Ljudski faktor glavni krivac za ubistvo u "Padinjaku": Stručnjak o jezivom ubistvu penzionera koji je u ćeliji tučen i silovan do smrti
Podeli vest
Ljudski faktor je u potpunosti zakazao, u slučaju zločina u zatvoru u Padinskoj skeli kada su trojica mladića nasmrt pretukli i silovali penzionera Stanimira Brajkovića (74) iz Mladfenovca, tvrdi Trivun Ivković penzionisani zatvorski upravnik.
Kako je za Novosti objasnio Trivun Ivković, dok je on bio upravnik KPZ "Sremska Mitrovica" ništa nije moglo da mu promakne.
Za Sašu Stankovića (20) koji se sumnjiči da je sa cimerima iz ćelije zatvora u Padinskoj Skeli, Srećkom Stefanovićem (20) i Daliborom Petrovićem (22) učestvovao u brutalnom iživljavanju i silovanju do smrti Stanimira Brajkovića (74), porodica njegove žene, sa kojima je živeo poslednje četiri godine, kaže da nakon svega ovoga, on više za njih ne postoji!
Dvojica osuđenika koji su bili u ćeliji sa nesrećnim Stanimirom Brajkovićem (74) koga su trojica osuđenih mladića iz Lazarevca tukli i silovali do smrti, saslušani su u sklopu istrage protiv osumnjičenih ubica, ali i zaposlenih u zatvoru Padinska skela, protiv kojih je trenutno pokrenut disciplinski postupak, ali se ne dobacuje mogućnost i krivičnog gonjenja.
22.03.2024
08:39
- Ovde je ljudski faktor zakazao u potpunosti - tvrdi Ivković i dodaje:
- Nemoguće je da stražar koji ima direktne kontakte sa osuđenicima ne zna šta se dešava u ćeliji. Njegova prva i osnovna dužnost je da obilazi, da posmatra, da razgovara sa osuđenicima i da posmatra i da gleda kako se ko ponaša, bilo da to radi na dva sata ili na 15 minuta ako je potrebno.
Monstrumi Srećko S. (20), Saša S. (20) i Dalibor P. (22) osumnjičeni su da su zverski ubili starca Stanimira B. (74), tako što su ga tukli i silovali drškom od metle u zatvoru otvorenog tipa u Padinskoj skeli!
Monstrumi Srećko S. (20), Saša S. (20) i Dalibor P. (22) zverski su ubili starca Stanimira B. (74), tako što su ga tukli i silovali drškom od metle u zatvoru otvorenog tipa u Padinskoj skeli!
20.03.2024
20:36
Foto: Društvene mreže
Mladići osumnjičeni za ubistvo penzionera
Penzionisani zatvorski upravnik kaže da uopšte nije važno koliko jedan zatvor treba da ima čuvara.
- Znam da u Sremskoj Mitrovici ima negde oko 300 čuvara na 2.000 osuđenika. Nije problem koliko čuvara ima, nego koliko i kako rade, odnosno da li zaista poštuju i primenjuju svoja zaduženja, od kojih je najvažnije da čuva i sačuva sve one koji su na izdržavanju kazne. Ovi stražari, očigledno, nisu radili dobro svoj posao, jer je nemoguće da ne primete da se nešto sumnjivo dešava. Naročito, jer je stariji čovek stavljen u ćeliju sa trojicom mnogo mlađih osuđenika, pa su ga zlostavljali, a on, jadan, nije smeo nikom ništa da kaže - objasnio je Trivun Ivković.
Podsetimo za surovo ubistvo penzionera iz Mladenovac, Stanimira Brajkovića, koji je u "Padinjaku" služio kaznu od 30 dana zatvora jer nije platio kaznu zbog bacanja petarde osumnjičeni su Srećko Stefanović (20), Saša Stanković (20) i Dalibor Petrović (22). Stanimir je preminuo u zatvoru 4. februara, a obdukcija je pokazala da je on tučen i silovan i da je on imao užasne povrede unutrašnjih organa.
Na saslušanju u Višem javnom tužilaštvu u Beogradu Saša i Dalibor su izneli svoje odbrane i svu krivicu su svalili na Srećka koji se branio ćutanjem.
Inače Odeljenje za suzbijanje korupcije Višeg javnog tužilaštva u Beogradu dalo je nalog policiji da izvrši neophodne provere u pravcu utvrđivanja da li ima elemenata krivičnog dela za koje se goni po službenoj dužnosti u radnjama zaposlenih u Službi za obezbeđenje KPZ "Padinska Skela", kao i medicinskog tehničara u tom zavodu.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Za Sašu Stankovića (20) koji se sumnjiči da je sa cimerima iz ćelije zatvora u Padinskoj Skeli, Srećkom Stefanovićem (20) i Daliborom Petrovićem (22) učestvovao u brutalnom iživljavanju i silovanju do smrti Stanimira Brajkovića (74), porodica njegove žene, sa kojima je živeo poslednje četiri godine, kaže da nakon svega ovoga, on više za njih ne postoji!
Ekipa Gledalačko-obaveštajne službe Informera (GOSI) pronašla je jutros rektora Beogradskog univerziteta Vladana Đokića na aerodromu "Nikola Tesla" u Beogradu. Kako saznajemo, blokaderski rektor krenuo je na tajnu misiju u Berlin.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić za sutra u 11 časova sazvao je vanrednu sednicu Saveta za nacionalnu bezbednost zbog cena energenata na globalnom tržištu.
Jedno od najprepoznatljivijih lica Infomer TV, voditelja Igora Ćurčića, od večeras ćete moći da gledate svakog utorka od 22 časa u emisiji „Dobro veče Srbadijo".
Urednik i voditelj emisije "Dobro veče Srbadijo" Igor Ćurčić ugostiće sutra od 22 sata uživo velikog humanitarca i direktora vladine kancelarije za javnu i kulturnu diplomatiju Arno Gujona, koji će govoriti o godišnjici stravičnog pogrom nad Srbima 17. Marta 20024. godine. Igorovi gosti biće i zdravičar i čuvar srpske tradicije Dragiša Simić, kao i harmonikaš Dragan Todorović, ali i sestre Gobović, Marija i Marina koje svojim glasovima pronose i čuvaju srpski etno melos.
Ministarka rudarstva i energetike Dubravka Đedović Handanović izjavila je večeras da država neće prenositi teret rasta cena nafte na građane i privredu.
J.V. (50) iz aleksinačkog sela Tešica, protiv koje je podneta krivična prijava zbog ubijanja i zlostavljanja životinja za šta je propisana kazna zatvora do tri godine, pred organima gonjenja priznala je delo.
Ministarstvo prosvete saopštilo je da isplata treće i četvrte mesečne rate stipendija za izuzetno nadarene učenike i studente počinje u petak, 20. marta.
U Galeriji Matice Srpske, u Novom Sadu, u čast "Kapetana Miše Anastasijevića" uručeno je priznanje - Lider društvene odgovornosti za 2025. godinu direktoru Privrednog društva "Srbijašume" Krstu Janjuševiću.
Američki lovac F-35 izvršio je prinudno sletanje na vazduhoplovnu bazu SAD na Bliskom istoku nakon što je, prema navodima američkih medija, pogođen tokom misije iznad Irana.
Komandant američkih snaga za Latinsku Ameriku, šef Južne komande, rekao je tokom saslušanja u Senatu da SAD ne sprovode vežbe niti planiraju vojno zauzimanje ostrva.
Eskalacija napada na ključne naftne i gasne objekte na Bliskom istoku preti da pokrene novu fazu sukoba, sa ozbiljnim posledicama po globalno snabdevanje energijom i svetsku ekonomiju.
Kultna serija "Čuvari plaže" koja je obeležila devedesete i stvorila planetarne seks simbole dobija svoj rimejk, a prve fotografije sa seta već su zapalile svet.
Gugl je odlučio da svoju opciju "Personal Intelligence" učini dostupnom svima bez naplate, pa sada uređaji mogu da povežu Gmail, dokumenta i kalendar i na osnovu toga nude prilagođene odgovore i pomoć u svakodnevnim obavezama.
Kupovina kvalitetne posteljine je ulaganje u udoban san, ali njeno pravilno pranje zna da zbuni. Temperatura i način održavanja ključni su za mekoću, dugovečnost i higijenu.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar