Ovo su obaveze vozača učesnika u saobraćajnoj nezgodi sa povređenim ili poginulim licima: Od zaustavljanja vozila do kraja uviđaja
Podeli vest
Vozač, učesnik saobraćajne nezgode u kojoj je neka osoba poginula, povređena ili je nastala veća materijalna šteta, dužan je da uradi niz koraka među kojima je zaustavljanje vozila, postavljanje trougla, obaveštavanje policije i hitne pomoći...
Skoro da nema dana bez saobraćajnih nezgoda, Ivica Bulatović, komandir Saobraćajne policijske ispostave za uviđaje saobraćajnih nezgoda u Beogradu, objašnjava da vozač, nakon saobraćajne nezgode, mora da odmah zaustavi vozilo i uključi sva četiri pokazivača pravca, ali i da preduzme niz drugih koraka.
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Leskovcu i Lebanu su tokom vikenda alkotestirali 502 vozača i četvoricu zadržali jer su vozili pod dejstvom alkohola i psihoaktivnih supstanci.
Niz saobraćajnih nezgoda proteklog vikenda u Valjevu, nastavljen je danas obaranjem motocikliste u bulevaru Vladike Nikolaja u širem centru grada.
20.05.2024
13:40
- Potom je dužan da postavi sigurnosni trougao na bezbednom rastojanju, pozove policiju i službu hitne pomoći. Takođe, treba da preduzme sve druge raspoložive mere kako bi upozorio ostale učesnike u saobraćaju o postojanju saobraćajne nezgode - kaže Bulatović.
Kako je naveo nakon toga vozač je dužan da upozori sve osobe da se sklone sa kolovoza da ne bi bili povređenih ali i da ne bi uništili tragove nezgode.
Pripadnici Uprave saobraćajne policije danas oko 17 časova, na putu Stari Žednik - Mali Beograd, zaustavili su pedesetogodišnjeg muškarca iz okoline Bačke Palanke, koji je upravljao vozilom "audi" brzinom od 187,9 kilometara na čas, na delu puta gde je ograničenje 80.
Na putu između Novog Sada i Temerina danas se dogodio ozbiljan incident u saobraćaju kada se vozač jednog od automobila, prilikom nepropisnog preticanja, zamalo zakucao u vozilo koje mu je dolazilo u susret!
19.05.2024
16:39
Foto: Instagram MUP Srbije printscreen
- Pored toga, vozač je dužan da ukaže pomoć povređenima u skladu sa svojim znanjem sposobnostima i mogućnostima, da sačeka policiju i završetak uviđaja. Takođe, neopodno je da preduzme sve mere zaštite koje su u njegovoj moći, da se spreči uvećanje postojećih posledica i da obezbedi tragove i predmete nezgode, ali pod uslovom da time ne ugrožava bezbednost saobraćaja - objasnio je komandir saobraćajne policije.
- I to samo samo u slučajevima ukoliko je povređen, odnosno ukoliko mu je neopohodna medicinska pomoć ili ukoliko je potrebno da drugo povređeno lice preveze u bolnicu. Potom je vozač dužan da se odmah vrati na mesto saobraćajne nezgode - rekao je Bulatović.
Podsetimo, kako je Informer izveštavao, jutros u stravičnoj saobraćajnoj nezgodi u Šapcu teže i lakše povređeno četvoro mladih. J.N, N.J. i V.Đ koji imaju po 18 godina i vozač A.P. (19).
Saobraćajna nezgoda se dogodila kada je automobil u krivini sleteo sa puta, udario u ogradu jednog dvorišta i betonski stub, pa se zapalio.
Svi povređeni su hospitalizovani u šabačkoj bolnici.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Leskovcu i Lebanu su tokom vikenda alkotestirali 502 vozača i četvoricu zadržali jer su vozili pod dejstvom alkohola i psihoaktivnih supstanci.
Isplivala je nova fotografija Nebojše Bojovića, ortaka tužioca za organizovani kriminal Mladena Nenadića i bivšeg izvršnog direktora kompanije Infrastrukture Železnice Srbije Milutina Miloševića, čije prijateljstvo datira još iz davnih dana.
Čuveni profesor sa Filozofskog fakulteta u Beogradu, Čedomir Antić, odgovorio je na pitanje koje se ticalo optužbi na račun blokadera da su povezani sa ustaštvom, a njegov odgovor mnoge će naježiti do srži
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević otkrio je šokatne informacije o aferi "Generalštab" koju su "lansirali" blokaderi i uništili priliku našoj zemlji da napravi ozbiljan napredak i zaradi ogromnu količinu novca.
Šačica sudija i tužilaca protestovala je danas ispred Palate Pravde u Beogradu zbog usvajanja seta zakona koje je predložio predsednik Odbora za pravosuđe, državnu upravu i lokalnu samoupravu, dr Uglješa Mrdić, a reč je o grupi blokadera i otvorenih podržavaoca rušenja Srbije u poslednjih godinu i po dana.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić govorio je za svetsku novinsku agenciju Rojters, otvarajući važne političke teme u Srbiji. Tom prilikom je ukazao na opasnost sa kojom se suočava.
Nezapamćen događaj koji je mnoge uznemirio desio se u Novom Naselju u Batajnici kada je jednom od blokadera, dok je plaćao na trafici, iz džepa ispala "članska iskaznica" Hrvatske demokratske zajednice (HDZ), izdata na ime Marin Ferinac.
Tokom jedne borbe voda je prsnulo u desno oko Jovana Radulovića Jodžira i nakratko mu poremetila vid. Zbog te situacije, on je prekinuo borbu koja je na fer predlog Jovana Ikića ponovljena.
Poznati softver veštačke inteligencije "ChatGPT" smatra da je favorit za osvajanje Exatlona među ženama Nevena Petrović (1,80), a među muškarcima Marko Nikolić (2,50).
Član predsedništva SNS Miroslav Čučković gostujući u Info jutru komentarisao je učešće rektora Beogradskog univerziteta Vladana Đokića na narednim izborima i to ispred tzv. Studentske liste.
Četrnaesta epizoda Informerove hit emisije "Na merama" otkriće vam gde poslanik blokader Branko Miljuš “bistri” politiku, čime se bavi samozvani revolucionar Aleksandar Jovanović Ćuta, kakve su gastronomske navike političara u pokušaju Miroslava Aleksića, kako penzionerske dane provodi poznato TV lice Žika Šarenica, te na koji način jedan od glavnih pretendenata za studentsku listu Milo Lompar glumata čoveka iz naroda.
Javno komunalno preduzeće "Beogradski vodovod i kanalizacija" saopštilo je da će sutra bez vode ostati deo potrošača u gradskoj opštini Savski venac zbog planiranih radova na vodovodnoj mreži u toj opštini.
Američki list Njujork tajms objavio je da je Džefri Epstin navodno poslao mladu ženu u Veliku Britaniju kako bi stupila u seksualni odnos sa tadašnjim vojvodom od Jorka, princem Endruom, u njegovoj rezidenciji Rojal lodž.
Novoobjavljeni dokumenti pokazuju da je Džefri Epstin pomno pratio i evropska politička kretanja, uključujući nemačku scenu i aktere poput Angele Merkel i stranke Alternativa za Nemačku (AfD).
Pregovori sa Sjedinjenim Državama o nuklearnom programu zakazani su za petak u 10 časova u Muskatu u Omanu, saopštio je iranski ministar spoljnih poslova Abas Arakči.
Legendarna Meril Strip tumačiće lik čuvene kantautorke Džoni Mičel u biografskom filmu koji režira Kameron Krou, a vest je zvanično potvrdio muzički magnat Klajv Dejvis tokom žurke uoči dodele Gremija u Los Anđelesu.
Jedna kratka, naizgled bezazlena scena iz kultne serije "Simpsonovi" ponovo je zapalila društvene mreže i pokrenula lavinu teorija zavere sa Džefrijem Epstinom.
Reditelj Džejms Kameron otkrio je da je na početku karijere, radeći na niskobudžetnom filmu "Bitka iza zvezda", dobio zadatak da članovima filmske ekipe deli kokain, što je tada, kako kaže, bila uobičajena praksa.
Glumica Hale Beri otkrila je da joj čuvena filmska nagrada Oskar, koji je dobila 2001. godine, nije donela veću popularnost, jer je, kako kaže - crnkinja.
Maja Jevtić (30), jedina trudnica koja se ikada takmičila u "Zvezdama Granda", a koja se porodila 6. septembra 2023. godine, vratila se na estradnu scenu, i to ni manje ni više, nego pesmom koju je za nju pisao hit-mejker Bane Opačić!
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar