Poznati slikar Dragan S. (73) uhapšen je zbog sumnje da je veštački uzgajao marihuanu na svom potkrovlju, na Vračaru!
Kako je Informer već izveštavao, Dragana su je uhapšen popodne na Vračaru, a prilikom pretresa njegovog stana, pored marihuane pronađen su pištolji, za koje nije imao dozvolu, veća količina novca i municije.
- Policija je iz njegovog potkrovlja iznela više stabljika marihuane. Takođe, je bilo dosta i marihuane spremne za prodaju. Sumnja se da je on ovaj narkotik dilovao već neko vreme - objašnjava izvor Informera.
Foto: MUP Srbije
Marihuana/Ilustracija
Kako je naveo policija se dugo zadržala u zgradi, ispred je bila policijska marica, a kada su odlazili odveli su i Dragana.
- Mislim da su hapsili inspektori iz policisjke stanice Stari grad. A nas je bilo nekoliko u hodniku svi su se pitali šta se dešava. Kasnije sam čuo o čemu je reč. Kada je policija odvodila Dragana rekao je komšijama:"Dobar dan i doviđenja, odoh ja na robiju. Možda se ne vidimo više"- kaže naš sagovornik inače jedan od komšija uhapšenog slikara.
Prema našim saznanjima Dragan S. je uhapšen, a nakon hapšenja određeno mu je zadržavanje do 48 sati u okviru kojih će biti saslušan u tužilaštvu. Sumnja se da je izvršio krivična dela: Neovlašćena proizvodnja i stavljanje u promet opojnih droga i nedozvolјena držanje oružja.
Krivična dela:
Neovlašćena proizvodnja i stavljanje u promet opojnih droga (Član 246 Krivičnog zakonika): Ovaj član propisuje kazne za one koji neovlašćeno proizvode, prerade, skladište ili stavljaju u promet opojne droge. Kazne uključuju zatvorske kazne od najmanje 6 meseci do 12 godina, u zavisnosti od količine i vrste droge.Neovlašćeno posedovanje opojnih droga (Član 247 Krivičnog zakonika): Posedovanje droge, čak i u malim količinama, može biti krivično delo. Kazne uključuju zatvorske kazne od 3 meseca do 5 godina, u zavisnosti od količine i vrsta droge.
Postupak:
Kada se droga pronađe u stanu, policija obavlja pretres i vodi zapisnik o pronađenim materijalima.
Pronađeni materijali se uzimaju kao dokaz i šalju na forenzičku analizu.Osoba kod koje je pronađena droga može biti uhapšena i privedena tužiocu.Tužilac može odlučiti da podnese krivičnu prijavu protiv osumnjičenog. Ako se utvrdi da postoji osnovana sumnja o krivici, predmet ide na suđenje.
Zakonodavne odredbe:
Zakon o sprečavanju zloupotrebe opojnih droga: Ovaj zakon reguliše procedure za suzbijanje zloupotrebe droga, uključujući obavezu prijavljivanja pronađenih droga i postupanje u vezi sa drogama. Zakonik o krivičnom postupku: Ovaj zakon definiše postupak koji treba da se prati tokom istrage i suđenja za krivična dela.
Prema zakonu, ozbiljnost krivičnog dela i kazne zavise od količine droge, vrste droge, kao i od prethodnih prekršaja i kriminalne istorije osumnjičenog.
U centru Beograda u jednom potkrovlju otkrivena je laboratorija za proizvodnju marihuane, a tom prilikom zaplenjena je veća količina narkotika, novca, oružja i municije.
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Beogradu, Policijske stanice Novi Beograd, u saradnji sa Interventnom jedinicom 92, uhapsili su trojicu dilera i zaplenili su više od 12 kilograma marihuane i kilogram amfetamina.
D.T. (43) i N.D.(41) koji su uhapšeni u Busijama, kada je policija zaplenila 50 kilograma marihuane biće saslušani u Višem tužilaštvu u Beogradu pod sumnjom da su izvršili krivično delo neovlašćena proizvodnja i stavljanje u promet opojnih droga
Muškarac A. V. (52) uhapšen je u Kragujevcu kada je policija pretresom njegove kuće i drugih prostorija pronašla marihuanu ali i otkrila laboratoriju za veštačko uzgajanje ove biljke.
Policija po nalogu Višeg javnog tužilaštva u Beogradu, uhapsila je M. B. (27) i A. S. (24) zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo nedozvoljena proizvodnja, držanje, nošenje i promet oružja i eksplozivnih materija.
Pripadnici MUP, UKP, Službe za borbu protiv droga, u koordinaciji sa Višim javnim tužilaštvom u Beogradu, zaplenili su 36 kilograma marihuane i uhapsili D. P, V. P. i A. A. zbog sumnje na neovlašćenu proizvodnju i stavljanje u promet opojnih droga.
Policija u koordinaciјi sa Višim јavnim tužilaštvom u Beogradu, zaplenila je ukupno 36 kilograma marihuane i uhapsila D. P. (27), V. P. (34) i A. A. (18) zbog sumnje da su izvršili krivično delo neovlašćena proizvodnja i stavljanje u promet opoјnih droga.
Policija u Novom Sadu uspešno sj realizovala još jednu veliku akciju usmerenu na razbijanje narko-tržišta, u kojoj je uhapšen dvadesetdvogodišnji M. L. iz ovog grada.
Policija u Beogradu, po nalogu Višeg јavnog tužilaštva u Beogradu, uhapsila je M. M. (21) zbog sumnje da јe izvršio krivično delo neovlašćena proizvodnja i stavljanje u promet opoјnih droga.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
U centru Beograda u jednom potkrovlju otkrivena je laboratorija za proizvodnju marihuane, a tom prilikom zaplenjena je veća količina narkotika, novca, oružja i municije.
Ruska avijacija uništila je privremene punktove ukrajinskih snaga i centre za kontrolu bespilotnih letelica u Dnjepropetrovskoj i Hersonskoj oblasti, saopštilo je Ministarstvo odbrane Rusije.
Miloš Parandilović, poslanik u Narodnoj skupštini Republike Srbije i čelnik stranke Novo lice Srbije, napio se k'o letva na jednoj svadbi u Priboju, pa u tako vidno alkoholisanom stanju seo u automobil i odvezao se, saznaje Informer.
Voditeljka Informer TV Andrea Veskov uputila je javno izvinjenje Privrednoj pravnoj akademiji iz Novog Sada i njenom rektoru prof dr Milanu Počuči zbog pogrešno interpretiranog stava u vezi sa tom institucijom u poslednjem izdanju emisije Paralela.
Publika od sada ima priliku da svake srede od 17 časova na Prvom programu Radio Beograda prati novi politički tok-šou "U sredu sa Bojanom Bilbijom". Reč je o autorskom projektu koji se bavi najvažnijim političkim, geopolitičkim i društvenim temama koje oblikuju svakodnevni život građana Srbije, ali i globalne procese koji utiču na ceo svet.
Areniljas, malo selo u provinciji Sorija u unutrašnjosti Španije sa svega četrdesetak stalnih žitelja, objavio je neobičan poziv porodicama koje su spremne da započnu novi život daleko od grada.
Šest osoba ranjeno je u nedelju uveče u napadu nožem na njujorškoj stanici "Pen stejšn", a vlasti su saopštile da je osumnjičeni priveden uoči sportskog spektakla kome će prisustvovati i predsednik SAD Donald Tramp.
TS Media, multimedijalni segment Telekoma Srbija, u saradnji sa Sava Centrom, od 12. do 14. juna, organizuje besplatne večernje projekcije remasterizovanih domaćih filmskih klasika na krovu Sava Centra.
Srpska srednjovekovna tradicija puna je običaja koji bi u savremenom svetu bili potpuno neprihvatljivi, a mnogi od tih običaja prikazani su u našim fimovima i serijama.
Radoš Bajić dobitnik je nagrade "Zlatni vitez" na Međunarodnom filmskom festivalu u Sevastopolju za najbolju glavnu mušku ulogu u filmu "Čuvar ikone Svetog Đorđa".
Ako želite da znate kako nešto funkcioniše u avionu, pitajte stjuardesu. One već dovoljno dugo lete da znaju sve trikove i savete koji olakšavaju ovo iskustvo.
OpenAI navodno predstavlja "Dreaming V3" kao novu verziju sistema memorije za ChatGPT, koja bi trebalo da omogući da razgovori budu mnogo prilagođeniji svakom korisniku.
Meri Filips, poznata šminkerka mnogih slavnih dama, otkrila je trik koji pomaže da lice izgleda sveže i prirodno, a šminka ostane postojana od jutra do večeri.
Grčka već godinama važi za omiljenu letnju destinaciju srpskih turista, a posebno se izdvaja Halkidiki. Pet je razloga zašto Srbi već godinama biraju ovu destinaciju.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.