Vulin o lovu na Albanca koji je ubio policajca u Loznici: Ako neko može da ga uhvati, to je SAJ
Podeli vest
Potpredsednik Vlade Srbije Aleksandar Vulin rekao je da je ubistvo policajca Nikole Krsmanovića od strane Albanca Hajzirija Artana u Loznici tragedija.
- Nije nikakva uteha kada neko ubije policajca ili vojnika, pa da kažete obučen je, radi težak posao. Nema tu nikakve utehe. Ubijen je čovek rođen 1990. godine. Mlad čovek, pred njim je bio čitav život. Njegova porodica nikada neće moći da nadoknadi gubitak. Ja sam jutros razgovarao sa ministrom Dačićem, izjavio sam mu saučešće - rekao je on.
Albanac sa Kosova Artan Hajrizi (33), za koga se verovalo da je ubio policajca Nikolu Krsmanovića (34), a njegovog kolegu, saobraćajnog policajca Vjekoslava Ilića (54) teško ranio, na društvenim mrežama je veličao takozvanu Oslobodilačku vojsku Kosova i Adolfa Hitlera!
Hajziri Artan (33) Šiptar sa Kosova koji je noćas pucao i ubio jednog, a ranio drugog policajca, u blizini graničnog prelaza Trbušnica, u Loznicu stigao taksi vozliom iz Tutina.
18.07.2024
09:21
Vulin je poželeo brz oporavak drugom ranjenom policajcu.
- Ovaj Šiptar je imao nemačku ličnu kartu. Tamo je jako nezgodan teren, to je prostor uz Drinu, kod same granice. Naši ljudi su veliki profesionalci, uključen je i SAJ. Ako neko može da ga pronađe na takvom terenu to su pripadnici SAJ. Nisam najsigurniji da bih voleo da ga nađu živog. Jer takav ološ zaslužuje doživotnu robiju, i ne zaslužuje da se obraduje ikada u životu, pa makar zato što se dobro naspavao. Ako ja mogu da biram, voleo bih da ne preživi - rekao je Vulin.
Podsećamo, na pripadnike saobraćajne policije sinoć je ispaljeno nekoliko hitaca tokom rutinske kontrole taksi vozila u Loznici. U taksi vozilu nalazili su se strani državljani koji su pucali na saobraćajnu policiju.
Gradonačelnik Loznice Vidoje Petrović najoštrije je osudio napad na pripadnike policije koji se desio noćas u Loznici, u kojem je jedan policajac na žalost izgubio život, a drugi ranjen.
Ministarstvo unutrašnjih poslova Republike Srpske obaveštava građane da će danas i sutra u kontinuitetu od 24 časa na poligonu Manjača, biti realizovana taktička vežba iz oblasti opšte taktike i topografije, saopšteno je iz MUP-a Srpske.
18.07.2024
09:00
U toku je potraga za napadačem Hajzirijem Artanom, čija dokumenta su pronađena na mestu napada.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Albanac sa Kosova Artan Hajrizi (33), za koga se verovalo da je ubio policajca Nikolu Krsmanovića (34), a njegovog kolegu, saobraćajnog policajca Vjekoslava Ilića (54) teško ranio, na društvenim mrežama je veličao takozvanu Oslobodilačku vojsku Kosova i Adolfa Hitlera!
Ekipa Informera posetila je dečaka Andriju Kneževića iz Bajine Bašte, koji je rasplakao i raznežio celu Srbiju, nakon što je iskreno i kroz suze radosnice reagovao na posetu predsednika Aleksandra Vučića.
Pre 33 godine poginuo je Spomenko Gostić, najmlađi odlikovani borac Vojske Republike Srpske. Spomenko je poginuo 1993. godine i imao je samo 15 godina.
Građani Crne Gore, koji kroz poreze pune državni budžet, narednih 12 meseci mogli bi da finansiraju funkcionersku nadoknadu Mirjani Pajković ukoliko ona podnese zahtev za njeno ostvarivanje.
Prava “drama” odigrala se tokom jutrošnje promocije izborne liste „Kladovo ima nas – vreme je za promene“ na lokalnoj pijaci u selu Brza Palanka, a sve ukazuje na to da su blokaderi svesno izmislili incident kako bi obmanuli javnost i pokušali da izvuku političku korist!
Jedno od najprepoznatljivijih lica Infomer TV, voditelja Igora Ćurčića, od večeras ćete moći da gledate svakog utorka od 22 časa u emisiji „Dobro veče Srbadijo".
U prethodnoj epizodi Informerove emisije “Na merama” otkrili smo vam kako “dokoniše” poslanik blokader Aleksandar Jovanović Ćuta, kakve “male signale” razmenjuju muzička zvezda Nataša Bekvalac i političar Draško Stanivuković, gde provodi vreme nekadašnji premijer Zoran Živković, kakav je bio provod na slavlju kod pevača Ere Ojdanića, šta je na meniju funkcionera SPS-a Dušana Bajatovića, kuda su posle lekarskog pregleda otišli pevačica Ana Nikolić i njen emotivni partner, kompozitor Goran Ratković Rale…
Licenca za NIS produžena je do 17. aprila, a prema rečima ekonomiste, odluka OFAC-a i aktuelna gasna strategija pokazuju da Srbija uspešno balansira između globalnih energetskih izazova i potreba svojih građana i privrede.
Američki TikToker Kristijan Grosi (27), koji je do sada posetio 105 zemalja i ima plan da obiđe čak 195, nedavno je boravio u Srbiji i istakao da nije mogao da veruje šta sve naša zemlja nudi, dok je nije posetio.
Samo nekoliko kilometara od centra Aranđelovca nalazi se Garaško jezero koje mnogi nazivaju i Garaši, a u čijoj se blizini može noćiti za samo 800 dinara.
Najskuplji i najekskluzivniji automobil na ovogodišnjem Sajmu automobila u Beogradu je "Maserati MC20 Cielo", a cena izloženog modela iznosi neverovatnih 375.440 evra!
Patrijarh srpski Porfirije uputio je čestitku vernicima muslimanske veroispovesti povodom Ramazanskog bajrama, sa najiskrenijim željama da taj veliki praznik proslave u ljubavi, zdravlju i istinskoj radosti.
Jedan Iranac (34) uhapšen je nakon što je pokušavao da provali u pomorsku bazu Faslejn u Škotskoj, severozapadno od Glazgova, gde su stacionirane četiri britanske nuklearne podmornice.
Švajcarska je saopštila da neće izdavati dozvole kompanijama za izvoz oružja u Sjedinjene Američke Države (SAD) zbog tekućih napada na Iran, pozivajući se na svoju politiku neutralnosti.
Predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp izjavio je da bi Vašington želeo da razgovara sa rukovodstvom Irana, ali je dodao da, kako je naveo, "više nema sa kim".
Tema crnih odnosno velikih boginja (variola vera) tokom vladavine Katarine Velike predstavlja jedan od najfascinantnijih spojeva medicine, hrabrosti i političke propagande u 18. veku.
Neobična biznis ideja iz Velike Britanije podigla je veliku prašinu kada je Džordž Najtingejl iz Eksetera odlučio da napravi alkohol na potpuno nesvakidašnji način, koristeći garderobu zvezda za odrasle.
Ništa ne raduje psa više od boravka napolju i udisanja čistog vazduha. Izlazak u šetnju nije samo prilika da obavi nuždu, već i vreme kada troši energiju, upoznaje svet oko sebe i dodatno se povezuje sa vlasnikom.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar