• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Informer

26.08.2024

15:21

Uhapšeni opštinari u Svilajncu! Primili 300 evra mita, a sve zbog ovoga

Shuterstock

Vesti

Uhapšeni opštinari u Svilajncu! Primili 300 evra mita, a sve zbog ovoga

Podeli vest

Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije, po nalogu Posebnog odeljenja za suzbijanje korupcije Višeg javnog tužilaštva u Кraljevu, uhapsili su G. R. (54) i A. R. (52), obojica iz Svilajnca, zbog sumnje da su izvršili krivično delo primanje mita u saizvršilaštvu, kao i B. G. (42) iz Svilajnca, zbog sumnje da je izvršio krivično delo davanje mita.

"Sumnja se da su, tokom februara ove godine, G. R. i A. R., kao zaposleni u opštinskoj upravi u Svilajncu, uz prethodni dogovor i planiranje, od osumnjičenog B. G. zahtevali 300 evra kako bi sproveli upravni postupak i izvršili promenu njegovog prezimena" piše u saopštenju MUP.

B.G. je, kako se sumnja, novac predao G. R. i A. R., koji su nakon sprovedenog upravnog postupka doneli rešenje o promeni njegovog prezimena.

 

Foto: RINA

Policijski automopbil/Ilustracija

 

Osumnjičeni će, uz krivičnu prijavu, biti privedeni nadležnom tužilaštvu.

Istraga povodom ovog slučaja se nastavlja, a više detalja biće poznato nakon saslušanja osumnjičenih u nadležnom tužilaštvu.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Exatlon

TV

Netanijahu uvukao Trampa u rat
Live TV

Netanijahu uvukao Trampa u rat

Profesorka doktorka Radmila Tonković, akademik, Sreten Egerić, pukovnik u penziji i Žarko Rakić, spoljnopolitički komentator gostujući u Info jutru komentarisali su napad Amerike i Izraela na Iran.

06.03.2026

11:55

Ko to pravi haos u Srbiji?
Live TV

Ko to pravi haos u Srbiji?

Aleksandar Šešelj, zamenik predsednika SRS i Borko Kašanski, glavni urednik Srpskog telegrafa gostujući u Info jutru komentarisali su situaciju na političkoj sceni Srbije.

06.03.2026

11:36

JOŠ TV VESTI

Društvo

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Magazin

Džet set