Organizovali sportske igre kao pokriće za mućke! Novac Vojnog sindikata prebacio na svoj račun
Podeli vest
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova uhapsili su danas u Novom Sadu D. B. (53), osumnjičenog za pomaganje u proneveri tokom 2022. godine.
Sumnja se da je on, kao odgovorna osoba u PR ''Zlatibor Debra'', sa P. J. iz Vojnog sindikata Srbije zaključio Ugovor o organizaciji sportskih igara koje nisu održane.
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije, u saradnji sa Višim javnim tužilaštvom u Nišu - Posebnim odeljenjem za suzbijanje korupcije, uhapsili su četiri osobe koje se sumnjiče da su vršile malverzacije u vezi sa javnim nabavkama za Dom kulture u Pirotu.
Zrenjaninska policija je, po nalogu novosadskog Višeg javnog tužilaštva, uhapsila M. S. (40) iz okoline Novog Sada koji se sumnjiči da je proneverio kompanijsku karticu kojom je kupio više od 13.000 litara goriva!
17.05.2024
19:43
"Iako je ugovor zaključen između dva pravna lica, novac Sindikata je prebačen na račun D. B. kao fizičkog lica", saopštio je MUP.
Osumnjičenom D. B. je određeno zadržavanje do 48 časova i protiv njega će, kao i protiv bivšeg odgovornog lica Vojnog sindikata, biti podneta krivična prijava.
Akciju su sproveli pripadnici Uprave kriminalističke policije, u saradnji sa Poreskom upravom i po nalogu Posebnog odeljenja za suzbijanje korupcije Višeg javnog tužilaštva u Novom Sadu.
Posebno odelјenje za suzbijanje korupcije Višeg javnog tužilaštva u Beogradu podiglo je danas optužnicu protiv ukupno 30 okrivljenih za više koruptivnih krivičnih dela, kojima je pričinjena direktna šteta budžetu Republike Srbije od 195.296,000.00 miliona dinara.
Poreski inspektor sa Voždovca, za kojim je policija tragala zbog sumnje da je bio deo grupe koja je uhapšena juče zbog sumnje da su zloupotrebama oštetili budžet Srbije za 124 miliona dinara, uhapšen je danas na graničnom prelazu kada je pokušao da uđe u Srbiju.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije, u saradnji sa Višim javnim tužilaštvom u Nišu - Posebnim odeljenjem za suzbijanje korupcije, uhapsili su četiri osobe koje se sumnjiče da su vršile malverzacije u vezi sa javnim nabavkama za Dom kulture u Pirotu.
Proruski vojni blogeri izvestili su o ozbiljnom preokretu na ratištu, navodeći da su ukrajinske snage u velikoj meri ponovo preuzele kontrolu nad Kupjanskom, ključnim železničkim čvorištem u Harkovskoj oblasti, o čemu ruski generali nisu obavestili ruskog predsednika Vladimira Putina.
Srbija je na pravom putu, a u budućnosti treba da obezbedi vrhunsko obrazovanje na fakultetima u saradnji sa vodećim univerzitetima širom sveta i izgradi data centre kako bi bila konkurentna na međunarodnom nivou, izjavio je američki profesor ekonomije, akademik i svetski priznati geopolitički analitičar Džefri Saks u intervjuu koji je vodio ministar finansija Srbije Siniša Mali.
Nenada Rašića, Kurtijevog slugu, napustila je i Gordana Mihajlović, jedini kandidat za poslanika na vanrednim parlamentarnim izborima iz Zubinog Potoka ispred njegove stranke Za slobodu, pravdu i opstanak.
Izraelski istoričar Gideon Grajf izjavio je danas da se u Srebrenici desio zločin tokom ratnih dejstava devedesetih, ali da to nije bio genocid, dodajući da su Srbi optuženi za zločine koje nisu počinili.
Sezona prazničnog darivanja je počela, a roditelji, bake i deke tradicionalno pripremaju paketiće za svoje najmlađe. Informerova računica prikazuje raspon cena, kao i najpovoljniji način da mališane obradujete poklonima.
Premijer Đuro Macut danas je u Vladi Srbije razgovarao sa predstavnicima mlekara i trgovinskih lanaca o prevazilaženju eventualnih posledica krize proizvodnje mleka na evropskom tržištu po srpsko tržište.
Zapadne zemlje, uključujući Ujedinjeno Kraljevstvo i saveznike u NATO, nisu spremne za mogući rat s Rusijom, upozoravaju vojni i bezbednosni stručnjaci okupljeni prošlog meseca u Londonu, prenosi CNN.
Izraelska policija uhapsila je Palestinca koji je bio obučen kao Deda Mraz na božićnoj zabavi u gradu Haifa, saopštila je grupa za ljudska prava, prenose danas mediji.
U jednoj istorijskoj hrišćanskoj crkvi u Lubečku, Nemačka, tokom božićne službe zabeležen je incident koji je izazvao buru komentara na društvenim mrežama.
Dok se sve češće govori o nepotizmu i privilegijama u filmskoj industriji, zaboravlja se da su mnoge najveće svetske zvezde do uspeha stigle potpuno same.
U Jakutsku, glavnom gradu Republike Saha u istočnom Sibiru, pre nekoliko dana zabeležena je ekstremno niska temperatura od -45°C, dok su u okolnim područjima, poput Tatinskog Ulusa, zabeležene još niže vrednosti, čak -52°C.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar