za međunarodnu politiku i privredu.

21.05.2024

22:22

Dve tragedije za nedelju dana! Da li neko namerno ubija svetske lidere? (VIDEO)
Live TV

Dve tragedije za nedelju dana! Da li neko namerno ubija svetske lidere? (VIDEO)

Još uvek nema zvaničnih informacija o tome šta se dogodilo sa iranskim predsednikom. Premijer Slovačke na svu sreću je živ, ali ono što se dogodilo je ili namerna opstrukcija ili neverovatan propust njegovog ličnog obezbeđenja. Na sve aktuelne teme u svetu u emisiji "Info dan" govorili su dr Stanislav Sretenović, istoričar i Bojan Dimitrijević, ekonomista.

21.05.2024

16:56

JOŠ TV VESTI

Sport

Ocene Crvena zvezda: Ivanić i Spajić potvrdili fantastičnu sezonu
Crvena zvezda

Ocene Crvena zvezda: Ivanić i Spajić potvrdili fantastičnu sezonu

Fudbaleri Crvene zvezde osvojili su Kup Srbije, pobedivši u finalu Vojvodinu 2:1 (1:0). Igra crveno-belih bila je ubedljivija nego što rezultat pokazuje, a posebno su se izdvojili Uroš Spajić i Mirko Ivanić. Uz malo sreće, igrač utakmice mogao je da bude Šerif Ndijaje, ali su mu poništena dva gola.

21.05.2024

23:00

Planeta

Putin poslao poruku u Iran! Stiže uoči Raisijeve sahrane
NAKON SMRTI IRANSKOG LIDERA

Putin poslao poruku u Iran! Stiže uoči Raisijeve sahrane

Ruski predsednik Vladimir Putin sastao se sa predsednikom Državne dume Vjačeslavom Volodinom, s kojim je razgovarao o pitanjima formiranja vlade i od koga je zatražio da prilikom odlaska na sahranu Ebrahima Raisija prenese iranskom rukovodstvu da Moskva očekuje da će se saradnja između dve zemlje razvijati na isti način kao i do sada i nakon smrti iranskog lidera.

21.05.2024

23:00

(VIDEO) Poljski režiser prikazao Putina u pelenama i na kraju ga ubio! Uradak prodat u 50 zemalja! Bljuvotina kakva još nije viđena!
Uskoro i premijera

(VIDEO) Poljski režiser prikazao Putina u pelenama i na kraju ga ubio! Uradak prodat u 50 zemalja! Bljuvotina kakva još nije viđena!

Poljski režiser Patrik Vega napravio je, blago rečeno, skandalozan film o lideru Rusije Vladimiru Putinu koristeći za te svrhe veštačku inteligenciju. On je lice vladara Rusije nakalemio na telo pravog glumca i snimio verovatno najveću bljuvotinu otkako postoji sedma umetnost. Film, naime, prikazuje Putina od 10. godine do njegove izmišljene smrti i već je prodat u 50 zemalja. Makar tako tvrde njegovi producenti.

21.05.2024

22:40

Zabava

JOŠ Zabava VESTI

Magazin

Džet set

Srbija