Posebno odeljenje za suzbijanje korupcije Višeg tužilaštva u Beogradu pokrenulo je istragu protiv komandira u Okružnom zatvoru Kristijana T. (21), zbog sumnje da je 8. jula u pritvor uneo tri mobilna telefona, tri kabla za punjenje i tri SIM kartice u nameri da ih u paketu preda jednom pritvoreniku.
To je, kako se sumnja, uradio po prethodnom dogovoru sa za sada nepoznatom osobom od koje je primio paket i iznos od 1.000 evra, kao nagradu za predaju paketa.
Prema naredbi o sprovođenju istrage, Kristijan T. je pokušao da paket unese u zatvorski blok za koji nije zadužen, rekavši starijem komandiru da je prilikom pregleda paketa zaostao jedan par čarapa, te da će čarape predati pritvoreniku.
Nakon toga je stariji komandir pregledao paket i pronašao gore navedene predmete u plastičnoj kesi, oko koje su bila umotana tri para čarapa.
Osumnjičeni se tereti za primanje mita, što je on na saslušanju negirao. Tužilaštvo je predložilo sudiji za prethodni postupak Višeg suda da mu odredi pritvor zbog opasnosti od bekstva i da ne bi uticao na svedoke.
Kristijana T. (22), komandira u Okružnom zatvoru u Beogradu, uhapsili su operativci kriminalističke policije po nalogu Posebnog odeljenja za suzbijanje korupcije Višeg javnog tužilaštva u Beogradu, u saradnji sa Upravom za izvršenje krivičnih sankcija (UIKS), zbog sumnje da je pokušao da unese tri mobilna telefona za jednog pritvorenika.
Dvojica crnogorskih graničnih policajaca K.E. i D.D. uhapšeni su juče u Beranima u istrazi Odjeljenja unutrašnje kontrole rada Uprave policije (UP) zbog sumnje da su primili mito od srpskog državljanina kako ne bi izvršili preters njegovog vozila.
Crnogorski granični policajci koji su juče uhapšeni na radnom mestu, na graničnom prelazu Božaj prema Albaniji, mesecima su u svakoj smeni u kojoj su radili uzimali mito da bez pregledanja propuštaju vozila.
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova, uhapsili su komunalne milicionare N.S. (34) zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio krivično delo primanje mita i I.A. (56) zbog sumnje da je izvršio krivično delo zloupotreba službenog položaja, kao i vlasnika jedne samostalne zanatske radnje B.R. (40) zbog sumnje da je izvršio krivično delo davanje mita.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Kristijana T. (22), komandira u Okružnom zatvoru u Beogradu, uhapsili su operativci kriminalističke policije po nalogu Posebnog odeljenja za suzbijanje korupcije Višeg javnog tužilaštva u Beogradu, u saradnji sa Upravom za izvršenje krivičnih sankcija (UIKS), zbog sumnje da je pokušao da unese tri mobilna telefona za jednog pritvorenika.
Propali političar, blokader sa dna kace i vojvođanski separatista Nenad Čanak na najsramniji način je udario na Srpsku pravoslavnu crkvu (SPC) i to u Sarajevu, gde je otišao da kuka i da se žali na situaciju u Srbiji.
Na društvenim mrežama isplivao je zastrašujući snimak, na kom blokaderke u vidno alkoholisanom stanju govore o "vrhunskoj atmosferi" na blokadi čiji je povod tragedija...
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić obratio se danas iz Azerbejdžana medijima iz Srbije. Prethodno se šef naše države sastao sa liderom Azerbejdžana Ilhamom Alijevim, kao i sa ministrom finansija ove zemlje, Sahilom Babajevim.
Šef vojvođanskih blokadera i advokat Dragana Đilasa, Srđan Kovačević uhvaćen je u luksuznom automobilu vrednim 100.000 evra, koji je finansiran od para pokradenih preko opozicionih šema.
Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam kako je blokader Ivan Bjelić umislio da je reinkarnacija Če Gevare, koja je omiljena aktivnost voditelja blokadera Zorana Kesića, gde smo to zatekli bivšeg fudbalera Ognjena Vranješa, kuda se kreće novinar Veran Matić...
Informer televizija od 16. maja donosi drugačiji vikend program za sve gledaoce koji žele da dan počnu uz najvažnije informacije, aktuelne teme i program uživo koji traje punih sedam sati.
Na porodičnoj grobnici na Kamičkom groblju oskrnavljen je spomenik supružnika Jašara i Zorice, tako što je, prema tvrdnjama porodice, uklonjen krst sa nadgrobnog obeležja.
Nova serija automobila "Ford kuga" potpuno je osvežena, moderna i dovoljno velika za prosečnu porodicu. Proizvođač je ovoga puta bacio akcenat i na ekonomičnost. Njegova cena u Srbiji kreće od od 26.990 evra.
Nekada su mladi gorani na plećima nosili sadnice, sa krampovima i ašovima osvajali vrhove planina, a iza njihovih ruku ostajale su šume koje danas prave hladovinu i pune Srbiju svežim vazduhom.
Iranski predsednik Masud Pezeškijan izjavio je danas da je cilj američko-izraelskih napada na Iran da u toj zemlji “rašire nesigurnost davanjem podrške terorističkim grupama”, dodajući da u tome nisu uspeli.
Predsednik Kine Si Đinping i predsednik Rusije Vladimir Putin razmenili su danas čestitke povodom 10. Kinesko-ruskog ekspa, koji je otvoren u Harbinu, glavnom gradu provincije Heilongđiang na severoistoku Kine.
Supruzi ukrajinskog predsednika, Oleni Zelenskoj, sprema se hapšenje, prenela je ruska novinska agencija RIA Novosti, pozivajući se na neimenovane izvore iz ruskih bezbednosnih i pravosudnih organa.
Predsednik Predstavničkog doma Kongresa SAD Majk Džonson izjavio je danas u Vašingtonu da su vojne operacije u Iranu završene i da se fokus prebacuje na diplomatiju i otvaranje Ormuskog moreuza.
Glumac Milan Lane Gutović se jednom nije pojavio na snimanju serije "Bela lađa", a razlog nedolaska na set i danas se prepričava kao jedna od najvećih anegdota ove hit serije.
Vlastimir Đuza Stojiljković važi za jednog od najvećih glumaca srpske kinematografije, a za života je često pričao o svom teškom detinjstvu. Tokom jednog intervjua ispričao je da je išao bos, pešaka čak od Niša do Beograda.
Muzeje u Srbiji je tokom 2024. godine posetilo 2.125.437 ljudi, objavio je Republički zavod za statistiku povodom Međunarodnog dana muzeja koji se obeležava 18. maja.
Snimak sa slavlja na kom se vidi kako folker Radiša Trajković Đani negoduje zbog ujeda gosta i pokazaju kako se to dogodilo osvanuo je na društvenim mrežama.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar