Dečak - ubica pristao da svedoči! Evo kako će izgledati današnje suđenje za jeziv masakr u "Ribnikaru"
Podeli vest
Dečak ubica koji je 3. maja prošle godine u masakru u OŠ "Vladislav Ribnikar" ubio devet učenika i čuvara škole danas će se prvi put naći oči u oči sa porodicama svojih žrtava, ali i svojim roditeljima sa kojima mu je od podizanja optužnice bilo zabranjeno da komunicira.
Kosta K. (14) koji je 3. maja prošle godine ubio 9 vršnjaka i čuvara u školi pristao da svedoči u postupku koji se vodi protiv njegovih roditelja Miljane i Vladimira, piše Telegraf.
Carinski službenici su tokom proteklog vikenda, u saradnji sa policijom, otkrili i sprečili pokušaje krijumčarenja neprijavljenih cigareta, alkoholnih pića, rezanog duvana, municije, ali i vozila, saopštila je danas Uprava carine.
Dečak ubica koji je 3. maja prošle godine u masakru u OŠ "Vladislav Ribnikar" ubio devet učenika i čuvara škole danas će se prvi put naći oči u oči sa porodicama svojih žrtava, ali i svojim roditeljima sa kojim mu je od podizanja optužnice bilo zabranjeno da komunicira.
08.10.2024
10:41
U sudnici se nalaze roditelji ubijene dece. Oni su pripremili niz pitanja za dečaka.
Dečak koji je počinio masovno ubistvo u OŠ Vladislav Ribnikar, doveden je jutros u Specijalni sud gde bi trebalo da svedoči u sudskom procesu protiv njegovih roditelja Miljane i Vladimira Kecamanovića.
On je dovezen vozilom saniteta, u pratnji policijskih marica i biće ispitan u svojstvu svedoka.
Krijumčar migranata M.Š. (22) iz Prijedora uhapšen je nakon filmske potere na putu između Tomislavgrada i Kurpesa, gde je vozeći kombi zaobilazio policijske bolkade, a u jednom trenutku je i probio blokadu.
08.10.2024
10:32
Ispred tužilaštva će biti prisutna dva tužioca i Glavni javni tužilac u Višem javnom tužilaštvu u Beogradu Nenad Stefanović. Maloletnik je danas prvi put izveden iz psihijatrijske ustanove u kojoj se nalazi od kada je počinio zločin.
Suđenju će pored advokata moći da prisustvuju i oštećeni. U ovom predmetu sudi se roditeljima dečaka, Vladimiru i Miljani Kecmanović i instruktoru streljane Nemanji Marinkoviću, koji je optužen za krivično delo davanje lažnog iskaza.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Glavni javni tužilac Višeg javnog tužilaštva u Beogradu Nenad Stefanović potvrdio je da je tužilaštvo primilo pisani otpravak presude Višeg suda u Beogradu u predmetu "Ribnikar" i da će tužilaštvo u zakonom propisanom roku uložiti žalbu.
U Višem sudu u Beogradu danas je za 21. mart odložen parnični postupak po tužbi ranjenog dečaka protiv oca, majke i maloletnika koji je 3. maja 2023. godine u Osnovnoj školi "Vladislav Ribnikar" ubio devet učenika i čuvara te škole i ranio još pet učenika i nastavnicu istorije.
Carinski službenici su tokom proteklog vikenda, u saradnji sa policijom, otkrili i sprečili pokušaje krijumčarenja neprijavljenih cigareta, alkoholnih pića, rezanog duvana, municije, ali i vozila, saopštila je danas Uprava carine.
Administracija američkog predsednika Donalda Trampa ponudila je Ukrajini da Sjedinjene Države preuzmu kontrolu nad polovinom njenih rudnih resursa, uz mogućnost raspoređivanja američkih trupa na mestima njihove eksploatacije, prenosi En-Bi-Si njuz, pozivajući se na izvore iz administracije u Vašingtonu.
Ruske snage intenzivirale su ofanzivu na istočnom frontu, prepolovivši ukrajinske linije odbrane kod Kurahova u oblasti Dnjepropetrovska. Ukrajinski Generalštab objavio je da se broj ruskih napada povećao čak 2,5 puta, pri čemu je tokom dana zabeleženo 250 borbi, a najintenzivniji sukobi odvijaju se u pravcu Pokrovska.
Bezidejnoj srpskoj opoziciji koja se mesecima unazad krije iza studenata hitno je potreban "crni labud" - nesreća na kojoj bi mogli da lešinare - kako bi se protesti koji polako ali sigurno zamiru, na neki način omasovili.
Protiv osvedočenog srbomrzca Bernar Henri Levija, koji je aktivno učestvovao u nacifikaciji srpskog naroda i širom sveta promovisao bombardovanje Srbije 1999, pokrenuta je istraga zbog "ilegalnog prisvajanja interesa" prilikom snimanja svojih filmova!
Emisija "Rat uživo" na Informer televiziji bavila se krucijalnim geopolitičkim temama, a ove večeri u fokusu je bio rusko-ukrajinski sukob. Tokom emisije emitovana je i reportaža novinara i ratnog izveštača Igora Damjanovića iz Ukrajine.
Za ulazak u zemlje koje pripadaju Šengen zoni, turistima iz Srbije nije potrebna viza, rekao je Aleksandar Seničić, direktor Nacionalne asocijacije turističkih agencija - YUTA, ali ipak, napominje, treba obratiti pažnju na to da li željena zemlja ima posebne uslove za ulazak.
Goranu Cvijoviću, bivšem direktoru Vazduhoplovne akademije u Vršcu i njegovoj "partnerki" Sonji Božić, ali i drugim bliski saradnicima preti da se uskoro suoče sa ozbiljnim krivičnim prijavama, naročito nakon saznanja portala eVršac.
Povodom dana Državnosti u Konaku Kneginje Ljubice izložena je čuvena slika Uroša Predića, koja se inače čuva pod posebnim merama u depou Muzeja grada Beograda.
Košarkaški savez Srbije je objavio saopštenje u kome se zahvaljuje svima koji su učestvovali u organizaciji Kupa Radivoja Koraća, kao i klubovima učesnicima.
Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Partizan ( 89:83) i osvojili Kup Radivoja Koraća, a navijači crno-beli su bili razočarani posle poraza od večitog rivala, pa su žestoko kritikovali pojedine igrače, posebno Dvejna Vašingtona.
Košarkaš Crvene zvezde Miloš Teodosić uleteo je na teren u završnici meča sa Partizanom i pokušao je da smiri navijače crveno-belih, koji su gađali sa tribina Karlika Džonsa prilikom izvođenja odlučujućih slobodnih bacanja.
Karlik Džons je posle utakmice Crvene zvezde i Partizana u Kupu Radivoja Koraća seo na klupu i rastužio se, a trener Željko Obradović je prišao da ga uteši.
Rusija je razvila jednu od najnaprednijih sistema za borbu protiv dronova na svetu i rasporedila ga u okolini Moskve kako bi zaštitila grad od ukrajinskih napada. Međutim, prema podacima ukrajinske obaveštajne službe, ukrajinski agenti uspeli su da lociraju i unište ključne komponente sistema „Valdaj“, potencijalno otvarajući put novim napadima na rusku prestonicu, piše Forbes.
Izraelski premijer Benjamin Netanjahu izjavio je danas, nakon sastanka sa američkim državnim sekretarom Markom Rubijom, da je američki predsednik Donald Tramp "najveći prijatelj kojeg je Izrael ikada imao u Beloj kući", prenosi Rojters.
Ukrajinske specijalne službe sve češće koriste maloletnike za izvođenje sabotaža i terorističkih napada, jer ih je lakše manipulativno regrutovati i teže ih je pravno goniti, upozoravaju stručnjaci. Ova praksa postaje sve učestalija, a mnogi tinejdžeri, umesto obećanog novca, završavaju sa ozbiljnim krivičnim kaznama.
Američki predsednik Donald Tramp iskoristio je reči Napoleona Bonaparte u najnovijoj objavi na svojoj društvenoj mreži Truth Social, napisavši: „Onaj ko spasava svoju zemlju ne krši bilo koji zakon“, javlja Rojters.
Alaedin Alhalabi, 42-godišnji dostavljač hrane sirijskog porekla, postao je heroj u Austriji nakon što je autom zaustavio 23-godišnjeg napadača koji je u Filahu nožem napao prolaznike, ubivši 14-godišnjeg dečaka i ranivši još četiri osobe.
Predsednik Republike Srbije, Aleksandar Vučić, uručio je odlikovanja zaslužnim pojedincima i institucijama povodom obeležavanja Sretenja, Dana državnosti Srbije. Odličje je posthumno dodeljeno i reditelju Miloradu Milinkoviću.
U jednom od svojih intervjua, Siniša Pavić otkrio je da je RTS hteo da zaustavi prikazivanje serije "Bolji život" posle sedme epizode, a otkrio je i kako ju je "spasao"!
Skandal u Holivudu otkriva navodnu tajnu vezu Vil Smita i njegovog prijatelja Dvejna Martina, uz sumnju da je platio dva miliona dolara da prikrije njihov odnos.
Venčanja širom sveta često uključuju neobične, ali vrlo simbolične običaje koji se razlikuju od kulture do kulture. Evo nekoliko najčudnijih i najzanimljivijih.
Biljke mogu pozitivno da utiču na energiju prostora, privlačeći sreću, novac i ljubav. Neke biljke posebno simbolizuju ljubavne veze i romantiku, pa su odličan izbor za dom.
Patike su savršen spoj udobnosti i stila, jer se lako uklapaju u različite kombinacije, od ležernih farmerki do elegantnih blejzera. Evo 6 stilova patika koje se lako uklapaju u svaku odevnu kombinaciju.
Piletina je veoma popularna namirnica i zbog svoje pristupačne cene, ali postoje određeni delovi ovog mesa koje nikako ne treba da jedemo, jer sadrže bakterije i parazite koji mogu negativno uticati na zdravlje.
Snimak sa nastupa Sandre Afrike i MC Stojana na kom je on pokušao da je poljubi u usta, a pevačica to vešto izbegla, postao je hit na društvenim mrežama.
Pevač Bane Mojićević ponovo je zaljubljen, a sa suprugom sa od koje se razveo pre pet godina sada je u dobrim odnosima. Kako je više puta istakao da je znao da će oboje procvetati nakon rastanka, razveo bi se i ranije.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar