"Šta je pi*ke, ustanite i igrajte!": Mokin sin ubio mladića zbog Ksenije Pajčin, ovo je ključni razlog
Podeli vest
Zvezdan Slavnić (47), sin proslavljenog košarkaša Zorana Moke Slavnića i učesnik rijalitija, ubio je pre tačno 26 godina Olivera Jovanovića (32) i teško ranio Uglješu Vlajkovića ispred noćnog kluba "Četiri sobe" na Dorćolu.
Kao povod za ovaj krvavi obračun, kako se spekulisalo u medijima, bio je sukob oko pevačice Ksenije Pajčin, tadašnje devojke mlađeg Slavnića. Nju je kasnije, 16. marta 2010., ubio pa potom presudio sebi maneken Filip Kapisoda sa kojim se zabavljala.
Zvezdan Slavnić je bio poznat javnosti i pre rijalitija. Naime, bivši zadrugar je upamćen po vezi sa pokojnom Ksenijom Pajčin, koja je život izgubila 2010. godine.
22.02.2024
10:11
Za ubistvo i pokušaj ubistva Zvezdan je bio osuđen na devet i po godina zatvora, ali je amnestiran posle osam godina. I po izlasku sa robije je hapšen, poslednji put u junu 2017. u Nemačkoj kad je označen kao član bande "Pink Panter".
Fatalni sekund
Rekonstrukcijom je utvrđeno da su se u noći između 6. i 7. marta 1998. u "Četiri sobe" našli Vlajković, Jovanović i Maks Vinterfild u pratnji dve devojke. U optužnici je pisalo da je između Uglješe i Zvezdana izbila kraća prepirka, ali zbog čega su se "zakačili" teško je reći, s obzirom da se Uglješa nikada nije pojavio pred porotom da ispriča svoju verziju događaja.
16. marta obeležiće se tačno 14 godina od smrti jedne od najlepših žena domaće estrade, Ksenije Pajčin. Pevačicu je 2010. godine ubio tadašnji partner, maneken Filip Kapisoda, koji je izvršio samoubistvo nakon što je pucao u svoju izabranicu. Ksenija je bila talentovana pevačica, bavila se plesom i plenila harizmom. Na društvenoj mreži X, oglasila se i prijateljica pokojne Ksenije, te pred godišnjicu njenog ubistva napisala emotivnu poruku.
O vezi Ksenije Pajčin i Zvezdana Slavnića zna se dosta toga, a sada je otkriveno i da je bivši robijaš i rijaliti učesnik kidnapovao pokojnog repera Dalibora Andonova Grua zbog pevačice koja mu je u to vreme bila devojka.
25.08.2023
12:33
Foto: Boško Karanović
Maneken Filip Kapisoda ubio Kseniju Pajčin pa sebe
Slavnić je na suđenju naveo da je bio izazvan Uglješinim ponašanjem na podijumu za igranje, jer ga je provocirao rečima: "Šta je pi*ke, ustanite i igrajte!" Onda je Zvezdan ustao i rekao mu da izađu napolje i porazgovaraju.
- Odgovorio mi je: 'Nemam s tobom šta da pričam. Ako imaš nešto da mi kažeš, reci mi ovde'. Izašao sam potom napolje, a nešto kasnije pojavio se i Uglješa i dobacio mi: 'Šta je bilo, šta hoćeš sada?', dok je ruke držao iza leđa u visini pojasa - tvrdio je Slavnić pred sudom.
Onda je, po sopstvenom priznanju i svedočenju nekoliko očevidaca, udario Uglješu rukom i pištoljem po glavi nakon čega je on pao:
- Sa desne strane video sam jednog krupnog momka koji je pošao prema meni. Nekako sam napravio iskorak u nameri da udarim Olivera koji se okrenuo u desno, verovatno da eskivira udarac. Zatim sam ga ispod potiljka udario rukom u kojoj je držao pištolj. Pištolj je skliznuo niz Oliverovu glavu i opalio! Sve se dogodilo u sekundi.
Svedok Maks Vinterfild kazao je, međutim, da je Oliver u kobnom trenutku bio na oko dva metra od Zvezdana i da je, kad se okrenuo, video pištolj uperen prema Oliveru nakon čega je odjeknuo pucanj.
- Nisam nikoga hteo da ubijem i strašno mi je krivo što se to desilo. Olivera nisam ni poznavao. Biće to veliki ožiljak na mom srcu - rekao je Zvezdan na kraju procesa.
Prva ljubav Ksenije Pajčin, kako je u jednoj emisiji sama priznala, bio je upravo Slavnić. I posle ubistva zbog nje, on je nastavio da puni stranice "crne hronike".
Foto: Facebook/Legende devedesetih
Ksenija sa kontroverznim Nebojšom Tubićem Žapcem iz Novog Sada
Dok je 2002. izdržavao kaznu za ubistvo Jovanovića u KPZ Valjevo i dok je bio na produženom vikendu, napao je i udario vlasnika restorana "Trag" i tada ga je policija privela sa troje prijatelja.
Bio član "Pink pantera"
Tu nije bio kraj Zvezdanovim kriminalnim radnjama. Kako se pisalo, on je u Sremskoj Mitrovici odslužio i trogodišnju zatvorsku kaznu zbog trgovine narkoticima.
Uhapšen je 22. oktobra 2008. zajedno sa još 18 pripadnika grupe, koja je od jula 2007. do 20. oktobra 2008. u Beogradu nabavila 7,3 kilograma heroina, 400 grama kokaina i 200 grama marihuane, i sve to prodala u Kruševcu. I zbog toga je robijao tri godine.
Ponovo je priveden u junu 2017. kao pripadnik ozloglašene bande "Pink panter". On i još trojica muškaraca iz Srbije "pali" su u Nemačkoj posle pljačke juvelirnice u Austriji iz koje su odneli nakit i satove vredne više oko 1,3 miliona evra.
Vređao policajce i pretio im
Zemunska policija se svojevremeno, posle poziva komšinice, uputila na adresu Zvezdana Slavnića, gde im je vrata otvorila njegova supruga. Pošto je odbila da veže psa i pokaže policajcima ličnu kartu, pitala ih je ko ih je poslao i rekla im da su "drotovi, pi*ke pandurske i da će im je*ati mater!"
Kad su ušli u stan, ni Zvezdan nije bio mnogo prijatniji: "U čemu je vaš problem? Je l' vas matora kučka zvala da je zaštitite?" Na ponovno insistiranje da pokaže lična dokumenta, Slavnić se jednom od policajaca obratio rečima: "Šta ti hoćeš, pi*ko jedna? Ne znate s kim imate posla. Ja sam deset godina robijao. Je*aću vam mater svoj četvorici!"
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Lideri Evropske unije (EU) i njenih država članica, uz konsultacije sa partnerima sa Zapadnog Balkana, usvojili su zajedničku Deklaraciju na samitu EU-Zapadni Balkan, kojom se nastavlja insistiranje na tradicionalnim zahtevima – priznanje nezavisnosti tzv. Kosova i uvođenje sankcija Ruskoj Federaciji.
Belorusija je stavila ruske interkontinentalne balističke rakete srednjeg dometa „Orešnik“ u borbenu gotovost, izjavio je predsednik Aleksandar Lukašenko, potvrđujući da je raspoređivanje ovog sistema završeno i da su rakete operativne.
Profesor Pravnog fakulteta i sudija Ustavnog suda prokomentarisao sraman zahtev koji je rektor Beogradskog univerziteta Vladan Đokić uputio premijeru Srbije Đuru Macutu.
Lažni istraživač javnog mnjenja Đorđe Vukadinovi otvoreno je kritikovao deo opozicije i blokadersku elitu, ocenjujući da su izgubili podršku građana zbog jalovosti, isključivosti i pogrešne strategije.
Profesor na Pravnom fakultetu u Beogradu Vladan Petrov izjavio je da kampanja "od vrata do vrata" koju su najavili studenti u blokadi nije legitimna i legalna jer, kako je naveo, oni nisu registrovana politička stranka ili pokret, već tajna organizacija o kojoj se ništa zvanično ne zna.
Evropski zvaničnici, prema svemu sudeći, odlučili su da pomognu prištinskom ekstremisti Aljbin Kurtiju da pobedi na predstojećim parlamentarnim izborima!
Direktor Kancelarije za Kosovo i Metohiju Petar Petković poručio je danas da su agenda Beograda dijalog, mir i kompromis, a da premijer privremenih prištinskih institucija u tehničkom mandatu Aljbin Kurti "zna samo za tenzije eskalacije i provokacije".
Kina je protiv bilo kakvih jednostranih postupaka kojima se krši međunarodno pravo i koji nisu odobreni u Savetu bezbednosti Ujedinjenih nacija, rekao je portparol kineskog ministarstva spoljnih poslova Guo Đijakun.
Kina je protiv bilo kakvih jednostranih postupaka kojima se krši međunarodno pravo, rekao je zvanični predstavnik kineskog Ministarstva spoljnih poslova Guo Đijakun.
Francuski policijski ronioci pronašli su u moru kod Nice olupinu francuskog putničkog aviona koji se tamo srušio pre gotovo 60 godina, pri čemu je poginulo 95 ljudi, objavili su danas francuski mediji.
Predsednik Rusije Vladimir Putin tradicionalno nastavlja da ostvaruje novogodišnje želje mališanima, kako one koje pristižu među upitima za "Direktnu liniju", tako i one koje je odabrao na manifestaciji "Jelka želja".
Skoro 59 odsto građana Ukrajine smatra da je predsednik Volodimir Zelenski odgovoran za postupke Timura Mindiča, njegovog saradnika i bivšeg poslovnog partnera, koji je u središtu najvećeg korupcionaškog skandala tokom aktuelnog predsedničkog mandata, pokazuje istraživanje Kijevskog međunarodnog instituta za sociologiju (KIIS).
Film "Boj na Kosovu" snimljen je 1989. godine za potrebe obeležavanja 600 godina od čuvene bitke. U ovoj ratnoj drami igrali su neki od najvećih srpskih glumaca.
Izvršna direktorka za ljudske resurse kompanije "Astronomer", Kristin Kabot, oglasila se prvi put nakon viralnog snimka sa koncerta grupe Koldplej u Bostonu, koji je sredinom jula izazvao burne reakcije javnosti.
Anastasia Kvitko (30) je ruska manekenka koja je osvojila svet svojom zapanjujućim oblinama. Mnogi je smatraju jednom od najlepših dama Rusije, a gotovo 13 miliona pratilaca na Instagramu svakodnevno prati njene zavodljive fotografije i luksuzni život.
Iako psi često upućuju molećive poglede dok jedemo, važno je imati na umu da mnoge namirnice koje su bezbedne za ljude mogu biti izuzetno opasne za pse.
Pevačica Marija Mikić oglasila se i otkrila da je nakon nastupa u Makedoniji razbijeno staklo na kombiju njenog tima, ali da je najbitnije da su svi dobro.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar