Meštani Zlota otkrili do kada će trajati vlaška pomane za Daliborom: "Na 40 dana grob se kadi, a onda..." (FOTO, VIDEO)
Podeli vest
Na svežem grobu Dalibora Dragijevića (40), brata Dejana Dragijevića(50), osumnjičenog za ubistvo Danke Ilić (2), u selu Zlot kod Bora, pojavili su se tragovi mačijih šapa, koji ne slute na dobro, a postavljeni su sto i klupe da se pokojnik odmori!
Ovo su za informer.rs rekli meštani Zoran Poparanović i Voja Borović iz Zlota. Na pitanje zbog čega su pored groba postavljeni sto i klupe, njih dvojica uglas objašnjavaju.
Slučaj koji od 26. marta okupira celu Srbiju, ali i region, jeste nestanak, a onda i priznanje ubistva male Danke Ilić. Na ovu temu u "Info danu" govorili su Saša Milovanović, direktor "Srpskog telegrafa" i
Dalibor Dragijević (40), koji je umro u pritovru nakon što je osumnjičen da je sakrio telo male Danke Ilić (2), sahranjen je danas u prisustvu desetak članova najuže porodice na Novom groblju u selu Zlot kod Bora.
11.04.2024
16:58
- Svaki pokojnik kod nas ima svoj sto sa trepezom. Kada se završi sahrana, onda se tu svi koji dolaze ponude. To važi za sedam, 40 i do godinu dana, da svi koji dolaze da tu mogu da sednu i posluže se - priča Zoran.
Dalibor Dragijević (40), koji je uhapšen zbog sumnje da je starijem bratu Dejanu Dragijeviću (50) pomagao pri premeštanju tela Danke Ilić (2), a potom preminuo od srčanog udara tokom policijskog zadržavanja, biće sahranjen danas u 14 sati, policija obezbeđuje groblje, tu su ožalošćeni, a još se čeka njegova majka Svetlana.
11.04.2024
13:34
Na grobu ostavljena hrana
Na stolu pored groba Dalibora Dragijevića ostavljeno je ono što je za života voleo: flaša piva, bombone i ratluk, a pored toga su stajale četiri sveće, žito u korpici i čaša sa vodom.
U ime oca Radisava i brata Dejana, koji se nalaze u pritvoru, članovi porodice su mu kupili venac.
Meštanin Voja navodi da običaj žaljenja, vlaške pomane, za pokojnicima mogu trajati tako i do sedam godina.
Foto: Vesna Jović
Nije dobro što je mačka odmah prešla sveži grob
- Nakon 40 dana grob se kadi, a kadilica se razbija unatraške. Ja sam bio oženjen Srpkinjom i držao sam taj običaj do godinu dana -dodaje on.
Jedna meštanka nam je objasnila i da se postavljanje klupe pored groba namenjuje pokojniku kako bi se "na drugom svetu odmorio".
Foto: Vesna Jović
Zoran i Voja objašnjavaju do kada traje žaljenje
Ona nam je otkrila i da nije dobro što je mačka odmah ostavila tragove na grobu.
- To nikako nije dobro. Znači da će se opet nešto loše desiti - kazala nam je ona.
Mestani sela Zlot o poslednjim desavanjima i ubistvu male Danke Ilić, o počiniocima teškog ubistva koje du počinili njihovi poznanici iz sela, nisu imali komentar.
Danka Ilić (2) je nestala 26. marta u Banjskom Polju kod Bora, a nakon 10 dana potrage uhapšeni su Srđan Janković (50) i Dejan Dragijević (50), za koje se sumnja da su devojčicu udarili automobilom, a zatim njeno telo stavili u gepek i odneli ga na deponiju.
Dragijević je na saslušanju priznao zločin, dok se Janković branio ćutanjem, i njima je nakon saslušanja određen pritvor do 30 dana.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Slučaj koji od 26. marta okupira celu Srbiju, ali i region, jeste nestanak, a onda i priznanje ubistva male Danke Ilić. Na ovu temu u "Info danu" govorili su Saša Milovanović, direktor "Srpskog telegrafa" i
Tužilaštvo je koliko odmah moralo da reaguje na skandalozan poziv na građanski rat koji je uputio blokader i lider Lokalnog fronta Predrag Voštinić, smatraju sagovornici Informera.
Stav Evrope o ratu u Iranu rizikuje da natera američkog predsednika Donalda Trampa da se povuče iz sukoba u Ukrajini, rekao je njegov bivši savetnik za nacionalnu bezbednost Džon Bolton.
Predsednica Skupštine Srbije Ana Brnabić objavila je šokantnu mapu koja na najbolji način prikazuje sa kakvim se problemima Slovenija, inače članica Evropske unije (EU), ovih dana suočava zbog nestašice goriva na pumpama.
Spektakularan miting Srpske napredne stranke (SNS), na kom će govoriti i predsednik Srbije Aleksandar Vučić, počinje danas u 16 časova u "Beogradskoj areni", a već sada je sve spremno za taj veličanstven događaj.
U svetu, ali i u regionu trenutno je haotično stanje sa energetnima. Slovenija je u ozbiljnom problemu sa gorivom, dok naša zemlja nema nikakvih problema zahvaljujući odgovornoj politici koju vodi predsednik Sribje Aleksandru Vučiću.
Blokaderi su ponosno najavljivali "totalnu dominaciju" na predstojećim izborima - 29. marta. Međutim, oni su danas promenili ploču i nalupetali se "za sve pare" prilikom gostovanja na tajkunskom glasilu.
Pripadnici Udruženja Jedinice za specijalne operacije – Avio eskadrila, predvođeni komandantom taktičke grupe "Drina", pukovnikom Vasilijem Mijovićem, kao i komandantom avio-eskadrile JSO, pukovnikom Militinom Radivojevićem, danas su prisustvovali svetoj liturgiji i molitvi u Manastiru Tumane.
U prethodnoj epizodi Informerove emisije “Na merama” otkrili smo vam kako “dokoniše” poslanik blokader Aleksandar Jovanović Ćuta, kakve “male signale” razmenjuju muzička zvezda Nataša Bekvalac i političar Draško Stanivuković, gde provodi vreme nekadašnji premijer Zoran Živković, kakav je bio provod na slavlju kod pevača Ere Ojdanića, šta je na meniju funkcionera SPS-a Dušana Bajatovića, kuda su posle lekarskog pregleda otišli pevačica Ana Nikolić i njen emotivni partner, kompozitor Goran Ratković Rale…
Srpska pravoslavna crkva i njeni vernici sutra obeležavaju dan Svetih 40 mučenika Sevastijskih, Mladence, a za one koji su se venčali u poslednjih godinu dana, ovaj praznik je najvažniji.
Novi aneks ugovor za snabdevanje ruskim gasom, verovatno će biti postignut 26. ili 27. marta i potpisan na šest meseci, rekao je generalni direktor Srbijagasa Dušan Bajatović.
Administracija Donalda Trampa privremeno je ukinula sankcije na kupovinu iranske nafte na moru u trajanju od 30 dana, kako bi ublažila nagli rast cena izazvan sukobom SAD i Izraela sa Iranom.
Iran je ispalio dve balističke rakete ka američko-britanskoj bazi Dijego Garsija u Indijskom okeanu, udaljenoj oko 4.000 kilometara, objavio je Volstrit žurnal.
Džo Kent optužio je izraelske lidere i američke zagovornike rata da su mesecima pritiskali Donalda Trampa da napadne Iran, iako, kako tvrdi, nije bilo dokaza o neposrednoj pretnji.
Tema crnih odnosno velikih boginja (variola vera) tokom vladavine Katarine Velike predstavlja jedan od najfascinantnijih spojeva medicine, hrabrosti i političke propagande u 18. veku.
Kardiovaskularni hirurg Džeremi London objavio je video u kom navodi na koje upozoravajuće znakove treba obratiti pažnju kada je zdravlje srca u pitanju.
Stručnjaci za čišćenje otkrili su da jedan začin može biti izuzetno efikasan u ovom procesu cimet. Osim što ima sposobnost da ubija bakterije, cimet ostavlja i prijatan miris u domu.
Starleta Tamara Bojanić napadnuta je od strane bivšeg dečka u svom stanu, a nakon što ga je optužila za krađu automobila i novca, objavila je i video demoliranog stana.
Voditeljka Nikolina Pišek i biznismen Miša Grof, otac njenog pokojnog supruga Vidoja Ristovića, pomirili su se nakon četiri godine suđenja i medijskog rata.
Pevačica Aleksandra Mladenović godinama se borila sa anksioznošću i napadima panike, a težak period prebrodila je uz psihoterapiju i hormon sreće koji je pila.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar