• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Informer

12.06.2024

19:33

Optužnica protiv ovog prevaranta! Lažirao ugovor pa pokušao na sebe da "prepiše" stan

Shuterstock

Vesti

Optužnica protiv ovog prevaranta! Lažirao ugovor pa pokušao na sebe da "prepiše" stan

Podeli vest

Javni tužilac Trećeg osnovnog javnog u Beogradu je dana 12.06.2024. godine podiglo optužnicu protiv N.R. (42) zbog sumnje da je izvršio krivično delo Prevara.

"On se sumnjiči da je dana 07. 03. 2019. godine na Novom Beogradu, u službenim prostorijama RGZ Službe za katastar nepokretnosti, podneo zahtev za upis nepokretnosti uz koji je kao osnov sticanja prava svojine priložio lažni prepis ugovora o kupoprodaji jednosobnog stana na Novom Beogradu navodno zaključenog sa prethodnom vlasnicom koja je pokojna" piše u saopštenju tužilaštva.

Naime, kako se navodi u saopštenju, on je doveo u zabludu referenta Službe za katastar nepokretnosti da izda nalog za promenu titulara prava svojine, na osnovu kojeg je dana ovlašćeno lice Službe za katastar nepokretnosti donela rešenje o upisu prava svojine na stanu u korist okrivljenog.

 

Foto: Shuterstock

Lisice/Ilustracija

 

"Na osnovu toga, on je tako uknjižen kao vlasnik stana sebi pribavio protivpravnu imovinsku korist na štetu zakonskih naslednika pokojnice u iznosu od 3.894.829,68 dinara, kolika je tržišna vrednost stana" dodaje se u saopštenju tužilaštva koje je prosleđeno medijima.

Javni tužilac je predložio da sud okrivljenog oglasi krivim i kazni po zakonu.

Za krivično delo Prevara je zaprećena kazna zatvora od 2 do 10 godina i novčana kazna.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

TV

Emisija koja otkriva sve! Ne propustite "Na merama" sutra od 20h!
Live TV

Emisija koja otkriva sve! Ne propustite "Na merama" sutra od 20h!

U prethodnoj epizodi Informerove emisije “Na merama” otkrili smo vam kako “dokoniše” poslanik blokader Aleksandar Jovanović Ćuta, kakve “male signale” razmenjuju muzička zvezda Nataša Bekvalac i političar Draško Stanivuković, gde provodi vreme nekadašnji premijer Zoran Živković, kakav je bio provod na slavlju kod pevača Ere Ojdanića, šta je na meniju funkcionera SPS-a Dušana Bajatovića, kuda su posle lekarskog pregleda otišli pevačica Ana Nikolić i njen emotivni partner, kompozitor Goran Ratković Rale…

20.03.2026

10:30

Tramp odlazi u novembru
Live TV

Tramp odlazi u novembru

Dejan Jelača, glumac gostujući u Info jutru komentarisao je situaciju u Americi u kojoj živi i radi već duži niz godina.

19.03.2026

12:04

JOŠ TV VESTI

Društvo

Planeta

Amerikanci doživeli šok na pumpama: Sami sebi su pucali u noge!
Planeta

Amerikanci doživeli šok na pumpama: Sami sebi su pucali u noge!

Rast cena benzina već opterećuje budžete američkih domaćinstava, dok velika većina građana očekuje dalji rast troškova goriva usled sukoba Sjedinjenih Američkih Država i Irana koji ograničava globalne isporuke nafte, pokazalo je novo istraživanje agencije Rojters i Ipsos.

20.03.2026

12:01

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Magazin

Džet set