Farmer (33) koji je u martu 2022. godine pucao na provalnike koji su upali na njegovo imanje u oblasti Šarante u istočnoj Francuskoj, kada je ubijen Srbin (40), oslobođen je optužbe za ubistvo.
Provala i ubistvo Srbina odigrali su se 25. marta 2022. godine oko 3 sata ujutru kada je grupa provalnika upala na imanje u trenutku dok su farmer i njegova trogodišnja ćerka spavali.
Kako su tada izveštavali mediji farmera je probudila buka i on je u mraku u dvorištu ispred kuće video dvojicu ili trojicu provalnika i odmah je u strahu zgrabio lovačku pušku i zapucao.
Farmer je ispalio dva metka, a jedan je pogodio Srbina u grudi. Ranjenog provalnika njegovi kompanjoni su odmah stavili u automobil i odvezli ga i izbacili pred lokalnom bolnicom, gde je on ubrzo preminuo.
Francuskom farmeru se sudilo za ubistvo Srbina, ali je sud ocenio da je on delovao u samoodbrani i da se plašio za život svoje tada trogodišnje ćerke.
Dragana Stojemenović, majka dvadesetpetogodišnjeg Aleksinčanina Alekse Stojmenovića koji je maja 2021. godine zadobio smrtonosne povrede na rođendanskom slavlju, apelovala je na niški Viši sud da potvrdi optužnicu protiv odgovornog za njegovu smrt.
Slađana Paunović (29), supruga ubijenog Dejana Paunovića (33) iz sela Klokočevac kod Majdanpeka, nedavno je iz pritvora dovedena pred Viši sud u Negotinu, na zakazano suđenje, a kako mediji izveštavaju, njeno ponašanje začudilo je sve prisutne.
Obdukcija preminulog Bobana R. (61) koji je nastradao 8. avgusta nakon tuče sa Goranom S. (62), bivšim mužem svoje supruge, u Vračevom Gaju, kod Bele Crkve, pokazala je, prema nezvaničnim informacijama, da je njegova smrt prirodna, odnosno da je preminuo od srčanog udara.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Dragana Stojemenović, majka dvadesetpetogodišnjeg Aleksinčanina Alekse Stojmenovića koji je maja 2021. godine zadobio smrtonosne povrede na rođendanskom slavlju, apelovala je na niški Viši sud da potvrdi optužnicu protiv odgovornog za njegovu smrt.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić boravio je danas na jugozapadu Srbije. On je posetu započeo u Prijepolju, a zatim je obišao veliki broj lokacija u Priboju i Novoj Varoši.
Propali političar, blokader sa dna kace i vojvođanski separatista Nenad Čanak još jednom je pokazao da za njega ne postoje granice pristojnosti, ljudskosti i poštovanja prema sopstvenom narodu i njegovim najvećim svetinjama!
Albanija nema teritorijalni ni hidrološki osnov da se meša u način na koji Srbija upravlja vodnim resursima na svojoj teritoriji, izjavio je danas ministar spoljnih poslova Srbije Marko Đurić.
Odbor za zaštitu prava Srba u Federaciji BiH postavio je danas pitanje Islamskoj zajednici u BiH ko je uništio objekte Srpske pravoslavne crkve u proteklom ratu na teritoriji pod kontrolom takozvane Armije BiH, nakon što niko od bošnjačkih političara nije odgovorio na to pitanje.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić posetio je danas u selu Radijevići kod Nove Varoši porodicu Purić koja ima osmoro dece i zahvalio im na tome šta su uradili za svoju zemlju.
Srpska lista (SL) danas je, u ime srpskog naroda, izrazila snažno protivljenje povlačenju ili bilo kakvom smanjenju prisustva pripadnika KFOR-a na glavnom gradskom mostu na Ibru, između Severne i Južne Mitrovice i tim povodom zatražila hitan sastanak sa komandantom KFOR- Ozkanom Ulutašem.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić obišao je danas, zajedno sa predsednikom opštine Čajetina Milanom Stamatovićem, obilaznicu oko Zlatibora i poručio da će 1. oktobra krenuti radovi na tunelu pod Kadinjačom, dok će u obilaznicu oko Zlatibora biti uloženo između 22 i 23 miliona evra.
Manastir Palja važi za najstariju svetinju u ovom kraju, gde je poslednju noć u Srbiji proveo Sveti Sava, a poznat je i po izvorima koji leče bolest i sterilitet.
Srpski vatrogasci-spasioci koji su prethodnih dana gasili požare u Francuskoj vratili su se danas u Srbiju, a njih je u nastavnom centru Makiš dočekao ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić koji je poručio da su oni ponos MUP-a i Srbije.
Svrab, peckanje i neprijatan vaginalni sekret mogu da se povuku nakon terapije, ali kod mnogih žena kandida se ubrzo ponovo javlja. Razlog pritom nije uvek samo sama gljivica - određene navike i okolnosti pogoduju njenom ponovnom razvoju
Za glatku i negovanu kožu nije dovoljno samo obaviti brijanje - jednako su važni pravilna priprema kože, izbor kvalitetnog brijača i odgovarajuća nega nakon tretmana.
Redakcija Informera došla do informacije da je Ava Karabatić danas viđena u Urgentnom centru u Beogradu, gde je, prema saznanjima do kojih smo došli, potražila lekarsku pomoć zbog vidljivih povreda na glavi i licu, a ona nam je sve to i potvrdila.
Pevačica Maja Berović odlučila se za promenu koju niko nije očekivao, a u pitanju je nova frizura koja je oduševila njene pratioce na društvenim mrežama.
Rijaliti učesnica Milena Kačavenda najavila je ulazak u "Elitu 10" i otkrila vrtoglavu cifru koju će dobiti za učešće u sezonu, za koju su čelnici Pinka rekli da će okupiti najveće zvezde ovog formata.
Starleta Ava Karabatić tvrdi da ju je verenik pretukao, a nakon što je zbog povreda potražila lekarsku pomoć, sada nam je otkrila da je krenula u policijsku stanicu Savski venac kako bi prijavila nasilje.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.