Oštetili firmu u Leskovcu za preko milion dinara: Lažno se predstavljali i imali lažna dokumenta
Podeli vest
Policija je A. S. S. (56) iz Uba i S. R. (39) iz Valjeva zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo prevara u saizvršilaštvu, dok se za jednom osobom traga.
Njih su pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije, uhapsili po nalogu Trećeg osnovnog javnog tužilaštva u Beogradu.
Policija u Smederevu, nakon višemesečnog rada, u saradnji sa Osnovnim javnim tužilaštvom i Poreskom policijom uhapsili su B. G. (37), zbog poreske utaje, poreske prevare u vezi sa porezom na dodatu vrednost i falsifikovanje službene isprave, a uhapšena su i M.B. (50) i L.P. (20) koji su mu pomogli u izvršenju krivčnih dela.
Nikšićka policija podnijela je Osnovnom državnom tužilaštvu u ovom gradu, krivičnu prijavu protiv Lj.K. (47) zbog sumnje da je počinio krivično delo izazivanje opšte opasnosti i krivično delo prevara u osiguranju.
29.05.2024
10:49
"Oni se sumnjiče da su se u februaru ove godine lažno predstavljali kao zaposleni u neregistrovanom privrednom društvu "TD Limited", kao i da su sa oštećenim privrednim društvom iz Leskovca ugovorili prevoz robe na relaciji Beograd -Vranje koju su, kako se sumnja, preuzeli kamionom falsifikovanih registarskih oznaka." saopštila je policija i dodala:
Osam godina je D.D. (53) iz Zemuna ćutao skrivajući tajnu o smrti svoga oca, a sve s namerom da nastavi s primanjem njegove penzije. Jadnog čoveka, koji je najverovatnije preminuo prirodnom smrću sahranio je u kući.
Bez prethodnog poziva u prostorije Trećeg osnovnog javnog tužilaštva u Beogradu pristupio je D.D. (53), zajedno sa dva branioca kako bi prijavio da je tokom 2016. godine sam sahranio oca u kući
28.05.2024
16:15
ilustracija
"Tom prilikom, oni su, kako se sumnja, ostavljali lažne lične podatke i potom isporučili robu nepoznatim kupcima, oštetivši privredno društvo iz Leskovca u iznosu od 1.200.000 dinara." navedeno je u saopštenju.
Osumnjičenima je određeno zadržavanje do 48 časova i oni će, uz krivičnu prijavu, biti privedeni nadležnom tužilaštvu.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Policija u Smederevu, nakon višemesečnog rada, u saradnji sa Osnovnim javnim tužilaštvom i Poreskom policijom uhapsili su B. G. (37), zbog poreske utaje, poreske prevare u vezi sa porezom na dodatu vrednost i falsifikovanje službene isprave, a uhapšena su i M.B. (50) i L.P. (20) koji su mu pomogli u izvršenju krivčnih dela.
Grčki premijer Kirjakos Micotakis izjavio je da je neprihvatljivo da brodovi plaćaju naknadu za prolazak kroz Ormuski moreuz kako je predložio Iran, ocenivši da bi takav potez predstavljao opasan presedan za slobodu plovidbe.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić nastavio je danas konsultacije sa predstavnicima stranaka sastancima sa predstavnicima Srpske napredne stranke i Udruženih sindikata Srbije Sloga.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić nastavio je danas konsultacije sa predstavnicima stranaka sastancima sa predstavnicima Srpske napredne stranke i Udruženih sindikata Srbije Sloga.
Targetiranje ministarke Jelene Žarić Kovačević, kao i vređanje i ponižavanje na vulgaran način putem društvenih mreža od strane neformalne grupe "Kvir zbor Beograda" prevazišlo je svaku granicu zdravog razuma.
"Srpski dnevnik" postavlja standarde kada je reč o informativnim emisijama i ponovo je najgledaniji na svim kablovskim televizijama bez nacionalne frekvencije.
Zvanično je počelo emitovanje Srpskog dnevnika, udarne informativne emisije u do sada neviđenom formatu. U našem Srpskom dnevniku čuje se glas naroda, a jedini prioritet je istina!
Javno komunalno preduzeće "Parking servis" u Nišu tokom vaskršnjih praznika, od 10. do 13. aprila, neće kontrolisati ni naplaćivati parkiranje u zoniranim delovima grada.
Nacionalna avio-kompanija "Er Srbija" počela je da saobraća po letnjem redu vožnje. Flota od 30 aviona leteće ka više od 100 gradova širom sveta, uključujući i rekordan broj novih destinacija.
Sveštenik Darko Perić (41), paroh u Pilici kod Zvornika 60 odsto jetre donirao je kolegi i prijatelju, svešteniku Bogdanu Stjepanoviću koji se suočio sa ozbiljnim zdravstvenim problemima koji su zahtevali hitnu transplantaciju.
Vojska je pozvana da ukloni vozila koja blokiraju puteve tokom protesta zbog cena goriva u Republici Irskoj, a irska policija sada tretira proteste kod skladišta goriva kao "blokade", javlja BBC.
Svaki peti mladi Nemac razmišlja o napuštanju zemlje, a 40% kaže da želi da se preseli u inostranstvo na duži rok. Zabrinutost zbog ekonomske sigurnosti je ključni pokretač rastućeg trenda, pokazuje nedavna studija, prenosi Dojče vele.
Rat na Bliskom istoku, 41. dan. U toku je krhko primirje između Irana i SAD, Izrael je nastavio udare na Liban, Hezbolah uzvraća po izraelskoj teritoriji. Najnovija dešavanja pratite uživo na Informer.rs.
Trenutno je u toku pauza u trilateralnim mirovnim pregovorima za rešavanje sukoba u Ukrajini, Sjedinjene Američke Države su sada zauzete, izjavio je ministar spoljnih poslova Rusije Sergej Lavrov.
Izraz "Potemkinova sela" nastao je još u 18. veku u Rusiji sve zbog Grigorija Potemkina koji je prema pričama pravio lažna sela i gradove kako bi impresionirao caricu Katarinu Veliku.
Usamljenost je postala globalna pojava, a tehnologija koja nas je decenijama razdvajala, sada pokušava da nas spoji na neočekivan način, preko aplikacija za traženje prijatelja.
Ovaj kolač spaja nežnost klasičnog biskvita sa šargarepom i bogatstvo kremastog trilećea, stvarajući neodoljivu i svežu poslasticu koja će biti hit na svakom stolu.
Pevačica Kaja Ostojić je otkrila da je želela da obradi pesmu "Samoodbrana" koju u originalu izvodi Romana Panić, ali da koleginica nije želela ni da čuje za to.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar