"Napadači najverovatnije prevozili drogu ili oružje": Blažo Marković o ubistvu policajca u Loznici
Podeli vest
U Loznici je noćas došlo do pucnjave u kojoj je jedan policijski službenik ubijen, dok je drugi teško ranjen. Na licu mesta je pronađen pasoš osumnjičenog, izdat od strane privremenih institucija takozvanog Kosova na ime Hajziri Artan. Jake policijske snage trenutno tragaju za napadačem.
- Pre svega, izražavamo saučešće porodici poginulog policajca koji je dao svoj život za odbranu javnog reda i mira. Drugi kolega je teško ranjen. Ovaj napad sigurno nije teroristički čin povezan sa političkim motivima, kao što je stvaranje Velike Albanije. Verovatnije je da su napadači prevozili drogu ili oružje, što bi im ovde donelo doživotnu kaznu. - rekao je Blažo Marković.
Hajziri Artan (33) Šiptar sa Kosova koji je noćas pucao i ubio jednog, a ranio drugog policajca, u blizini graničnog prelaza Trbušnica, u Loznicu stigao taksi vozliom iz Tutina.
Gradonačelnik Loznice Vidoje Petrović najoštrije je osudio napad na pripadnike policije koji se desio noćas u Loznici, u kojem je jedan policajac na žalost izgubio život, a drugi ranjen.
18.07.2024
09:11
Marković je istakao koliko je policijski posao opasan i koliko je važno da policajci budu adekvatno zaštićeni.
- Ovo je opomena da svi policajci prilikom vršenja dužnosti moraju nositi pancire kako bi zaštitili svoje živote. Nadamo se da će ministar Dačić naložiti da panciri budu obavezni, bez obzira na vremenske uslove - istakao je Marković.
Ministarstvo unutrašnjih poslova Republike Srpske obaveštava građane da će danas i sutra u kontinuitetu od 24 časa na poligonu Manjača, biti realizovana taktička vežba iz oblasti opšte taktike i topografije, saopšteno je iz MUP-a Srpske.
Albanac Hajziri Artan, osumnjičen je za ubistvo policajaca Nikole Krsmanovića (34) i ranjavanje njegovog kolege Vjekoslava Ilića (50) i policija intezivno traga za njim. Srpska policija raspisala je potragu za krvnikom.
18.07.2024
08:50
Foto: Printscreen
Na pitanje o mogućnosti da je napadač albanske nacionalnosti, Marković je rekao:
- Pronađeni pasoš je izdat od strane privremenih institucija takozvanog Kosova, ali s obzirom na nepostojanje prave kontrole i mogućnosti falsifikovanja dokumenata, teško je sa sigurnošću reći. Ipak, verovatno je da su napadači albanske nacionalnosti - rekao je.
Kada je reč o koracima koje bi država Srbija trebala preduzeti povodom ovog incidenta, Marković je naglasio:
- Moramo biti stroži prilikom kontrole granice, temeljno pretresati vozila i koristiti savremene tehnologije poput dronova za nadzor granica. Bezbednost naše države je prioritet, posebno imajući u vidu da nemamo prijatelje u delu južne Srbije - rekao je Marković.
Foto: MUP Srbije
Marković je izrazio svoje mišljenje o napadačima:
- Srpska policija je sposobna da pronađe izvršioce ovog napada. Za njih nema milosti, jer su ubili jednog policajca. Ipak, bilo bi dobro da ih uhvatimo žive kako bismo saznali više o njima, a nakon toga da dobiju doživotne kazne - naveo je.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Hajziri Artan (33) Šiptar sa Kosova koji je noćas pucao i ubio jednog, a ranio drugog policajca, u blizini graničnog prelaza Trbušnica, u Loznicu stigao taksi vozliom iz Tutina.
Predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp nazvao je telefonski razgovor sa ruskim predsednikom Vladimirom Putinom, koji je juče trajao skoro dva sata, "sjajnim" i rekao da su razgovarali o "mnogim temama" u cilju postizanja mira u ratu između Rusije i Ukrajine.
Premijer Srbije Miloš Vučević govorio je o važnim društveno-političkim temama za Pink televiziju u emisiji "Novo jutro", gde je istakao da će svi koji su širili dezinformacije o upotrebi zvučnog topa odgovarati.
Tokom obraćanja novinarima nakon sastanka s generalnim sekretarom NATO, predsedniku Srbije pitanje je postavio i dopisnik N1 iz Brisela, Nikola Radišić.
Evropska komesarka za proširenje Marta Kos ocenila je večeras da je njen sastanak u Briselu sa predsednikom Srbije Aleksandrom Vučićem bio konstruktivan, navodeći da su razgovarali o konkretnim koracima na putu Srbije ka EU i primeni Plana rasta za Zapadni Balkan.
U vojnim i civilnim zdravstvenim ustanovama u Republici Srbiji trenutno je zbrinuto 30 pacijenata koji su teško povređeni u požaru u Kočanima, u Republici Severnoj Makedoniji.
Agencija za bezbednost saobraćaja, u okviru kampanje "U kola bez alkohola", organizovala je danas panel diskusiju na temu odgovornog ponašanja u saobraćaju, o tome zašto je alkohol jedan od najčešće evidentiranih uticajnih faktora nastanka saobraćajnih nezgoda sa povređenim i poginulim licima i koliko su mladi svesni ovih rizika.
Novi, veoma efikasan proces za izvođenje ove konverzije mogao bi olakšati razvoj terapija za oštećenja kičmene moždine ili bolesti poput amiotrofične lateralne skleroze.
Bivši fudbaler Partizana i reprezentacije Crne Gore Andrija Delibašić biće sahranjen u petak, 21. marta, na Gradskom groblju u Nikšiću. Ceremonija sahrane zakazana je za 15 časova.
Prema navodima portala "Bekdor podkast", Crvena zvezda je navodno ponudila srpskom košarkašu Vasiliju Miciću ugovor vredan 4,2 miliona evra kako bi se pridružio ekipi sa Malog Kalemegdana.
Selektor Srbije Dragan Stojković Piksi obratio se iz Beča pred prvi meč baraža za opstanak u A diviziji Lige nacija, u kome će Austrija dočekati "orlove" (četvrtak, 20.45).
Za azil u Sjedinjenim Američkim Državama zainteresovano je oko 70.000 državljana Južne Afrike, nakon ponude Vašingtona da će primiti pripadnike zajednice belaca Afrikanersa, zbog toga što su navodno diskriminisani, saopštila je Južnoafrička trgovinska komora u SAD (Saccusa).
Američki savezni sudija naložio je Ministarstvu za efikasnost vlade (DOGE), na čijem je čelu Elon Mask, da obustavi rasformiranje Američke agencije za međunarodni razvoj (USAID).
Republikanski poslanici u Minnesoti podneli su predlog zakona kojim bi se izmenio državni zakon i ‘Sindrom poremećaja zbog Trampa’ (TDS) zvanično klasifikovao kao mentalni poremećaj.
Vlasti Amsterdama morale su proteklih nekoliko nedelja da odbiju ukrajinske izbeglice zbog nedostatka prostora u prihvatnim centrima, što se dogodilo prvi put, prenose danas holandski mediji.
Stručnjaci za sajber bezbednost upozoravaju korisnike pametnih telefona na tri vrste aplikacija koje, iako naizgled bezopasne, mogu prikupljati lične podatke bez znanja korisnika.
Nošenje crvenog konca oko zgloba ruke je običaj koji se javlja u različitim kulturama i religijama, a mnogi nisu upoznati sa pravim značenjem ovog običaja.
Redovno kretanje ključno je za zdravlje i sreću psa, ali koliko često treba šetati ljubimca zavisi od njegovih specifičnih potreba, rase, veličine i zdravstvenog stanja.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar