"Dragan, Draganče, Miki kako smo ga zvali, bio je jedinstven. Od rođenja pa kroz njegovo detinjstvo, kroz tinejdžerske dane, kroz služenje vojnog roka, povratak, zaposlenje... Jednostavno, njegova glavna osobina je bila blagorodnost, plemenitost, dostojanstvo, odgovornost."
Ovako započinje svoju potresnu ispovest Radica Vlahović Jovičić, sestra Dragana Vlahovića, čuvara iz OŠ "Vladislav Ribnikar" koji je ubijen pre tačno godinu dana u pucnjavi u školi.
Nekoliko dana uoči prve godišnjice nezapamćenog zločina, Radica je u svojoj potresnoj ispovesti govorila o svom bratu, čoveku kakav se samo jednom rađa. Bio je omiljen svuda i pun ljubavi za sve.
Bio je čovek kog su brojna deca gledala kao drugog oca, kom su mogla da se povere, koji bi im rekao koju toplu reč, a sa kojim su mogli i da se menjaju sličicama.
- On je uvek bio nasmejan i čovek sa smirenošću koju zaista, posebno u današnje vreme, teško možete da vidite. Sve te osobine u jednom čoveku, to je stvarno nešto retko - započinje sestra ubijenog Dragana.
Sa setom i teskobom u glasu priseća se kako su se svi, od porodice i rodbine radovali kada je on tu. Što je njihov.
- Nakon tragedije niko za njega nije rekao nijednu ružnu reč. I onda osećamo ponos koji je samo na moment nadvladao tu tugu i bol što Dragan više nije sa nama. I drago nam je da je dosta ljudi prepoznalo te njegove osobine - priča nam ona.
Kako kaže, Draganove osobine prepoznala su deca koja se i dan danas javljaju, koja ga opisuju kao druga, kao dobrog duha, kao najboljeg čuvara, kao prijatelja i trećeg roditelja.
- Onda to se kazuje o tom jedinstvenom našem bratu, Draganu Dragančetu, Miletu, Mikiju, kako smo ga mi u porodici zvali. To su prepoznali i naši unučići, naša deca, on je njima bio ceo svet, centar njihovog sveta. On im je pružio ljubav, nazivali su ga trećim roditeljem - priča naša sagovornica.
Foto: Predrag Milosavljević
Unuci pitaju kada će Miki da dođe
Radica o svom bratu priča sa puno tuge. Zove ga po nadimku koji je imao: "Miki".
Kaže, unuci i sestrići ga često pominju, uz pitanja kada će Miki da dođe.
- Njemu nikada nije bilo teško da ih prati u svim njihovim željama. Da zaigra košarku, fudbal, tenis, stoni tenis...
Prema rečima naše sagovornice, Dragan Vlahović je u septembru 2013. godine počeo da radi u Osnovnoj školi "Vladislav Ribnikar".
- On je radio u firmi za obezbeđenje i onda su ga rasporedili u školu. Sestra i ja smo bile zadovoljne jer će biti u školi, na mestu gde će biti okružen decom koju je neizmerno voleo. U školi nam je bilo dobro da bude jer nije bio na ulici, čuvao ambasade ili banke. Imale smo dozu bojazni kada je radio na tim mestima - priseća se ona.
O Draganovom poslu u OŠ "Vladislav Ribnikar"
Kako nam priča, kada ga je posle njegovog prvog radnog dana pitala kako mu je na novom poslu, rekao je: "Znaš li ti koliko je tamo dece? Znaš kakve dece? Deca su zlatna".
- On je znao sve o svakom detetu, kada imaju pismene, kada usmene. Radio je tamo na glavnom ulazu po 12 sati dnevno. Zavoleo je decu i ona su zavolela njega. Imao je taj specifičan odnos i sa decom i sa profesorima i sa nastavnicima. Jer on je to nešto nosio u sebi - priča sestra ubijenog čuvara.
Foto: Prinscreen
Ispričala je i jednu anegdotu o svom bratu.
- On je kupio sličice i albume da bi mogao da se menja sa decom. Imao je tu ideju da bi mogao da se približi deci, da se menjaju sličicama, da na odmoru ne trče po dvorištima kada je hladno napolju. On ih je time animirao, ali on je to radio sa ljubavlju. Njemu to nije bilo teško - kaže ona.
- Znao je on koje je talente ko imao, a to su neke činjenice koje saznajemo tokom ovih 365 dana. Ako je bilo neko takmičenje za vikend on već od zna koje dete je postiglo uspeh, kome da čestita, koga da bodri."
- Mislim da je imao taj razvijen osećaj. Kada, kako, šta... I on je uvek govorio da su sva deca zlatna. Da mnogo toga zavisi od roditelja. To se pokazalo kao istina, velika istina - zaključuje ona.
Nina Kobiljski, majka ubijene Eme, rekla je danas u Višem sudu u Beogradu da je fizička manifestacija duševne boli koju preživljava toliko snažna da je letos pala na ulici i polomila vilicu i zube, a da pritom nije izgubila svest.
Sutra, 3.februara, navršiće se 9 meseci otkako su nas napustili Ana Božović, Ema Kobiljski, Sofija Negić, Mara Anđelković, Andrija Čikić, Bojana Asović, Angelina Aćimović, Katarina Martinović, Adriana Dukić i Dragan Vlahović.
Porodica Dragana Vlahovića (53), čuvara u OŠ " Vladislav Ribnikar" na Vračaru, u kome je 3. maja dečak monstrum Kosta K. (13) izvršio nezapamćeni zločin, uvereni su da je on sve uradio kako bi zaštitio đake koje je obožavao
Plato ispred kapele na beogradskom groblju Lešće s pogledom na Savu i Dunav bio je mali da primi sve koji su došli da odaju počast tragično ubijenom čuvaru Draganu Vlahoviću. Kolone učenika koji su u rukama držali ruže i sveće, zajedno sa roditeljima i učenicima ispratili su svog omiljenog čika Dragana. Mnogi dečaci i devojčice nisu mogli da zadrže suze i bili su neutešni.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Nina Kobiljski, majka ubijene Eme, rekla je danas u Višem sudu u Beogradu da je fizička manifestacija duševne boli koju preživljava toliko snažna da je letos pala na ulici i polomila vilicu i zube, a da pritom nije izgubila svest.
Ministarstvo odbrane Rusije saopštilo je da su u novom kombinovanom napadu na Kijev, Kijevsku i Odesku oblast pogođena preduzeća vojne industrije, logistički centri i skladišta goriva koja su, prema tvrdnjama Moskve, korišćena za proizvodnju raketa i dronova, kao i za snabdevanje Oružanih snaga Ukrajine (OSU).
Miša Bačulov, blokaderski huligan na steroidima, sreo se na Ubu sa osvedočenim narkomanom i glavnim blokaderom u tom gradu Milošem Petkovićem sa kojim je, kako otkriva Gledalačko-obaveštajna služba Informera (GOSI), skovaopakleni plan da osnuje takozvani "Nacionalni zbor".
Tajkun Dragan Đilas, predsednik Stranke slobode i pravde (SSP), izgovorio je monstruoznu stvar tokom gostovanja u emisiji "Bez ustručavanja" kod blokaderskog voditelja Aleksandra Dikića.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić danas je posetio mesto Lapovo, gde je u organizaciji Srpske napredne stranke (SNS) priređeno veliko narodno veselje, a pred čak 5.000 građana on je otkrio šta nas čeka u narednom periodu.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić posetio je danas Lapovo u okviru velike posete pod sloganom "Srbija pobeđuje", gde ga je dočekao veliki broj građana.
Na društvenoj mreži Iks došlo je do okršaja u kojem je ministar za evropske integracije Nemanja Starović brutalno ućutkao funkcionera Ponoševog pokreta "Srce" Duška Lopandića!
U najnovijoj epizodi emisije „Na merama“ videćete šta je to rastužilo perjanicu Đilasove stranke Borka Stefanovića, gde voli da boravi propali političar Srđan Milivojević, kuda se to zaputio samozvani revolucionar Aleksandar Jovanović Ćuta, kako vreme provodi bivša ministarka zdravlja Danica Grujičić...
U prethodnoj epizodi emisije "Na merama" videli ste gde najviše voli da “dokoniše” blokaderski profesor Jovo Bakić, kako penzionerske dane provode blokaderi Dušan Petričić i Žarko Korać, o čemu “pripoveda” blokaderski analitičar Cvijetin Milivojević, zašto je samozvani revolucionar Predrag Voštinić teški licemer, sa kime je to u društvu bila glumica blokaderka Anđelka Prpić...
Snežana Paunović, ministarka državne uprave i lokalne samouprave gostujući u Info jutru objasnila je zašto se našla na udaru različitih struktura na Kosovu i Metohiji, ali i u centralnom delu Srbije.
Ministarka rudarstva i energetike Dubravka Đedović Handanović izjavila je danas da država prati razgovore između MOL-a i većinskih ruskih vlasnika NIS-a, ali njihov ishod, kao ni eventualne odluke američke administracije, ne zavise od Srbije.
Vrhunac je letnje sezone i vikend smene turista, što je donelo potpuni kolaps i ogromne gužve na gotovo svim ključnim graničnim prelazima na putu ka moru.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić rekao je u telefonskom razgovoru za Informer TV, da će Novi Bečej dobiti novu fabriku, sa više od 1.000 novih radnih mesta.
Turistkinja je danas podigla buru na Fejsbuku objavom da je razočarana Sunčevim bregom u Bugarskoj jer je more puno trave, dok drugi tvrde da je ubola loš termin.
Sve je više mladenaca koji posle svadbe prebrojavaju prazne stolice! Neki gosti otkažu dolazak u poslednjem trenutku, a neki se jednostavno ne pojave i ne jave nikome. A to nije samo pitanje bontona, već i finansijski trošak.
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski izjavio je da je Kijev prethodne noći bio izložen jednom od najsnažnijih kombinovanih ruskih napada od početka sukoba, navodeći da su u napadu korišćeni balistički projektili, krstareće rakete i bespilotne letelice.
Više od 50.000 američkih vojnika trenutno je raspoređeno širom Bliskog istoka, saopštila je Centralna komanda Oružanih snaga Sjedinjenih Američkih Država (CENTCOM), u trenutku kada se sukob Vašingtona i Teherana ponovo rasplamsava, a američke baze u regionu nalaze pod udarima Irana.
Kineske vlasti pokrenule su istragu protiv Oujang Veimina, bivšeg predsednika Razvojne banke Kine i nekadašnjeg zamenika sekretara partijskog komiteta te državne finansijske institucije, zbog sumnje da je počinio teške povrede partijske discipline i zakona.
Ruske snage izvele su tokom noći snažan napad balističkim raketama na logistički kompleks AMTEL kod Kijeva, za koji Moskva tvrdi da je iza civilne fasade služio kao veliki centar za proizvodnju, sklapanje i distribuciju delova za ukrajinske dalekometne dronove.
Britansko tužilaštvo saopštilo je da traži izručenje braće Tejt zbog optužbi da su između 2010. i 2017. godine silovali žene i učestvovali u trgovini ljudima radi seksualne eksploatacije.
Katarina Vićentijević koja je stekla slavu ulogom Zagorke Zaze Patrnožić u seriji "Srećni ljudi" prisetila se saradnje sa kolegom Danilom Lazovićem koji je u pomenutoj komediji igrao Šćepana Šćekića.
Slavni holivudski vizionar Kristofer Nolan skoro ceo život sanja da snimi film uz pomoć revolucionarne IMAX tehnologije i da na velikom platnu oživi mitsku priču o kralju Itake, jedinom smrtniku koji je uspeo da nadmudri i porazi moćne bogove sa Olimpa.
Odluka jedne putnice da tokom avionskog leta pojede domaću pečenu piletinu izazvala je veliku raspravu na internetu o pravilima ponašanja u avionu i granici između lične slobode i obzira prema drugim putnicima.
Često možemo čuti savet da je potrebno popiti osam čaša vode dnevno ili da količinu vode treba računati prema telesnoj težini. Nutricionisti su sada otkrili koja je prava formula.
Pravilno pranje borovnica važno je za očuvanje zdravlja i bezbednosti pri konzumiranju. Saznajte najefikasnije načine da ih očistite i uklonite ostatke pesticida, nečistoće i potencijalno štetne bakterije.
Blage opekotine od sunca najčešće se prepoznaju po crvenilu, osećaju toplote i osetljivosti kože. Iako postoji mnogo preparata namenjenih njihovom ublažavanju, pažnju je privukao kućni trik – korišćenje pene za brijanje.
Prosidba o kojoj je Alisa Vanderkrajsen dugo maštala zamalo je krenula po zlu kada se okliznula na mokroj travi i pala pravo u blato. Ipak, umesto da taj peh pokvari važan trenutak, pretvorio se u uspomenu kojoj će se ona i njen suprug Brajan, kako kažu, smejati do kraja života.
Folk zvezda Katarina Živković priredila je veče za pamćenje u najvećoj diskoteci u Inđiji, ali je jedan trenutak posebno privukao pažnju svih prisutnih.
Pevač Boban Rajović imao je priliku da na uvo zapeva sudiji Slavku Vinčiću, koji će večeras suditi na finalu Svetskog prvenstva između Argentine i Španije.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.