Sveštenik Vladan Jovanović iz sela Rabrovac kod Mladenovca napadnut je nožem na proslavi 18. rođendana svojih ćerki.
Na njega je nasrnuo njegov dugogodišnji prijatelj Ivan P. koji je takođe iz sela Rabrovac.
Kako kaže Vladanova supruga, sukob između dvojice prijatelja se dogodio kada je Vladan pokušao da reši problem koji je nastao između Ivana i još jednog gosta jer je Ivan mislio da ga neko fotografiše.
Sam napad, kako tvrdi muškarac koji je bio među zvanicama, dogodio se u nedelju u sali za proslave u selu Kovačevac kod Mladenovca.
Foto: RINA
Policijski automobil/Ilustracija
Vladanova supruga je potvrdila da se sukob dogodio, međutim, kako kaže, Vladan je dobro.
- On je bio naš dobar prijatelj, ali šteta što se to dogodilo. Ne mogu da zamislim šta bi bilo da Vladan nije bio tu. Ivan se sukobio sa nekim jer je mislio da ga neko fotografiše, pa je moj suprug uskočio da proba da reši situaciju da ne eskalira - kaže naša sagovornica.
Kako kaže, njen suprug nije bajker, a na proslavu su pozvali svoje prijatelje, među kojima je i Ivan, ne mareći čime se bavi jer su pre svega prijatelji.
- Mislim da je to potpuno nevažno. Mi smo bili dobri prijatelji. Sukob se dogodio oko ponoći pa je, srećom, veći deo proslave prošao lepo - kaže ona.
"To su pošteni ljudi"
Meštani Rabrovca za "Blic" kažu da su sveštenik Vladan i njegova supruga divni ljudi koji imaju četvoro dece.
- Imaju ćerke bliznakinje, njima je bila proslava 18. rođendana. Imaju još dvoje, čini mi se da sinčić ima oko 3 ili 4 godine. Porodični ljudi, spremni uvek da pomognu - kaže jedna meštanka.
Foto: Shutterstock
Hitna pomoć/Ilustracija
Prema njihovim rečima, nikada nije bilo problema sa njihovom porodicom, a u selu važe za poštene i radne ljude.
Vladan je sveštenik oko 20 godina u Rabrovcu, ali pokriva još jedno obližnje selo - tvrdi meštanka.
"Policija je zvanice postrojila uza zid"
Muškarac koji je bio među zvanicama ispričao je ranije da je Ivan izvadio nož skakavac koji je policija pronašla u dvorištu, ali da Vladan nije zadobio ozbiljne povrede s obzirom da nije dolazila Hitna pomoć.
- Čuo sam da je Ivan ispalio nekoliko hitaca u vazduh, ali to ne mogu da tvrdim. Policija jeste pronašla čaure, ali one su mogle da ostanu i od jedne svadbe koja se tamo održavala ranije - rekao je on.
On je rekao da je mladenovačka policija brzo došla na mesto incidenta i to sa tri automobila, te da je jedan od okupljenih pozvao policiju zbog sumnje da neko ima pištolj zbog čega su oni sve zvanice postrojili uza zid.
- Svi su bili uza zid, a puštali su jednog po jednog nakon pretresa - tvrdio je muškarac koji je bio na proslavi.
Direktor Urgentnog centra Marko Ercegovac rekao je da je stanje šestoro povređenih koji su u toj ustanovi hospitalizovani posle saobraćajne nesreće kod Malog Požarevca stabilno.
Predsednika opštine Mladenovac, Vladana Glišića danas oko 15:00 sati mobilnim telefonom je snimao aktivista Grupe građana "Dogovor za Mladenovac“ Stevan Vlajić, i tako prekršio zakonom izrečenu meru zabrane prilaska, sastajanja i komuniciranja sa predsednikom opštine Glišićem.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić sastao se danas sa najvećim badminton igračem svih vremena, dvostrukim olimpijskim šampionom i petostrukim svetskim prvakom Lin Danom.
Ministar finansija Siniša Mali objavio je snimak sa neformalnog druženja predsednika Srbije Aleksandra Vučića i jednog od najboljih badminton igrača svih vremena Lina Dana, koji je novi ambasador EXPO 2027.
Gledalačko-obaveštajna služba Informera (GOSI) nastavlja da radi punom parom, pa je tako u potpunosti raskrinkan Mihailo Marković, zgubidan sa Pravnog fakulteta koji se "proslavio" veličanjem Albanaca sa KiM.
Voditeljka Informer TV Andrea Veskov uputila je javno izvinjenje Privrednoj pravnoj akademiji iz Novog Sada i njenom rektoru prof dr Milanu Počuči zbog pogrešno interpretiranog stava u vezi sa tom institucijom u poslednjem izdanju emisije Paralela.
Publika od sada ima priliku da svake srede od 17 časova na Prvom programu Radio Beograda prati novi politički tok-šou "U sredu sa Bojanom Bilbijom". Reč je o autorskom projektu koji se bavi najvažnijim političkim, geopolitičkim i društvenim temama koje oblikuju svakodnevni život građana Srbije, ali i globalne procese koji utiču na ceo svet.
Pravi spektakl odigrao se na plaži u tuniškom letovalištu Port El Kantaoui kada su srpski turisti spontano zaigrali kolo! Taktovi tradicionalne muzike bili su dovoljni da se za nekoliko trenutaka stvori atmosfera za pamćenje.
U Šapcu se uskoro otvara fabrika humanoidnih robota, prva u Evropi, a jedna od prvih značajnijih primena planirana je za predstojeću međunarodnu izložbu Ekspo 2027 u Beogradu. Oni će tu imati ulogu domaćina paviljona.
Odmor na grčkom ostrvu Tasos za porodicu iz Srbije počeo je malerozno nakon što je već u prvih nekoliko minuta boravka kažnjena sa 350 evra zbog saobraćajnog prekršaja. Vozaču je oduzeta dozvola i izrečena zabrana vožnje zbog pogrešnog skretanja.
Prema AdEx Benchmark istraživanju, u Srbiji je tokom 2025. godine na digitalno oglašavanje potrošeno 168,92 miliona evra, što je 28 odsto više nego godinu dana ranije (132,48 miliona evra).
Kina je u kratkom roku otkazala dva važna diplomatska sastanka sa Evropskom unijom u Pekingu, u trenutku kada odnosi dve strane sve više klize iz hladne trgovinske prepirke u otvoreno političko nadmudrivanje.
Italijanski parlament usvojio je rezoluciju kojom se poziva na postepeno ukidanje sankcija Rusiji po završetku ukrajinskog konflikta, čime je iz Rima poslata jedna od najjasnijih poruka do sada da Evropa već razmišlja o danu posle rata.
Rusija mora da odgovori na izazov koji se tiče bezbednosti zemlje tako što će pobediti u specijalnoj vojnoj operaciji, izjavio je predsednik stranke „Jedinstvena Rusija“ i zamenik predsednika Saveta bezbednosti Rusije Dmitrij Medvedev.
Prema pisanju londonskog lista "Fajnenšel tajms", Francuska i Nemačka predvode razgovore o dubokoj reformi Evropske službe za spoljne poslove (EEAS), pri čemu se razmatraju i predlozi koji bi značajno ograničili ovlašćenja šefice evropske diplomatije Kaje Kalas.
Istaknuti srpski kompozitor, muzički urednik i stvaralac, Vladimir Milačić umro je u 65. godini, a iza sebe je ostavio neizbrisiv trag u domaćoj muzici, pozorištu i na televiziji.
Američka kompanija Antropik predstavila je novi AI model Klod Fejbl 5 (Claude Fable 5), prvu verziju svog najmoćnijeg AI modela Mitos koja je dostupna široj javnosti, ali uz rigorozne bezbednosne restrikcije.
Manekenka Dejana Živković navodno je stavila tačku na brak sa suprugom Filipom, a iako u braku nije govorila za medije, jednom prilikom pričala je o muškarcima i braku.
Učesnik prve sezone Exatlona i takmičar Plavog tima, Nemanja Radovanović, dao je savet svim novim učesnicima koji žele da se oprobaju u drugoj sezoni najvećeg sportskog rijalitija na svetu.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.