• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Informer

11.03.2024

13:01

Opasni "kavčanin" biće izručen Crnoj Gori! Organizovao likvidaciju Jovice Vukotića, evo za šta se još tereti

Društvene mreže/police Turky

Vesti

Opasni "kavčanin" biće izručen Crnoj Gori! Organizovao likvidaciju Jovice Vukotića, evo za šta se još tereti

Podeli vest

Nikšićanin Radoje Živković Žuti, jedan od vođa kavačkog kriminalnog klana, biće izručen Crnoj Gori, ali nakon što odsluži robiju u Turskoj i to zbog organizacije ubistva pripadnika suprotstavljenog klana, Rista Mijanovića i Jovice Vukotića.

Navodno, sudsko veće u Istanbulu je odobrilo zahtev kolega iz Crne Gore i pristalo da Živkovića izruči toj zemlji.

- Sudsko veće odlučilo je da su ispunjeni uslovi za izručenje okrivljenog Radoje Živkovića čije izručenje je zatraženo. Naime, Crna Gora potražuje Živkovića zbog udruživanja u kriminalnu grupu, kao i za nekoliko brutalnih likvidacija u toj zemlji. Zahtev je prihvaćen u skladu sa Zakonom o međunarodnoj pravosudnoj saradnji u krivičnim stvarima i članom šest Ujedinjenih nacija - pišu lokalni mediji.

Foto: printskrin/sozcuwebtv

 

 

Podsetimo, Viši sud u Podgorici, potražuje Radoja Živkovića zbog optužbi da je kao član kriminalne grupe iz Kotora počinio ubistvo i ubistvo u pokušaju, kao i za nedozvoljeno oružje i drogu.

 

Foto: printscreen

 

 

Radoje Živković se tereti da je kao organizator okupio dve kriminalne grupe iz Izmira i Istanbula koje su mesecima pratila vođu "škaljaraca" Jovana Vukotića i njegovu porodicu koji su živeli u elitnom delu grada. 

Vukotić je ubijen nakon što je sa nevenčanom suprugom napustio tržni centar u naselju Šišli u Istanbulu 8. septembra 2022. godine. 

 

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

TV

Tramp odlazi u novembru
Live TV

Tramp odlazi u novembru

Dejan Jelača, glumac gostujući u Info jutru komentarisao je situaciju u Americi u kojoj živi i radi već duži niz godina.

19.03.2026

12:04

Dobro veče Srbadijo - Arno Gujon o godišnjici Albanskog pogroma nad Srbima na Kosovu i Metohiji - Zločin koji i dalje traje
Live TV

Dobro veče Srbadijo - Arno Gujon o godišnjici Albanskog pogroma nad Srbima na Kosovu i Metohiji - Zločin koji i dalje traje

Urednik i voditelj emisije "Dobro veče Srbadijo" Igor Ćurčić ugostiće sutra od 22 sata uživo velikog humanitarca i direktora vladine kancelarije za javnu i kulturnu diplomatiju Arno Gujona, koji će govoriti o godišnjici stravičnog pogrom nad Srbima 17. Marta 20024. godine. Igorovi gosti biće i zdravičar i čuvar srpske tradicije Dragiša Simić, kao i harmonikaš Dragan Todorović, ali i sestre Gobović, Marija i Marina koje svojim glasovima pronose i čuvaju srpski etno melos.

16.03.2026

15:49

JOŠ TV VESTI

Društvo

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Magazin

Džet set