Kostini roditelji su zlu širom otvorili vrata! Oglasila se majka Eme Kobiljski: Kada vaš problem zatre postojeće i buduće svetove...
Podeli vest
Nina Borović Kobiljski, majka ubijene Eme iz OŠ "Vladislav Ribnikar", burno je reagovala danas tokom iznošenja odbrane Miljane Kecmanović u Palati pravde, pa joj je sa suprugom Draganom na izjavu "saučešća" revoltirano dobacila: "Dosta više s lažima!"
Miljana je, kako smo ranije objavili, negirala krivicu za postupke sina Koste i pokušala da sebe i svoju porodicu predstavi kao žrtve. Izjavila je neubedljivo saučešće roditeljima ubijene dece u sudnici, koje je to očigledno dodatno potreslo i istraumatizovalo.
Vladimir Kecmanović, čiji je sin Kosta (14) 3. maja 2023. pobio devetoro dece i čuvara u OŠ "Vladislav Ribnikar" na Vračaru, negirao je juče optužbe da nije adekvatno obezbedio oružje u stanu, kojim je dečak počinio jezivi masakr!
Na Novom bežanijskom groblju danas je obeležen petnaesti rođendan Adriane Dukić, učenice OŠ "Vladislav Ribnikar", ubijene u masakru 3. maja.
25.02.2024
18:57
Prethodno je i njen suprug Vladimir negirao odgovornost, insistirajući na tome da su "oni ugledna porodica" i da on ne treba da ide "na robiju za nešto što nije uradio".
Obeznadili milione
Tim povodom, Nina Kobiljski je posle održanog ročišta napisala na svom Fejsbuk profilu rečenicu, u kojoj je sadržana neskrivena osuda ovakvog držanja Kecmanovića:
Nina Kobiljski, majka ubijene Eme, rekla je danas u Višem sudu u Beogradu da je fizička manifestacija duševne boli koju preživljava toliko snažna da je letos pala na ulici i polomila vilicu i zube, a da pritom nije izgubila svest.
Parnični postpupak protiv porodice Kecmanović nastavljen je danas u Višem sudu u Beogradu potresnim svedočenjem porodica ubijene dece.
22.02.2024
12:16
"Kada se problem iz kuće prelije na društvo, kada vaš problem zatre postojeće i buduće svetove, kada unesreći hiljade i obeznadi milione ljudi, onda bi makar morao da postoji osećaj za društvenu odgovornost i svesnost sopstvenog doprinosa zlu kome su sami roditelji vrata širom otvorili."
Foto: Zoran Sinko
Miljana Kecmanović i dalje odbija odgovornost
Uz ovaj komentar je okačen i tekst oca, čiji je sin takođe bio na meti vršnjačkog napada, ali je imao sreću da ga preživi. Taj incident se desio samo dan posle krvavog 3. maja prošle godine, u jednoj privatnoj gimnaziji u Beogradu, kada je bivša učenica u školu donela nož i njime povredila nastavnicu i dečaka (15).
U pitanju je devojčica, kako se tvrdi, "sa utvrđenom medicinskom dijagnozom", koju su roditelji skrivali od škole, i propisanom terapijom koju joj nisu davali!
Između ostalog, u tekstu se bez uvijanja konstatuje da su za ovakve ispade dece isključivo krivi roditelji:
"Onaj koji svom detetu ne daje neophodnu i propisanu terapiju, onaj koji svoje dete zapostavlja, onaj koji skriva probleme i beži od njih, onaj koji svoje dete uči da puca umesto da se njime bavi, onaj ko svoje dete ostavlja bez neophodnog nadzora i podrške, svestan zdravstvenog stanja i svih rizika, onaj koji je svojim odnosom i svojim vaspitanjem od svog deteta stvorio monstruoznog masovnog ubicu iz Ribnikara i Dubone i Malog Orašja, ili ubicu u pokušaju kao u našem slučaju, taj je kriv i nije pravedno da svu krivicu svali na sopstveno dete. Na tu krivicu mora da se ukazuje i da se ista utvrdi, kako više nikada ne bi stradala nevina deca, kako više nijedan roditelj ne bi zanemario zdravstvene probleme i poremećaje u ponašanju kod svoje dece i pravio tako od njih potencijalne ubice."
Dostojanstvom protiv zla
I Ninela Radičević, majka ubijene Ane Božović iz "Ribnikara", je jednom dostojanstvenom rečenicom, divljenja vrednom, podelila svoja osećanja posle današnjeg "bliskog susreta" sa majkom maloletnog zlotvora:
"Da ne bih sada javno komentarisala današnje suđenje i svu strahotu koja je tamo izgovorena porodicama žrtava, biram da okačim Aninu sliku."
Foto: Fejsbuk
Ana Božović, nevina žrtva poremećenog uma
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
komentari
Zoran
pre 1 godinu
Ovim roditeljima naklon do poda, kakvi dostojanstveni mučenici u obezljuđenom okruženju
Vladimir i Miljana Kecmanović, roditelji dečaka ubice koji je 3. maja 2023. u Osnovnoj školi "Vladislav Ribnikar" ubio devetoro vršnjaka i radnika obezbeđenja, početkom naredne godine ponovo će sesti na optuženičku klupu Višeg suda u Beogradu, ali će postupak voditi novi sudija.
Vladimir Kecmanović, čiji je sin Kosta (14) 3. maja 2023. pobio devetoro dece i čuvara u OŠ "Vladislav Ribnikar" na Vračaru, negirao je juče optužbe da nije adekvatno obezbedio oružje u stanu, kojim je dečak počinio jezivi masakr!
Spoljnopolitička prognoza za 2026. godinu, koju je izneo politički analitičar Aleksej Muhin, ukazuje na produžetak globalne nestabilnosti, nastavak sukoba u Ukrajini i ozbiljno pogoršanje odnosa među ključnim svetskim akterima.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić prisustvovao je polaganju kamena temeljca za izgradnju novog objekta Ministarstva odbrane i Generalštaba Vojske Srbije, a zatim se obratio medijima.
Predsednik DNP Milan Knežević i jedan od retkih Srba iz Crne Gore koji se bore za srpske nacionalne interese održao je govor i obratio se ostalim poslanicima ali i građanima povodom usvajanja budžeta Crne Gore na sednici Skupštine.
U Tbilisiju se večeras održava još jedan protest protiv aktuelne gruzijske vlasti. Demonstranti su se okupili ispred koncertne dvorane na aveniji Melikišvili i krenuli u marš duž avenije Rustaveli ka zgradi parlamenta, noseći gruzijske i zastave Evropske unije i skandirajući antivladine parole.
Portparol Evropske unije za spoljne poslove Anuar el Anuni izjavio je danas da EU insistira na poštovanju suvereniteta Somalije, nakon što je Izrael zvanično priznao njen otcepljeni region Somalilend kao nezavisnu državu.
Pilot ultralakog aviona koji je nosio reklamni baner poginuo je nakon što se letelica srušila u more kod plaže Kopakabana u Rio de Žaneiru, saopštile su lokalne vlasti.
Najnoviji dokumenti Ministarstva pravde SAD otkrivaju hiljade kupovina Džefrija Epštajna na Amazonu između 2014. i 2019. godine, uključujući dečje školske uniforme, seksualne igračke, kostime sa simbolikom moći i pet primeraka romana „Lolita“ Vladimira Nabokova.
Glumica Iskra Brajović podelila je od istorije sačuvanu novogodišnju fotograviju na kojoj je za ruke drže bivši supružnici, otac i veliki glumac Vojislav Voja Brajović i majka Ljiljana.
Glumica Mina Lazarević već neko vreme je u emotivnoj vezi sa glumcem Vladimirom Pošavcem Tušekom ali se malo zna da je on bio u braku sa njihovom koleginicom Jelenom Bosančić sa kojom ima sina.
Dok su se prolaznici u Njujorku nadali fotografiji i kratkom susretu, glumac Harison Ford imao je sasvim drugačiji plan, da mirno pređe ulicu i nastavi svojim putem.
Ponekad je dovoljan dobar film da te resetuje, pogura i natera da ponovo poveruješ u sebe. Ako ti treba inspiracija, energija ili samo mali podsetnik da je upornost jača od okolnosti, ovo su filmovi koje vredi pogledati.
Nova godina se ne dočekuje u tišini, i isto važi za ono što nosite. Ovo je noć u kojoj garderoba govori pre vas, a mi vam donosimo ideje za tri stajlinga sa kojima nema greške.
Mnogi imaju običaj da pre jela popiju čašicu ili dve rakije, bilo kod kuće ili u restoranu. Stručnjaci upozoravaju da ne poboljšava apetit, već ga kvari i uzrokuje neprijatan osećaj u stomaku.
Robot usisivači nude veliki komfor i štede vreme, ali uz čišćenje doma često prikupljaju i podatke o prostoru, navikama i rasporedu stanovanja. Kako postaju sve pametniji i povezaniji, korisnici se sve češće pitaju da li je praktičnost vredna potencijalnog rizika po privatnost.
Pečenje ribe često je mala kućna drama. Miris se zadrži satima, ukus zna da bude suv, ali zzu na scenu stupa jabuka, sastojak koji deluje nebitno, a u praksi pravi ogromnu razliku.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar