U minutima nakon nesreće koja se danas u popodnevnim časovima dogodila na pružnom prelazu u mestu Petka kod Lazarevca, meštani su zaćutali posle silovitog udarca koji je odjeknuo ovim predelima, i prilaskom do mesta tragedije, zatekli su, kako kažu, prizor koji se ne zaboravlja!
- Sve vreme sam bila napolju, voz prolazi svakodnevno i to po više put tik uz našu kuću. Ovo nije prvi put da dolazi do tragedije, mi smo se ovde svačega nagledali, ali ovo danas se ne zaboravlja, ostaće mi ovaj prizor u pamćenju ceo život - za Kurir je ispričala jedna meštanka koja je bila očevidac nesreće.
Kako se moglo videti na uznemirujućem snimku koji je Kurir objavio ranije, vidi se da je putni prelaz obezbeđen svetlosnim saobraćajnim znacima i saobraćajnim znacima na putu, međutim taksista je pokušao da pređe prugu, očigledno ne videći voz koji je išao sa njegove leve strane iz Prijepolja u smeru ka Lazarevcu.
Zašto uze moju decu, što nisi mene"
- Odjeknulo je kao bomba, udarac je bio toliko jak da smo se svi zaprepastili. Prekrstila sam se nekoliko puta i molila Boga da nema stradalih. Pre dva meseca su na istom mestu doživeli nesreću otac i sin, ali voz ih je samo gurnuo sa puta i na sreću preživeli su, a sada ovolika tragedija - priča meštanka, inače očevidac nesreće i dodaje:
- Prišla sam da vidim ima li živih, a ono što sam videla, proganjaće me ko zna koliko. Taksista je bio mrtav za volanom, otac dečaka i devojčice je još tad bio u svesnom stanju. Dečak je ispao iz vozila od te siline, a devojčica je bez znakova života takođe ležala pozadi.
Foto: printscreen instagram
Gledaš u sve njih i ne znaš kako da pomogneš, niti im možeš pomoći. Nesrećni otac je vikao "zašto uze moju decu, što ne uze mene", bilo je jezivo. Gađao je voz kamenjem iz sve snage, a iz voza niko nije izlazio dok nije stigla policija i hitna pomoć.
Podsećanja radi, u nesreći je poginuo taksista Milan Lazarević i dvoje dece koje je zajedno sa ocem Milanom D. vozio do kuće gde žive. Otac maloletnika je u teškom stanju prevezen u bolnicu, dok su njih troje stradali na licu mesta.
Osnovno javno tužilaštvo u Lazarevcu oglasilo se povodom tragične nesreće na pružnom prelazu Bajino brdo u Petki, gde su poginuli vozač taksija i dvoje dece, dok je otac mališana teško povređen.
Na pružnom prelazu u mestu Petka kod Lazarevca poginuo je vozač "audija" Milan L., kao i dvoje maloletne dece, brat i sestra stari 12 i 14 godina, dok je njihov otac Milan D. (38) teško povređen.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Osnovno javno tužilaštvo u Lazarevcu oglasilo se povodom tragične nesreće na pružnom prelazu Bajino brdo u Petki, gde su poginuli vozač taksija i dvoje dece, dok je otac mališana teško povređen.
Ukrajina više nema ozbiljan protivvazdušni štit nad velikim delom teritorije, a problem se ne završava samo na raketama za „Patriot“ i iscrpljenim sistemima odbrane, ocenio je britanski vojni analitičar Aleksandar Merkuris.
Evropska unija sada se suočava sa problemom koji više ne može da sakrije iza velikih političkih poruka o pomoći Ukrajini: ako ruski novac ne može da se koristi bez posledica, račun bi mogao da stigne evropskim poreskim obveznicima.
Lider Srpske radikalne stranke Vojislav Šešelj poručio je da bi Srbi u Vladi Crne Gore morali da podnesu ostavke posle skandalozne odluke da se zabrani koncert Mirka Pajčina poznatijeg kao Baja Mali Knindža u Pljevljima.
Ministar za javna ulaganja Darko Glišić gostovao je na TV Informer, gde se oštro osvrnuo na aktuelna politička dešavanja u zemlji, ponašanje opozicije, situaciju na fakultetima, kao i na pritiske sa kojima se Srbija suočava.
Predsednik SNS-a i savetnik predsednika Republike Miloš Vučević izneo je za Kurir televiziju ozbiljne optužbe na račun rektora Beogradskog univerziteta Vladana Đokića, tvrdeći da mu je otvoreno pretio otporom i nemirima na univerzitetu.
Srpska napredna stranka u Mladenovcu reagovala je na jezivo blokadersko targetiranje njihove sugrađanke, samo zato što je iznela pohvale zbog napretka tog grada.
Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam kako je blokader Ivan Bjelić umislio da je reinkarnacija Če Gevare, koja je omiljena aktivnost voditelja blokadera Zorana Kesića, gde smo to zatekli bivšeg fudbalera Ognjena Vranješa, kuda se kreće novinar Veran Matić...
Informer televizija od 16. maja donosi drugačiji vikend program za sve gledaoce koji žele da dan počnu uz najvažnije informacije, aktuelne teme i program uživo koji traje punih sedam sati.
Kolumbijka Danijela privukla je veliku pažnju na društvenim mrežama nakon što je otkrila koji su je običaji u Srbiji najviše iznenadili dolaskom u našu zemlju.
Možda bi neko na njenom mestu postupio drugačije, ali gest mlade Prokupčanke, koja je želela da ostane anonimna, dokaz je i vaspitanja, poštenja i odgovornosti.
Komercijalne zalihe nafte u svetu troše se frapantnom brzinom i preostalo je goriva za svega nekoliko nedelja, upozorio je u ponedeljak Fatih Birol, šef Međunarodne agencije za energiju (IEA).
MIinistarstvo odbrane Belorusije saopštilo je danas da su oružane snage te zemlje započele vojne vežbe, a da će u saradnji sa ruskom stranom biti uvežbavana isporuka nuklearne municije i njena priprema za upotrebu.
Čak i nakon završetka rata, nema pozitivnih scenarija za Ukrajinu i Ukrajince, kaže kijevski politikolog Konstantin Bondarenko koji sada ne živi u domovini.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar