• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Informer/Blic TV

06.05.2024

07:43

Advokat porodica ubijene dece u "Ribnikaru" o suđenju: "Miljana se ponaša kao da je izvan suda, Vladimirove izjave sramne"

Informer, Društvene mreže

Vesti

Advokat porodica ubijene dece u "Ribnikaru" o suđenju: "Miljana se ponaša kao da je izvan suda, Vladimirove izjave sramne"

Podeli vest

Ognjen Božović, advokat porodice žrtava u OŠ "Vladislav Ribnikar" istakao je gostujući na "Blic" televiziji da je ponašanje roditelja dečaka ubice, koji je 3. maja 2023. godine pucanjem iz očevog pištolja usmrtio devetoro dece i čuvara škole uvreda za sve. Protiv porodice dečaka ubice vode se dva postupka, jedan krivični i drugi parnični.

- Krivični postupak je počeo početkom januara i vodi se protiv roditelja dečaka ubice, kao i dva lica koja su radila u streljani. Različita su dela za koja su optuženi roditelji, u tom postupku će se utvrđivati njihova krivična odgovornost. Nadamo se da će rezultirati zatvorskim kaznama, ako tužilaštvo dokaže da su izvršili krivična dela - otac dečaka ubice teško delo protiv opšte sigurnosti, a majci se stavlja na teret nedozvoljeno držanja oružja i municije - rekao je advokat Ognjen Božović.

Kako ističe, tokom celog postupka držanje oca dečaka ubice uvreda je za sve.

- Mi jedanaest meseci slušamo kako se oni ne osećaju krivim za to što se desilo. Početkom aprila je Vladimir Kecmanović imao priliku da dođe i objasni kako to niko nije kriv za smrt deset lica i za ranjavanje dece i nastavnice. On je došao u sudnicu, izjavio je saučešće, a zatim je rekao da ne može on ponovo da proživljava tu traumu, da je on mrtav čovek i da ne može da odgovara na pitanja, čime je skratio davanje iskaza - kaže advokat Božović.

Foto: Foto: Zoran Sinko, Aleksandar Jovanović Cile

 

 

Osvrnuo se i na saučešće koje je otac dečaka ubice izjavio roditeljima ubijene dece.

- Saučešće koje je izjavljeno, po mom mišljenju, izjavljeno je samo zato što je suđenje bilo otvoreno za javnost, samo zato što mediji mogu da prisustvuju, kako bi se to moglo preneti i stvoriti neka empatija - kaže advokat Božović.

Izjave Vladimira Kecmanovića uvredljive

Advokat porodica nastradalih u OŠ "Vladislav Ribnikar" izjavio je da je držanje Vladimira Kecmanovića u sudnici uvredljivo sa više aspekata.

- Izjave da je on mrtav čovek, da ne može da opet da prolazi kroz traumu je tako uvredljivo sa više aspekata! Prvo, Kecmanović je vrlo živ čovek! I on, i njegova supruga i njegova deca! Oni mogu da se smeju, razgovaraju, nastave školovanje i svoj život. Porodice ubijenih ne mogu! Ta deca su pobijena. Njihovi životi su uništeni bespovratno. Oni mogu da kažu da su mrtvi ljudi. Ako su oni mogli da smognu snage da dođu u sudnicu, da daju izjavu i da ogole svu svoju bol pred celim društvom, ako su oni mogli da dođu tog dana da sednu i saslušaju njega, kako onda on ne može?! - pita se Božović.

Ističe da je sudija odlučila da više ne saslušava oca dečaka ubice, te da sumnja da će on u budućnosti imati priliku da da bilo kakav iskaz.

"Majka se ponaša kao da je iznad suda, da ona upravlja postupkom"

Ponašanje majke dečaka ubice, Miljane Kecmanović, advokat Ognjen Božović opisao je kao "bez empatije i osećanja odgovornosti i morala".

Foto: Zoran Sinko

 

 

- Ostalo je da saslušamo majku, ona se dva puta nije pojavila na poziv pod izgovorom da još nije dala izjavu o krivičnom postupku. To šalje poruku da je ona iznad suda, da je ona ta koja upravlja postupkom, da je onda ta koja odlučuje šta će i kako će da radi, što pokazuje da nema nikakvog osećaja kajanja, empatije, poniznosti, osećaja odgovornosti i morala da dođete i da kažete - sud me je pozvao, ove porodice i čitavo društvo očekuju odgovor - kaže advokat Božović.

"Nadamo se da će se pokazati da je maloletni počinilac bio svestan onoga što je uradio"

Parnični postupci vode se i protiv maloletnog počinioca zločina, objasnio je advokat Božović i dodao da, iako dečak ubica nije odgovoran pred zakonom, nada se da će država naći mehanizme kako da se odgovori na izazove sa kojima smo bili suočeni prošle godine.

- Nadamo se da ćemo dokazati da je on bio svestan onoga što je uradio i svestan šta je radio, da je bio sposoban za rasuđivanje, što nesvesno proizilazi iz celokupnog prethodnog perioda gde vi imate pripremu tog dela - vi imate da je išao u streljanu, da je pucao, da ga je otac obučavao, imate spisak stih meta. Pravio je Molotovljeve koktele. Imao je vrlo jasnu sliku koga želi da ubije, kako želi da ubije, crtajući plan i sve ostalo. I ako se to tako i dokaže, biće odgovoran u toj parnici - rekao je Božović.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

"Divljačka agresija": Oglasio se Šešelj zbog drame u Iranu - ovo čeka svet
Politika

"Divljačka agresija": Oglasio se Šešelj zbog drame u Iranu - ovo čeka svet

Predsednik Srpske radikalne stranke (SRS) prof. dr Vojislav Šešelj oglasio se povodom jezivih dešavanja u Iranu, izrazivši, pritom, i saučešće rukovodstvu i narodu te zemlje povodom, kako je rekao, monstruoznog, a kukavičkog ubistva ajatolaha Ali Hamneija, članova njegove najuže porodice i visokih iranskih zvaničnika.

02.03.2026

17:52

Hitno! Razgovarali Vučić i Orban
Politika

Hitno! Razgovarali Vučić i Orban

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić razgovarao je telefonom sa predsednikom Vlade Mađarske Viktorom Orbanom o aktuelnim dešavanjima u svetu, njihovim posledicama po naš region i daljem jačanju partnerstva između Srbije i Mađarske.

02.03.2026

19:51

Exatlon

TV

Ko je sve na merama? Otkrivamo večeras od 20h
Live TV

Ko je sve na merama? Otkrivamo večeras od 20h

Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam u čemu uživa glumac Mima Karadžić, šta "merka" muzičar Dženan Lončarević, kako izgleda "modni pohod" glumice Vesne Trivalić, na koji način se biznismen Toplica Spasojević odmara od posla, za čime traga fotograf i režiser Dejan Milićević, kuda žuri perjanica Đilasove stranke Branko Miljuš, zašto je poličar u pokušaju Srđan Milivojević teški licemer...

28.02.2026

10:55

Nema zaštićenih, sve smo snimili! Pratite "Na merama" u subotu od 20h
Live TV

Nema zaštićenih, sve smo snimili! Pratite "Na merama" u subotu od 20h

Prošle sedmice u Informerovoj popularnoj emisiji "Na merama" otkrili smo vam sa kim sedi okoreli blokader Jovo Bakić, šta kupuje voditeljka Marija Veljković, kakve su reakcije prolaznika na fudbalera Marka Arnautovića, kako glumica blokaderka Svetlana Bojković glumata u privatnom životu, na koji način se opušta advokat Toma Fila...

27.02.2026

10:16

JOŠ TV VESTI

Društvo

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Magazin

Džet set