Svedočenje majke iz "Ribnikara": Moj sin se stalno plaši da će Kosta K. izaći na slobodu!
Podeli vest
"Moj sin je ranjen gledao kako mu drug strelja vršnjake, još ima te slike i zvukove u glavi!"
Ovim rečima je danas pred Višim sudom u Beogradu započela svoje svedočenje majka dečaka (14), ranjenog u nogu 3. maja prošle godine u OŠ "Vladislav Ribnikar" na Vračaru.
Vladimir Kecmanović, otac dečaka ubice koji je 3. maja prošle godine u Osnovnoj školi "Vladislav Ribnikar" ubio devetoro vršnjaka i radnika obezbeđenja škole, danas je završio sa odgovaranjem na pitanja koja su za njega imali roditelji ubijene dece.
Miljana Kecmanović je danas istakla pred Višim sudom da su i suprug Vladimir i ona u šoku zbog svega što je njihov sin Kosta učinio. U jednom trenutku je izustila da ona ne zna šta može da uradi, da je i njima teško zbog svega što se desilo, pa rekla: "Odvedite nas svo četvoro zajedno i streljajte!"
21.05.2024
17:38
U pitanju je, podsetimo, poslednji u nizu parničnih postupaka protiv roditelja dečaka ubice, Vladimira i Miljane Kecmanović, po tužbi ovog dečaka koji je takođe govorio o kobnom danu, ali je taj deo bio zatvoren za javnost s obzirom da je u pitanju maloletnik.
Sedeli u istoj klupi
Njegova majka je prva ispričala sve potresne detalje tragičnog događaja.
Očevi Angeline Aćimović, Andriane Dukić i Mare Anđelković demonstrativno su napustili sudnicu u Palati pravde, posle svega pola sata iznošenja odbrane Miljane Kecmanović, majke dečaka ubice koji je 3. maja prošle godine u OŠ "Vladislav Ribnikar" streljao njihovu decu i još šestoro učenika i čuvara!
Anđelko Aćimović, otac Angeline Aćimović (12) koju je 3. maja prošle godine sa još osmoro učenika i čuvarom OŠ "Vladislav Ribnikar" na Vračaru streljao Kosta K. (14), otkrio je šta se u četvrtak dešavalo iza zatvorenih vrata na suđenju majci dečaka ubice.
18.05.2024
19:02
- Pozvao me je tog dana sin oko 8.45 sati, kada je izašao iz škole i rekao mi da je povređen. On je tako ranjen izašao da mi se javi, a bio je u učionici do kraja. Video je kompletno sve, kako dečak puca, menja šaržere, drugare koji mrtvi leže u učionici, a onda je izašao u hodnik i video još tela dece - rekla je majka dečaka, koji je sedeo sa Kostom K. u istoj klupi.
Vidno potresena, naročito je naglasila kako joj je dete posle masakra "bilo izbezumljeno":
- Bio je toliko izbezumljen da se ni ne seća svega. Na snimku, koji sam kasnije videla sa sigurnosnih kamera, on se tako ranjen vratio u školu i pokušao da pomogne drugarima, ali nije znao šta da radi. Uzeo je telefon, izašao ispred i pozvao mene.
Foto: Informer
Maloletni ubica je skočio kroz prozor učionice i pozvao policiju
Prema njenim rečima, njen sin je sačekao da dečak-ubica iskoči kroz prozor učionice i onda je tek izašao kroz vrata učionice.
- Više puta su me zvali da mi jave da je ranjen. Ja prosto nisam mogla da verujem, mislila sam da se te stvari dešavaju samo na filmu, ali onda sam shvatila da se dogodila velika tragedija. Dete mi je u bolnici provelo tri noći, ali njegov oporavak i dalje traje. Kad su mi iz bolnice dali njegovu odeću, bila je sva natopljena krvlju. Dugo nisu znali da mi kažu šta se sa njim desilo. Znala sam samo da je ranjen, ali živ. Nisam znala da li će preživeti, jer je njegovo stanje moglo da se promeni u roku od pet minuta - kazala je uplakana majka i dodala:
- Ta neizvesnost me je ubijala. Rekli su mi da je upucan ispod kolena, mnogo sam plakala taj dan... Sinu, dok nije izašao iz bolnice, nismo rekli koliko mu je drugara ubijeno. On ima i dalje fizičke, ali i psihičke posledice. U strahu je od jakih zvukova, prosto se ne oseća bezbedno, plaši se da dečak-ubica nije tamo gde jeste u toj ustanovi ili da će ga pustiti, kao i da će neki njegov istomišljenik uraditi tako nešto. Znam samo da naši životi nikad neće biti bezbrižni, ostaćemo u strahu.
Delovao kulturno
Na kraju je istakla da nikad nije upoznala roditelje maloletnika koji je počinio masakr u školi, ali da je on sam uvek delovao fino i kulturno:
- Samo ne mogu da shvatim da neko tako zapostavi svoje dete, da ne primeti probleme i promene. Ja sam svog sina slušala kako diše, posao roditelja je u tri smene!
U ovom postupku trebalo bi da svedoče i Kecmanovići, ali je njihova zastupnica Marina Ivelja rekla sudu da su oni odlučili da neće svedočiti i uputila zahtev da sud izvrši uvid u njihova svedočenja u krivičnom postupku koji se vodi protiv njih u ovom sudu.
Podsetimo, Kosta K.je kobnog 3. maja prošle godine ubio devetoro učenika škole i čuvara Dragana Vlahovića, a ranio pet učenika i nastavnicu istoriju na čiji je čas upao naoružan i ispalio na desetine metaka.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Vladimir Kecmanović, otac dečaka ubice koji je 3. maja prošle godine u Osnovnoj školi "Vladislav Ribnikar" ubio devetoro vršnjaka i radnika obezbeđenja škole, danas je završio sa odgovaranjem na pitanja koja su za njega imali roditelji ubijene dece.
Privremeno povlačenje NATO kontingenta iz Iraka započelo je 20. marta i završeno je u noći između 22. i 23. marta, nakon pojačanih napada Irana na vojne baze, saopštio je predstavnik Alijanse.
Geopolitički odnos snaga sve se vidljivije pomera u korist Moskve, a Rusija se trenutno nalazi u stabilnijoj i povoljnijoj poziciji nego ranijih godina, ocenjuje italijanski portal L’Antidiplomatico, pozivajući se i na procene pojedinih ukrajinskih analitičara.
Lider Stranke slobode i pravde Dragan Đilas se osvrnuo na anonimnog blokadera koji se javio u "Utisak nedelje" uz tvrdnju da mu je plenum zabranio da kaže kako se zove.
General u penziji Milorad Stupar izjavio je da je Vojska SR Jugoslavije početak NATO agresije 24. marta 1999. godine dočekala sa 120.000 vojnika na prostoru Autonomne pokrajine Kosova i Metohije.
Tanasije Marinković, profesor Pravnog fakulteta Univerziteta u Beogradu, gostovao je u Utisku nedelje, a gledalac koji se uključio u program imao je pitanje za njega...
Lider Stranke slobode i pravde Dragan Đilas gostovao je u "Utisku nedelje" na Novoj S i osuo paljbu i po studentima blokaderima i po kolegama iz opozicije.
Srbija je danas imala samo jedan izbor i napravila ga je jasno: Informer televizija je apsolutno najgledanija u trenutku prenosa velikog narodnog skupa SNS-a!
U prethodnoj epizodi Informerove emisije “Na merama” otkrili smo vam kako “dokoniše” poslanik blokader Aleksandar Jovanović Ćuta, kakve “male signale” razmenjuju muzička zvezda Nataša Bekvalac i političar Draško Stanivuković, gde provodi vreme nekadašnji premijer Zoran Živković, kakav je bio provod na slavlju kod pevača Ere Ojdanića, šta je na meniju funkcionera SPS-a Dušana Bajatovića, kuda su posle lekarskog pregleda otišli pevačica Ana Nikolić i njen emotivni partner, kompozitor Goran Ratković Rale…
U Republici Srbiji jedna od boljih karika jeste poljoprivreda, rekao je ministar poljoprivrede, šumarstva i poljoprivrede, Dragan Glamočić, gostujući u emisiji Info Jutro na Informer TV.
Napad izraelskih snaga na most Kasmi je označio novu fazu eskalacije sukoba sa Hezbolahom, dok je predsednik Libana Žozef Aun upozorio da je reč o „uvodu u kopnenu invaziju“.
Direktorka Nacionalne obaveštajne službe SAD, Tulsi Gabard, iznela je pred Kongresom procenu da Rusija i Kina ubrzano razvijaju raketne sisteme koji bi mogli da probiju ili zaobiđu američku protivraketnu odbranu.
Pretnje američkog predsednika Donalda Trampa upućene Iranu mogle bi da dovedu do dodatnog zatvaranja Ormuskog moreuza, upozorio je bivši potpukovnik američke vojske Danijel Dejvis.
Rusija ubrzano menja pravac isporuke gasa, a ključne količine koje su decenijama išle ka Evropi sada se sve više preusmeravaju ka Kini, gde se priprema izgradnja novog gasovoda koji bi mogao da trajno promeni energetsku mapu sveta.
Glumica Lidija Vukićević snimila se u crnoj suknji i sakou ispod kojeg je nosila čipkasti brushelter sa tufnama što je pokazala pratiocima na Instagramu.
Pevač Savo Perović osvrnuo se na situaciju kada su se Luna Đogani i Marko Miljković našli zaglavljeni na Maldivima usled eskalacije sukoba na Bliskom istoku.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar