Za devet dilera droge 67 godina robije: Preneli 11 kilograma heroina iz Turske!
Podeli vest
Pripadnici devetočlane kriminalne grupe osuđeni su pravosnažno na ukupno 67 godina zatvora zbog trgovine heroinom na teritoriji Srbije, Slovenije, Holandije, Turske, Austrije i Dominikanske Republike. Najveća kazna iznosi 12, najmanja tri godine zatvora.
Apelacioni sud u Beogradu potvrdio je prvostepenu presudu Specijalnog suda iz juna prošle godine i osudio Vinka Rakonjca na 12 godina, Vladimira Boškovića i Zorana Janjuševića na po osam, Dejana Nedovića, Dejana Avramovića i Envera Selmovića na po sedam i po, Dragana Tomića i Vladimira Lakića na po sedam i Miroljuba Jovanović na kaznu zatvora od tri godine.
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Pančevu, u saradnji sa nadležnim tužilaštvima, u tri odvojene akcije u Pančevu, Kovinu i Banatskom Karlovcu zaplenili su različite vrste narkotika i uhapsili tri osobe.
Policija u Boru uhapsila je sugrađane B. Đ. (36) i M. L. (45) zbog sumnje da su se bavili trgovinom narkotika.
23.05.2024
19:43
Istom presudom okrivljenima je izrečena mera bezbednosti oduzimanja predmeta, odnosno više od kilogram heroina.
Ova kriminalna grupa se tereti da je od 2011. do 2012. godine prenela oko 11 kilograma heroina, koji je nabavljala u Turskoj, preko Slovenije ka Holandiji i Dominikanskoj Republici.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Pančevu, u saradnji sa nadležnim tužilaštvima, u tri odvojene akcije u Pančevu, Kovinu i Banatskom Karlovcu zaplenili su različite vrste narkotika i uhapsili tri osobe.
Gradonačelnik Kijeva Vitalij Kličko pozvao je stanovnike da napuste grad ako imaju tu mogućnost, zbog teške energetske krize, masovnih prekida grejanja i sve većeg opterećenja infrastrukture usled ekstremno niskih temperatura koje su zahvatile ukrajinsku prestonicu.
Rusija sada ima jasnu prednost u novoj trci u naoružanju 21. veka, izjavio je bivši obaveštajac i vojni analitičar Skot Riter u intervjuu novinaru Endrjuu Napolitanu.
M.J.R.M, viši savetnik i rukovodilac grupe za informacione tehnologije u Visokom savetu tužilaštva Branka Stamenkovića, za koga je otkriveno da je bio blizak prijatelj sa likvidiranim Živkom Bakićem, zloupotrebio je svoju poziciju u privatne svrhe, kako bi se obračunao sa svojom komšinicom.
Od 1. januara ove godine, Hrvatska je u potpunosti odgovorna za zaštitu svog neba modernim višenamenskim lovcima "rafal", koji su uključeni u Integrisanu protivvazdušnu i raketnu odbranu NATO-a (IAMD), saopštio je NATO.
Tokom gostovanja u Specijalnoj emisiji o Exatlonu prijateljica Sanje Kalinović šokirala je sve prisutne, uključujući i devojku Nemanje Radovanovića, izjavom da će se Sanja možda zaljubiti u Nemanju!
Sada već bivša učesnica Exatlona Srbija Amela Melegi u specijalnoj emisiji na televiziji Informer priznala je da je za nju Boško Marinković idealan muškarac.
Prethodne sedmice u Informerovoj mega popularnoj emisiji "Na merama" mogli ste da vidite kako bivša ministarka Danica Grujičić pohodi blokaderske šatore, gde to tumara analitičar Aleksandar Radić, čime se sada bavi doskorašnji trener KK Partizan Željko Obradović, na koji način glumica Iva Štrljić vežba za novu ulogu…
Državni sekretar u Ministarstvu zdravlja Mirsad Đerlek gostujući u Info jutru govorio je o ulaganjima u zdravstvo i lečenju dece pre 2012. godine i od te godine do danas.
Mnogi domaćini se pitaju da li može da se koristi sveća od prošle slave ili je neophodno zapaliti novu. Protonamesnik inž. Željko Hadži Jovanović kaže da danas nije nestašica voska, kao što je nekada bilo, i da svako može da kupi novu sveću za slavu.
U najnovijoj epizodi "Političkog kviza" na Informer televiziji sjajna pitanja voditelja Branislava Lečića držala su gledaoce kraj malih ekrana do samog kraja!
Ministar odbrane Italije Gvido Kroseto izjavio je da Ukrajina ne može i nikada neće pobediti u ratu sa Rusijom, ističući da je njen jedini stvarni uspeh to što i dalje postoji i pruža otpor.
Najviši danski vojni komandant za Arktik odbacio je tvrdnje da se Grenland suočava sa neposrednom bezbednosnom pretnjom iz Rusije ili Kine, čime je doveo u pitanje narativ koji je više puta iznosio američki predsednik Donald Tramp.
Predsednik Francuske Emanuel Makron pojavio se u petak na sastanku u Jelisejskoj palati sa naočarima sa plavim staklom, kako bi prikrio crveno desno oko, prenosi „Le Parisien“.
Stanovnici Nuuka, glavnog grada Grenlanda, sve češće razmišljaju o scenarijima o kojima donedavno nisu ni govorili – šta učiniti ako Sjedinjene Države pokušaju da preuzmu ostrvo.
Pola Kinski, ćerka poznatog nemačkog glumca Klausa Kinskog, čekala je više od 30 godina da svetu kaže šta je, prema njenim tvrdnjama, preživljavala kao dete.
Jugoslovenska glumica Edita Majić napustila je blistavu glumačku karijeru kako bi se zamonašila, a potom potpuno povukla iz sveta i postala pustinjakinja, živeći u samoći na nepoznatoj lokaciji.
Emilija Klark, zvezda serije "Igre prestola", otkrila je da je tokom snimanja nove serije "Ponies" povredila rebro, i to dok je snimala eksplicitnu scenu.
Kejt Midlton počastila je danas ljubitelje mode još jednim sjajnim modnim izdanjem, u znaku crvene boje. Ugostila je u Vindzoru englesku žensku ragbi reprezentaciju kako bi proslavili trijumf na Svetskom prvenstvu prošle jeseni.
Spajs patrolira područjem Arktičkog nacionalnog parka, gde sneg pada i do osam meseci godišnje, a zimi dan traje svega šest sati. Otkrio je kako preživljava u tim ekstremnim uslovima.
Sočan i mekan kolač sa makom predstavlja pravu rapsodiju ukusa. Ovaj kolač je prava riznica zdravlja, a rogač mu daje poseban ukus koji se ne zaboravlja.
Salata sa pirinčem je jedna od onih za koju se uvek traže kašika više. Lagana, kremasta i osvežavajuća, a dovoljno zasitna je savršen prilog uz pečenje.
Bivša rijaliti učesnica Jelena Golubović otkrila je da je suprugu dala drugu šansu, ali i da će ga, ukoliko se ne pojavi na njenim vratima, to koštati 1.000 evra.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar