Paučina pada na aferu "Tunel" Kopači na slobodi jer nema dokaza, tužilaštvo traži još vremena?!
Podeli vest
Još uvek je u toku istraga kada je reč o slučaju "Tunel", a branioci okrivljenih tvrde da nema dokaza protiv njihovih klijenata, s tim da se, kako kažu, iz tog razloga odugovlači sa donošenjem odluke o eventualnom podizanju optužnice ili će možda odustati od krivičnog gonjenja!
S druge strane, iz podgoričkog Osnovnog državnog tužilaštva (ODT) to pravdaju činjenicom da veštačenja još uvek traju.
Vladimir Erić, optužen za tešku krađu i kopanje tunela do Višeg suda, izručen je 20. marta iz Švedske Crnoj Gori, nakon čega mu je određen pritvor do 30 dana. Doveden je u podgoričko Osnovno državno tužilaštvo, gde je saslušan.
Mobilni telefon Tamare Zvicer, supruge vođe kavačkog klana Radoja Zvicera, posedovni list na njeno ime, jedan od pištolja oduzetih od pripadnika kriminalna grupa koja je odgovorna i za pokušaj ubistva novinarke Olivere Lakić – ukradeni su iz depoa Višeg suda, saznaju nezvanično Vijesti!
10.03.2024
15:51
- Obaveštavam Vas da je predmet povodom obijanja depoa Višeg suda u Podgorici u postupku istrage. Do sada su preduzete brojne dokazne radnje, između kojih i donošenja naredbi za više različitih veštačenja, od kojih su neka još uvek u toku, zbog čega dominantno još uvek nije doneta odluka u predmetu - saopštili su “Vijestima” iz ODT-a.
Podsećanja radi, provala u sudski depo primećena je 11. septembra, kada su nadležni najpre utvrdili da je neko “samo” ispreturao dokaze. Ipak, nije bilo reči samo o tome, kada je potom otkriveno da su lopovi u depo ušli podzemnim prolazom iz Njegoševe ulice broj 12.
Naime, prvi krupni trag u tom slučaju, kombi koji su koristili osumnjičeni, policajci su pronašli 13. septembra. Dan kasnije pronašli su i stan u podgoričkom naselju Zabjelo, gde im je navodno bila baza.
Pre skoro pola godine otkriven je prokopan tunel kojim je provaljeno bu depo Višeg suda u Podgorici, a Osnovno državno tužilaštvo (ODT) informisalo je Sudski savet i Vrhovni sud Crne Gore da još uvek nije nije dostavljen spisak nestalih dokaza.
Žena po imenu Beks i njen partner su nedavno, prilikom uređivanja bašte, u njoj pronašli - tajni tunel.
27.02.2024
15:40
Foto: Vlada Crne Gore
Kasnije je objavljeno da je ukradeno više komada oružja iz brojnih sudskih predmeta, određena količina droge i mobilni telefoni...
A u tom poduhvatu OTD tereti Predraga Mirotića, Ivicu Piperovića, Katarinu Baćović, Nikolu Milačića, zatim državljane Srbije Veljka Markovića, Milana Markovića, Dejana Jovanovića i Vladimira Erića. Marijan Vuljaj osumnjičen je da je pomagao Baćovićevoj da se krije.
Uprkos svemu, svi osumnjičeni sada se brane sa slobode...
Advokat Zoran Piperović, branilac okrivljenog Ivice Piperovića, pišu "Vijesti" kaže da dileme nema i da je, imajući u vidu stanje u spisima predmeta, potrebno svega pet minuta da tužilac odustane od krivičnog gonjenja okrivljenih.
Foto: Vlada Crne Gore
- Prošlo je dosta vremena od kada je ODT najavio i dao saopštenje da zbog kompleksnosti predmeta u slučaju ‘tunel’ treba dodatno vreme da se odluči i donese odluka. Po mojoj oceni i stanju u spisima predmeta, potrebno je pet minuta da bi se donela odluka o odustanku od krivičnog gonjenja - izjavio je Piperović.
I advokatica Maja Turković tvrdi da optužnica nije podignuta zato što nema dokaza, a ne zato što je predmet kompleksan. Ona tvrdi da u odnosu na njenog branjenika Milačića “nije pribavljen apsolutno niti jedan dokaz koji bi ukazao da je s predmetnim događajem povezan na bilo koji način”.
Veće Vrhovnog suda Crne Gore, odlučujući o predlogu Osnovnog državnog tužilaštva u Podgorici od 9. januara 2024. godine za produženje pritvora Katarini Baćović, Ivici Piperoviću, Marijanu Vuljaju i Nikoli Milačiću, koji su uhapšeni zbog učešća u provali u sudski depo u Podgorici, donelo je rešenje kojim je ovaj predlog odbijen.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Vladimir Erić, optužen za tešku krađu i kopanje tunela do Višeg suda, izručen je 20. marta iz Švedske Crnoj Gori, nakon čega mu je određen pritvor do 30 dana. Doveden je u podgoričko Osnovno državno tužilaštvo, gde je saslušan.
Rat u Iranu već pogađa britansku ekonomiju, a građani bi mogli da promene kupovne navike i planove za odmor ukoliko kriza potraje, izjavio je britanski premijer Kir Starmer.
Američki potpredsednik Džej Di Vens na zatvorenim sastancima dovodi u pitanje zvanične tvrdnje Pentagona o uspehu rata protiv Irana, objavio je Atlantik.
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić dočekuje danas predsednika Švajcarske Konfederacije Gija Parmelana, koji će boraviti u zvaničnoj poseti Srbiji 28. i 29. aprila 2026. godine.
Drugo ime za licemera je ni manje, ni više nego Branko Ružić, potpredsednik Glavnog odbora Socijalističke partije Srbije (SPS) koji se poslednjih godinu dana nudi blokaderima i propagira njihovu politiku.
Tajkuna Dragana Đilasa, predsednika opozicione Stranke slobode i pravde (SSP), narod je urnisao na društvenoj mreži Iks nakon što je on po ko zna koji put javno počeo da preti svima redom, a pogotovo Informeru i o ostalim medijskim kućama.
Hrvatski evroposlanik Tomislav Sokol udario je bez trunke stida i srama sa blokaderske N1 na predsednika Srbije Aleksandra Vučića ističući da oko Srbije treba stvoriti sanitarni kordon i da je Srbija izvor zla.
Tokom izvođenja hitnih radova na kanalizacionoj mreži u Ruzveltovoj ulici, ispred objekta sa kućnim brojem 5, od danas do 1. maja doći će do promena u radu linije 79 javnog gradskog prevoza, saopšteno je iz Sekretarijata za javni prevoz.
U Srbiji će u danas, nakon hladnog jutra, tokom dana na severu biti umereno oblačno, dok će u ostalom delu zemlje preovladavati pretežno sunčano i toplo vreme.
Rusija bi mogla da nanese ozbiljan udar Evropi i bez formalne objave sukoba, kroz blokadu ključnih industrijskih, energetskih, logističkih, finansijskih i digitalnih sistema, upozoravaju pojedini analitičari.
Američki generali strahuju da bi američki predsednik Donald Tramp mogao da izazove nuklearni rat, izjavio je profesor Univerziteta Misuri Majkl Hadson.
Francuski borbeni avioni sposobni za nošenje nuklearnog oružja trebalo bi da učestvuju u vežbama u Poljskoj i iznad Baltičkog mora, što se u evropskim vojnim krugovima tumači kao jedna od najdirektnijih poruka Rusiji od početka nove faze militarizacije istočnog krila Evrope.
Helena Bonam Karter napustila je snimanje četvrte sezone serije "Beli lotos" ("The White Lotus") nakon što je produkcija procenila da njen lik ne odgovara prvobitnoj viziji kreatora serije Majka Vajta.
Poslednja epizoda kviza "Potera" koja je sinoć emitovana na RTS protekla je u znaku napete igre, ali i jednog pitanja koje je posebno privuklo pažnju gledalaca.
Umesto jakih hemikalija, postoje jednostavna prirodna rešenja koja mogu da oteraju mrave i spreče da se ponovo pojave. Ključ je u mirisima koje mravi ne podnose.
Ovi mafini su idealni za brz doručak, užinu za školu ili slatki zalogaj uz jutarnju kafu, a toliko ukusni da će nestati pre nego što stignu da se ohlade.
Pevačica Anđela Ignjatović Breskvica raskinula je sa policajcem Nemanjom posle pet godina veze, a dok je ljubav trajala par je živeo zajedno u luksuznom stanu.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar