Uhapšena trojica kavčana! Našli im pištolj sa metkom u cevi (FOTO)
Vladimir Božović (33) i Dejan Bjelić (28) kao i Aleksandar Mijailović (27) uhapšeni su juče u Tivtu, saopšteno je iz Uprave policije.
09.04.2024
09:46
printscreen
Vesti
Istom sagovorniku pisao je i kako su ga sprovodili na saslušanje - da se tadašnji neformalni vođa policijskog Tima za posebnu operativnu podršku Petar Lazović ispričao sa njim kao da su drugovi i da mu je u poverenju rekao da je njegov otac preko Milivoja Katnića sredio da ga ne gone krivično.
To je deo spisa predmeta koje je Specijalno državno tužilaštvo Crne Gore formiralo protiv nekadašnjeg načelnika Sektora za borbu protiv organizovanog kriminala i korupcije (SBPOKK) i bivšeg glavnog specijalnog tužioca, sada uhapšenih Zorana Lazovića i Milivoja Katnića.
"Bili ovi maksimalno korektni, ovi spec. tim. Sa tri džipa smo išli, kao da si me ti vozio i drugovi. Pričali sve normalno kao da smo drugovi... A ovi inspektori, suština priče kao ima te svuda, u svako djelo i mora se stavit tačka na sve oko rata, inače ćemo te uhapsit’ jer je preveliki pritisak. Sve mi onaj Petar ispriča, baš korektno. Gura me u kolica. Onda da mi je završio Zoran da me maknu sa liste za hapšenje i sve kako je išlo, kako ih je Rale (Radoje Zvicer - prim. aut.) zamolio i oni izašli u susret... Da, baš bandit priča mi šta radi. Ma zaljubljen u oca. Al’ eto, baš korektno sa njihove strane. Sve mi ispričali, kako njihovo krilo me čupa, a ovi me trpaju da me zatvore. Zoran mi završio preko Katnića, tako mi reče Petar, samo me zamolio da nikome ne pričam", poruke su koje je Roganović slao 22. decembra 2020. godine, nakon što je saslušan u SBPOKK-u.
Nepunih 20 dana pre toga, mlađi Lazović preko nekada zaštićene Skaj aplikacije, obaveštava Zvicera da su sredili da ne hapse Roganovića.
Foto: MUP/printscreen
"Brate, da ti javim, sada sam bio na dogovor oko aktivnosti za ujutro u HN. Ono od ranije se ujutro realizuje, hapsi se šest lica, oko Roganovića. Ne dira se Duško kao što sam ti rekao, ali oko njega lica da", šalje on 3. decembra 2020. godine Zviceru.
Istog dana obavestio ga je i ko je zaslužan za to što policija neće hapsiti visokopozicioniranog člana organizovane kriminalne grupe kavački klan.
"Pratnja ih drži dole, Duška ne", piše sada uhapšeni policajac Zviceru.
Kotoranin potom pita ko je na spisku za hapšenje, ali i traži da ih ne maltretiraju, a Lazović mu odgovara:
"Znam ove šta ćemo mi da hapsimo Rajić, Aleksić i Žmukić. Moja grupa gde ide, neće ih niko maltretirati... Duška je tata od Kate tražio da se izostavi, svaka ga muka ubila iz kolica. Znam zato ja tebi rekao, čim mi je Z rekao", šalje on Zviceru tog dana.
U desetinama poruka koje taj nekadašnji tajni agent šalje šefovima kavačkog klana i navodnom narko-bosu iz Pljevalja inicijalom "Z" označava svog oca Zorana Lazovića, a nadimkom Kata tadašnjeg glavnog specijalnog tužioca.
Dan pre nego je obavestio Zvicera o spasavanju Roganovića, policajcima je svedok saradnik ispričao da je Duško Roganović preuzeo posao nabavke i distribucije kokaina nakon što mu je u Beču ubijen brat od strica Vladimir Roganović.
Prema tužilačkim spisima to nije bio jedini slučaj u kom su policajci i specijalni tužioci spasli Roganovića krivičnog progona.
Još krajem 2022. godine, po nalogu specijalnog tužioca Miloša Šoškića uhapšen je njegov tadašnji kolega Saša Čađenović, kojeg terete da ni 24. septembra 2020. godine svesno nije pokrenuo postupak protiv Roganovića, iako je svedok saradnik, Milan Kankaraš, tokom saslušanja u SDT-u, tog Novljanina označio kao organizatora ubistva Nikšićanina Predraga Peda Pejovića i osobu koja mu je naredila da prati "Mrvu i Kića", čije ubistvo je planirao.
Petar Lazović je i o tome obavestio Zvicera, tvrde tužioci.
To je učinio 27. novembra 2020. godine, na način što je Kotoraninu poslao poruku: "Izvukli smo iz prijave Duška Roganovića, da znaš, to ti nisam rekao".
Foto: Miloš Rafailović/Tanjug Rade Prelić
Narednog dana Zvicer je poslao poruku jednom od vođa kavčana, Slobodanu Kašćelanu, u kojoj je pisalo:
"Završio sam Dulu da ga ne hapse”, a ovaj mu je odgovorio: "Odlično, gdee bi s njim u zatvor onakvim, ne daj Bože".
U spisima SDT-a konstatuje se da su bivši bezbednjak Zoran Lazović i nekadašnji glavni specijalni tužilac Milivoje Katnić samo formalno preduzimali akcije protiv vođa kavačkog klana.
Objašnjava se da je Katnić znao šifre pod kojima vođe te zločinačke organizacije pišu na Skaj aplikaciji, ali da nije preduzeo ništa da ih procesuira.
Naprotiv, navodi se, on se saglasio sa stavom svog tada podređenog tužioca Saše Čađenovića da ne pokreće postupak protiv jednog od kavčana Duška Roganovića, čime je pomogao i Zviceru, Milanu Vujotiću, Draganu Kneževiću, Radoju Živkoviću i drugima.
U dokumentima piše i da je Katnić obmanjivao javnost da su Belivuk i Miljković u Crnu Goru ušli na zahtev Republike Srbije i da se prema njima konstantno preduzimaju mere i radnje, dok je Zoran Lazović tim članovima kavačkog klana omogućio da nesmetano pređu granicu, na zahtev Radoja Zvicera.
Belivuk i Miljković bili su na crnoj listi crnogorskih bezbednosnih službi, a onda je sa njihovih imena skinuta zabrana.
"Vijesti" su objavile više transkripata sa Skaj aplikacije, koji dokumentuju da su bivši agent Petar Lazović i nekoliko njegovih kolega iz policije drugovali sa vođama kavačkog klana i njihovim kolegama iz Srbije, dok su čelnici policije i tužilaštva istovremeno uveravali građane da nemaju razloga za brigu.
Tada, navodi se u porukama sa Skaja, i kuju plan kako da namame suparničku, škaljarsku kriminalnu ekipu da krene u oružani napad na te Beograđane, namjerno šireći informacije o njihovom dolasku u Crnu Goru.
Duško Roganović ostao je bez obe noge nakon što je 26. aprila 2017. godine, oko 15 sati sati, u Herceg Novom, eksplodirao “golf” kojim je upravljao.
Do detonacije je došlo na Jadranskoj magistrali u blizini glavne autobuske stanice u tom gradu dok se automobil kretao od Meljina ka Igalu.
Policija i tužilaštvo nikada nisu saopštili ko je pokušao da ubije navodnog člana kavačkog klana.
U toj eksploziji lakše je povređena jedna prolaznica.
Foto: Shuterstock
Tri meseca kasnije, u noći 26. jula, u novskom naselju Dubrava ubijen je njegov otac Niko (66).
Još nije otkriveno ko su dvojica napadača koji su ga sačekali stotinjak metara od kuće u kojoj je živeo i u njega ispalili više hitaca.
Brat od strica Duška Roganovića, Vladimir Roganović (31) likvidiran je 21. decembra 2018. godine u Beču.
Godinu i dva meseca kasnije ubijen je i Duškov rođeni brat, Šćepan (36), koji prema tvrdnjama policije nije imao kriminalni dosije.
On je likvidiran u Herceg Novom, u jutro 13. februara 2020. godine, na stepeništu koje od Kanli kule vodi ka gradu.
Za to ubistvo optuženi su pripadnici škaljarskog zločinačkog klana - Krsto Vujić, Mili Bajramović, Igor Glavaš, Dino Ibrahimović, Miloš Komar, Igor Vukotić, Slavko Radulović, Miloš Gvozdenović i Marko Radović.
Vladimir Božović (33) i Dejan Bjelić (28) kao i Aleksandar Mijailović (27) uhapšeni su juče u Tivtu, saopšteno je iz Uprave policije.
09.04.2024
09:46
U višemesečnoj zajedničkoj međunarodnoj akciji pod nazivom „Belvedere“ pripadnika Ministarstva unutrašnjih poslova Republike Srbije, Službe za borbu protiv organizovanog kriminala Uprave kriminalističke policije, zaplenjena je veća količina droge i uhapšeni su pripadnici organizovane kriminalne grupe koji se sumnjiče za krijumčarenje narkotika na teritoriji naše zemlje, Crne Gore, Bosne i Hercegovine i Austrije.
07.05.2024
12:58
Odbegli Radoje Zvicer, vođa "kavačkog klana", prema navodima optužnice koju je protiv njega podiglo Specijalno državno tužilaštvo Crne Gore, posedovao je tajnu svesku u kojoj je imao podugačku listu svojih dužnika.
06.05.2024
18:40
Motociklista P.D. (34) iz Podgorice stradao je u saobraćajnoj nesreći na magistralnom putu Budva - Cetinje, u mestu Košljun, u kojoj su učestvovala još dva automobila.
01.05.2024
18:15
109. 08. 2026. u 14:49
209. 08. 2026. u 14:49
Apelacioni sud u Beogradu ukinuo je pritvor dvojici optuženih pripadnika organizovane kriminlane grupe Veljka Belivuka i Marka Miljkovića, potvrdjeno je za Tanjug u tom sudu.
30.04.2024
15:26
Beograđanin M.B. (60), stradao je sinoć na širem području Rovaca u Crnoj Gori, kojem pripada kanjon Mrtvice.
30.04.2024
11:00
Igor Glavaš osuđen je na jedinstvenu kaznu od 25 godina zatvora zbog učešća u ubistvu Šćepana Roganovića, počinjenom u februaru 2020. godine u Herceg Novom.
11.07.2026
11:52
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić gostovao je u podkastu MD MEETS koji vodi direktor kompanije "Aksel Špringer" Matijas Defner nakon što je predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski prvi put posetio Beograd.
09.08.2026
17:53
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević danas je tokom prvog Kolegijuma na Informer TV otkrio da je sa blokaderske liste vetiran i Ivan Matović, potpredsednik stranke Novo lice Srbije na čijem čelu je Miloš Parandilović.
09.08.2026
16:31
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić po ko zna koji put uspeo je maestralno da odigra geopolitičku partiju šaha i da osigura mirno more za srpski politički brod u burnim vremenima.
09.08.2026
17:30
Predsednica Odbora za Kosovo i Metohiju u Narodnoj skupštini Republike Srbije i poslanica Srpske napredne stranke Danijela Nikolić oglasila se na društvenoj mreži "Iks" i žestoko odgovorila na besramne prozivke dežurnog đilasovca Borka Stefanovića!
09.08.2026
21:29
Predsednik SNSD-a Milorad Dodik ocenio je da političko Sarajevo najviše boli jedinstvo Srbije i Republike Srpske i poručio da to jedinstvo ne mogu sprečiti političke pretnje, podmetanja, zastave provokacije, ni mržnja koja se uporno reciklira iz istih političkih kuhinja.
09.08.2026
21:25
Više od 400 ljudi i helikopteri bore se sa vatrom u Deliblatskoj peščari. Suša drastično obara vodostaj Dunava, na snazi nadzor širom Srbije.
09.08.2026
19:35
Radar "Rain Alarm" zabeležio je razvoj olujnih oblaka na istoku Srbije. Jaki pljuskovi sa grmljavinom pogodili su okoline Zaječara i Pirota.
09.08.2026
15:41
Pucnjima iz prangija sa okolnih brda i intoniranjem saborske himne „Sa Ovčara i Kablara“ večeras u 18 časova u Guči je počeo 65. Dragačevski sabor trubača
09.08.2026
19:18
Situacija sa požarom u Deliblatskoj peščari je daleko bolja. Načelnik Luka Čaušić otkriva detalje borbe na terenu i stanje u ugroženim naseljima.
09.08.2026
15:54
Kragujevac je bio domaćin Ekspo karavana. Građani su na Trgu kod Krsta uživali u programu koji najavljuje spektakl EXPO 2027 u Beogradu.
09.08.2026
21:20
Podvodni ribar Đakomo De Mola otkrio je na Siciliji olupinu staru najmanje 2.100 godina.
09.08.2026
21:00
Starija Parižanka odnela eksplozivne naprave svešteniku, a pirotehničari utvrdili da je reč o manevarskoj i dimnoj bombi.
09.08.2026
20:00
Zamenik predsednika Saveta bezbednosti Rusije Dmitrij Medvedev tvrdi da se zapadna diplomatija kao sredstvo za rešavanje političkih kriza potpuno diskreditovala, navodeći Minske sporazume kao glavni primer.
09.08.2026
19:30
Žena (27) i beba stara pet meseci poginule su nakon što se čamac prevrnuo u blizini ostrva Liberti u gradu Njujorku.
09.08.2026
19:00
Pevačica Arijana Grande objavila je novi album "Petal", a kontroverze oko nje već su počele da uzburkavaju svetsku javnost.
06.08.2026
13:59
Nakon skandala sa zastavom takozvane države Kosovo, pevačica Kejti Peri se uputila u Crnu Goru, tačnije Kotor.
04.08.2026
22:19
Supruga čuvenog srpskog pisca Borislava Pekića, Ljiljana Pekić preminula je danas u 94. godini.
04.08.2026
14:14
Pop zvezda Kejti Peri tokom nastupa na festivalu u Prištini razvila je zastavu lažne države Kosovo i izazvala burne reakcije.
04.08.2026
12:38
Istaknuti srpski glumac Jovo Maksić je proteran sa ognjišta tokom operacije "Oluja" kojom je izvršeno etničko čišćenje Srba sa prostora Krajine, te je sad progovorio o najtežem periodu u životu.
03.08.2026
17:14
Većina korisnika krivi procesor ili loše ažuriranje sistema kada Android telefon počne da koči, iako su za spor rad najčešće odgovorne svakodnevne aplikacije koje troše resurse u pozadini čak i kada mislite da su ugašene.
09.08.2026
21:40
Orašasti plodovi, ovas, banane, pasulj, mleko i živina mogu da podstaknu melatonin, serotonin i lakše uspavljivanje.
09.08.2026
21:05
Šenon Tompson, doktorka pedijatrije i turistička agentkinja Kristi Slavik podelile su dragocene savete za sve roditelje koji se spremaju za duža ili međunarodna putovanja sa bebama i malom decom. Najvažnije je unapred misliti na bezbednost, udobnost, let i smeštaj.
09.08.2026
20:00
Australijski ovčar Dalas nije prepoznao vlasnika Kajla Pontea nakon što je preko noći promenio boju kose, a njegova reakcija postala je hit.
09.08.2026
19:30
Jedna kašičica kima može da skrati vreme kuvanja, poboljša ukus i učini pasulj znatno lakšim za varenje, a neće biti ni onog neprijatnog nadimanja.
09.08.2026
18:30
Pevačica Svetlana Ceca Ražnatović sletela je u Beograd iz Crne Gore, gde je prethodne večeri nastupala u jednom klubu iznad Budve.
09.08.2026
17:45
Stajlinzi Jelene Karleuše gotovo svakodnevno pune rubrike šou-biza, a posebnu pažnju privlači njena raskošna kolekcija tašni, koja se može meriti sa garderoberima svetskih trendseterki.
09.08.2026
20:31
Nemanja Savić, brat pevačice Tanje Savić, izgovorio je danas sudbonosno "da" izabranici Sari.
09.08.2026
20:01
Nakon što je prestalo da kuca jedno mlado srce, srce sina Enesa Begovića, usledio je novi životni udarac - pevačeva borba sa ozbiljnim zdravstvenim problemima.
09.08.2026
18:56
Postoje koncerti koji se završe poslednjim taktom pesme, ali postoje i oni koji zauvek ostanu u srcima publike upravo takvu noć priredila je Dragana Mirković sinoć u Zrenjaninu.
09.08.2026
16:31
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.