Jelena Perović direktorka Agencije za sprečavanje korupcije (ASK) Crne Gore uhapšena je juče u akciji Specijalnog policijskog odjeljenja (SPO) u Podgorici zbog sumnje da je zloupotrebila položaj.
Akcija i hapšenje su izvršeni po nalogu Specijalnog državnog tužilaštva (SDT), a blokada i pretres zgrade ASK, ali i kuće direktorke perović trajao je satima.
Istražitelji, prema nezvaničnim saznanjima crnogorskih medija, proveravaju dokumentaciju Agencije u periodu otkad je na njenom čelu Perović, a predmet istrage su i prijave o zloupotrebi službenog vozila koje koristi direktorka ASK, o čemu je takođe izuzeta dokumentacija.
Hapšenje Perović usledilo je nakon više krivičnih prijava protiv nje, ali i ponovljenih kontrola Budžetske inspekcije Ministarstva finansija, koja je utvrdila da je ona, mimo zakonskih propisa, sebi u kontinuitetu dodeljivala naknade za prekovremeni rad i varijabile. Perović je tvrdila da je to radila u skladu sa zakonom.
Budžetski inspektori su utvrdili da je Perović sebi pisala prekovremeni rad i varijabile, za šta je primila preko 13.000 eura, ali suprotno Zakonu o zaradama zaposlenih u javnom sektoru, te oko 8.700 eura za rad u Radnoj grupi za utvrđivanje liste javnih funkcionera.
Ranijom finansijskom kontrolom utvrđeno je da je Jelena Perović za period od januara do juna prošle godine članovima bivšeg Saveta uplatila na račun zarada najmanje 10.000 eura više u odnosu na ono što je propisano zakonom. Perović je nakon prve kontrole odbila da postupi po upozorenju inspektora, pa je sebi dodelila naknade za prekovremeni rad i varijabilu i za mart. Nakon ponovne kontrole Budžetske inspekcije odbila je da u roku od tri dana ispravi to stanje i o tome ih obavijesti pisanim putem.
Inače SDT već godinu istražuje da li je Perović zloupotrebila službeni položaj korišćenjem službenih automobila mimo zakonske regulative, jer je sebi i svojoj pomoćnici dodelila na stalno korišćenje dva putnička vozila koja pripadaju Agenciji.
Jelena Perović direktorka Agencije za sprečavanje korupcije (ASK) Crne Gore uhapešna je jutros u akciji Specijalnog policijskog odjeljenja (SPO) u Podgorici.
Podgorička policija u zajedničkoj akciji sa kolegama iz bara uhapsila je tri državljanina Republike Severne Makedonije koji se sumnjiče za krivično delo prevara.
Bivšem policijskom funkcioneru Zoranu Lazoviću određeno je zadržavanje do 72 sata. On je oko 20. 07 izveden iz zgrade SPO-a i sproveden na saslušanje u Specijalno državno tužilaštvo (SDT). I nekadašnji glavni specijalni tužilac Milivoje Katnić nakon što je satima saslušavan u Specijalnom policijskom odeljenju u Podgorici oko 21.50 sati sproveden je u Specijalno državno tužilaštvo (SDT).
U koordinisanoj akciji crnogorske policije, Uprave carina i tužilaštva uhapšen je D. R. (31) iz Podgorice, zbog sumnje da je pokušao da u Crnu Goru prokrijumčari skupocene mobilne telefone procenjene vrednosti veće od 2,6 miliona evra.
Dvojica muškaraca uhapšena su u Podgorici zbog sumnje da su duže vreme prodavala heroin na ulicama glavnog grada Crne Gore, a tokom policijske akcije jedan od osumnjičenih pokušao je da se oslobodi droge tako što je paket bacio kroz prozor na krov susedne kuće.
Vest o višestrukom povratniku koji je za svega nekoliko sati opljačkao američkog i ukrajinskog državljanina, pretio elektrošokerom radnici cvećare, a potom polomljenom flašom napao i radnicu auto-škole, jedan je od onih slučajeva koji pokazuju koliko nepredvidive mogu biti situacije sa kojima se policija svakodnevno suočava. Ipak, širom Srbije i regiona zabeleženi su i brojni gotovo neverovatni slučajevi u kojima su policajci morali da intervenišu.
Uprava policije, u saradnji sa Državnim tužilaštvom, proverava više od 50 stranih državljana, među kojima su dominantno državljani Ukrajine, kao i Moldavije i Slovačke, a koji su juče zatečeni u jednoj većoj kući u podgoričkom naselju Mareza, gde je pronađena i veća količina sofisticirane digitalne opreme, uređaja i novca.
Grupa od najmanje 50 stranih državljana, među kojima je najviše iz Ukrajine, privedena je u ponedeljak popodne u jednoj kući na Marezi, nadomak Podgorice.
Službenici policije Republike Hrvatske su danas pronašli i lišili slobode državljanina Republike Slovenije L.L.M. (33) bliskog jednoj OKG iz Crne Gore, za kojim je NCB Interpol Podgorica raspisao crvenu međunarodnu poternicu.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Jelena Perović direktorka Agencije za sprečavanje korupcije (ASK) Crne Gore uhapešna je jutros u akciji Specijalnog policijskog odjeljenja (SPO) u Podgorici.
Vest da je general Ratko Mladić preminuo u pritvorskoj jedinici u Hagu, još jednom je pokazala kakvo je pravo lice blokadera koji po društvenim mrežama histerično slave njegovu smrt.
Dok celokupna srpska javnost sa tugom reaguje na vest o smrti generala Ratka Mladića u Haškom tribunalu, pripadnici ekstremističkih blokaderskih krugova ponovo su pokazali svoje pravo lice.
Nakon vesti o smrti generala Ratka Mladića, na društvenim mrežama ponovo je aktuelan arhivski snimak iz 1995. godine koji u potpunosti ruši nametnutu sliku i pokazuje šta se zapravo dešavalo tokom ratnih okršaja u Bosni i Hercegovini!
Nekadašnji komandant Glavnog štaba Vojske Republike Srpske general Ratko Mladić preminuo je u pritvorskoj bolnici u Hagu u 83. godini, a društvene mreže preplavili su isečci njegovih intervjua u kojem je govorio o stradanju našeg naroda i svom besmislu koji rat nosi.
Prošlo je više od tri sata otkako je odjeknula vest da je u Haškom kazamatu preminuo general Ratko Mladić, a na zvaničnim profilima "studenata u blokadi" vlada jeziva tišina!
Nakon što je danas u Haškom kazamatu, posle duge i teške bolesti, preminuo general Ratko Mladić, sramna opoziciona politička scena još jednom je pokazala svoje pravo lice!
Voditeljka Tijana Jović pokazala je zanosnu liniju i otkrila koje vežbe radi kako bi održala formu pred početak druge sezone "Exatlona", u kojoj će se pojaviti u ulozi voditeljke sportskog rijalitija.
Pavle Bošković, poznatiji kao Gazda Paja, od septembra ulazi u "Exatlon Srbija", gde će morati da pokaže koliko su mu fizička spremnost, disciplina i izdržljivost na zavidnom nivou., a ovo je njegov profil
Nemanja Radovanović, nekadašnji takmičar "Exatlona", otvoreno je govorio o iskustvu u sportskom rijalitiju, teškim poligonima, povredama, ali i odnosu sa Sanjom, za koju kaže da je postala njegov veliki prijatelj.
Mensur Ajdarpašić, jedan od najprepoznatljivijih bivših učesnika "Zadruge", od septembra će se oprobati u potpuno drugačijoj ulozi – kao takmičar najpoznatijeg sportskog rijalitija "Exatlona".
Voditeljka emisije "Druga strana Exatlona" Tijana Jović pozirala je na Cirkus poligonu u nesvakidašnjem izdanju, privukavši pažnju upečatljivom šminkom i atraktivnim stajlingom.
Ratko Mladić, koji je danas preminuo u Hagu, bivši je general i komandant Glavnog štaba Vojske Republike Srpske tokom rata u Bosni i Hercegovini, kojeg je Haški tribunal osudio na doživotnu kaznu zatvora.
Novinarka Olivera Miletović gostovala je u Info jutru i tom prilikom govorila o napadima na predsednika Srbije Aleksandra Vučića, ali i otkrila detalj iz prošlosti dok su se ona i lider države privatno družili.
Televizijska produkcija dobija novu adresu za velike priče, aktuelne teme i atraktivan program od 1. septembra. U Novom Sadu je otvoren novi studio za emisije, osmišljen tako da spoji savremeni dizajn, najnoviju tehnologiju i uslove koji odgovaraju najvišim produkcijskim standardima.
Tatjana Macura, ministarka bez portfelja u Vladi Srbije, posetila je Leskovac i zajedno sa gradonačelnikom obišla Narodnu biblioteku "Radoje Domanović", kao i štandove na Bulevaru oslobođenja, gde se održava 36. Roštiljijada.
Ministarka rudarstva i energetike Dubravka Đedović Handanović izjavila je danas u parlamentu da se trenutno radi na izmenama Zakona o rudarstvu i geološkim istraživanjima kako bi se ta oblast unapredila.
Stefan Ivanović, majstor roštilja iz leskovačke "Kolibe" proglašen je za sveukupnog pobednika 33. Takmičenja majstora roštilja "Miodrag Gligorijević – Dragi Bure" koje je održano u okviru 36. Roštiljijade.
Predsednik SAD Donald Tramp smanjio je vojne vežbe sa Južnom Korejom, ponovo istakao „veoma dobre odnose“ sa Kim Džong Unom i objavio njihove stare zajedničke fotografije
Više stotina stanovnika španske Seute krenulo je ka plaži El Trampolin u pokušaju da sa nje ukloni migrante koji su se tamo ponovo okupili, uz povike „Ovo je naša plaža“, a policija je morala da se postavi između dve grupe kako bi sprečila direktan sukob.
Holivudski glumac Žan-Klod Van Dam, gost Međunarodnog filmskog festivala u Nišu, sastao se juče sa gradonačelnikom Niša Dragoslavom Pavlovićem, a u Gradskoj kući susreo se i sa mladim karatistima Karate kluba "Niš".
Nacionalni festival filma i televizije - NAFFIT 2026 biće održan od 3. do 6. septembra na Zlatiboru, uz četiri dana projekcija, razgovora, susreta i festivalskih programa posvećenih domaćoj kinematografiji, televiziji i stvaraocima koji su obeležili srpsku audiovizuelnu scenu.
Srpska književnost ima dugu tradiciju humora, satire i komedije, a pojedina dela uspela su da nadžive vreme i ostanu jednako zanimljiva i današnjim čitaocima.
Ako vam parket posle brisanja i dalje izgleda mutno ili je neprijatno lepljiv pod nogama, možda pravite jednu jednostavnu grešku. Nekoliko kapi glicerina može pomoći da pod izgleda čistije i urednije, bez skupih preparata.
Ako mislite da znate koje je najekskluzivnije mesto u Italiji, možda ćete se iznenaditi. Nije reč o luksuznom restoranu, baru ili klubu, već o čitavom ostrvu Monte Kristu. Ovo izolovano mesto toliko je zaštićeno da je pristup posetiocima strogo ograničen.
Zapušen odvod i neprijatan miris mogu biti posledica nagomilane masnoće. Pre nego što pozovete vodoinstalatera, isprobajte jednostavan kućni trik sa sastojcima koje gotovo sigurno već imate.
Frontmen grupe "Leksington" Bojan Vasković svojevremeno je govorio o dramatičnom periodu kada je zajedno sa majkom i sestrom bio uhapšen pod sumnjom da su pomagali u skrivanju srpskog heroja Ratka Mladića.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.