"Nemojte slučajno da vidim suzu dok ovo sve ne prođe"! U Novom Pazaru sahranjen dečak koji je pao sa zgrade!
Podeli vest
Veliki broj građana Novog Pazara okupio se danas popodne ispred Bor džamije u naselju Lug u Novom Pazaru, na sahrani dečaka koji je podlegao povredama nakon pada sa zgarde u tom gradu.
Nakon Ikindija namaza (najnačajni vid molitve kod muslimana) se klanjala kolektivna dženaza (molitva), namaz za preminulog dečaka.
Prema nezvaničnim saznanjima Informera, majka dvogodišnjeg dečaka koji je juče pao sa stambene zgrade u centru Novog Pazara, u trenutku nesreće bila je u kupatilu i tuširala se, a otac Emil, koji je nešto ranije došao sa posla, najverovatnije je zaspao na kauču u dnevnoj sobi.
Novi Pazar je u žalosti zbog tragične smrti dvogodišnjeg dečaka Alija Karišika, koji je pao sa četvrtog sprata na plato, i od zadobijenih povreda, na putu do bolnice preminuo.
14.10.2024
08:17
Većina okupljenih građana nije mogla da stane u džamiju, pa su čekali ispred.
Običaj kod muslimana je da se najbliži članovi porodice halale/poslednji put pozdrave sa umrlim.
Dečakova majka Birsena (sa ljubičastim maramom) snimljena je kako se vraća iz džamije gde je poslednji put videla svog sina i halalila se sa njim.
Dete (2) koje je palo sa četvrtog sprata zgrade u Novom Pazaru, preminulo je na putu za Beograd gde je upućeno zbog težine povreda, saznaje Informer.
13.10.2024
21:48
Foto: Foto: Privatna arhiva, Informer/printskrin
Za dečakom plače čitav Novi Pazar
Majka Birsena obučena u ljubičasto hrabro se i dostojno držala, a pored nje je bila svekrva.
Mladi bračni par ostao je bez jedinog deteta.
- Nemojte slučajno da vidim suzu dok ovo sve ne prođe - rekla je svekrva, majka oca Emila (25) koji je tragično izgubio svoje dete.
Prema muslimanskom verovanju, haram (greh) je da se plače, po verovanju to će uznemiriti dušu umrlog.
Mališan je prevezen kombijem na tabutu, a bio je prekriven zelenim čaršafom.
Sahranjen je na Velikom groblju u Novom Pazaru.
Dečak je juče u popodnevnim satima neprimetno izašao na krov, odnosno otvorenu terasu zgrade u kojoj je živeo i ubrzo pao.
Tom prilikom je zadobio teške telesne povrede u vidu preloma lobanje i gornjih ekstremiteta. Ekipa hitne pomoći ga je reanimirala na licu mesta i ubrzo odvezla u Opštu bolnicu u Novom Pazaru.
Međutim, zbog težine povreda bilo je neophodno dečaka uputiti u Beograd, na odeljenje neurohirurgije. Na putu do Beograda, u mestu zvanom Maglič, dečaku se pogoršalo stanje, tako da je odlučeno da se dečak odveze do najbliže bolnice u Kraljevu.
Po rečima tamošnjeg doktora Zorana Mrvića, borba za život dečaka trajala je čitava dva sata, ali je u 21.45 sati dečak ipak proglašen mrtvim, objavile su novosti.rs.
Lekari novopazarske "Opšte bolnice" uspeli su da stabilizuju vitalne funkcije dečaka (2) koji je danas popodne pao sa trećeg sprata zgrade u centru tog grada, saznaje Informer.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Prema nezvaničnim saznanjima Informera, majka dvogodišnjeg dečaka koji je juče pao sa stambene zgrade u centru Novog Pazara, u trenutku nesreće bila je u kupatilu i tuširala se, a otac Emil, koji je nešto ranije došao sa posla, najverovatnije je zaspao na kauču u dnevnoj sobi.
Evropske cene gasa skočile za 30 odsto na trogodišnji maksimum nakon što je Iran pokrenuo napade na ključnu energetsku infrastrukturu širom Bliskog istoka.
Ekipa Gledalačko-obaveštajne službe Informera (GOSI) pronašla je jutros rektora Beogradskog univerziteta Vladana Đokića na aerodromu "Nikola Tesla" u Beogradu. Kako saznajemo, blokaderski rektor krenuo je na tajnu misiju u Berlin.
Ekipa Gledalačko-obaveštajne službe Informera (GOSI) pronašla je jutros rektora Beogradskog univerziteta Vladana Đokića na aerodromu "Nikola Tesla" u Beogradu. Kako saznajemo, blokaderski rektor krenuo je na tajnu misiju u Berlin.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić razgovarao je telefonom sa premijerom Mađarske Viktorom Orbanom, sa kojim je sagledao sve mogućnosti zajedničkog prevazilaženja krize na različitim poljima energetike.
Na inicijativu predsednika Srbije Aleksandra Vučića danas je Vlada Srbije donela zaključak kojim se usvaja mera isplate jednokratne novčane pomoći u iznosu od 300.000 dinara licima koja se nalaze u prištinskim zatvorima i sudskim pritvorima.
Jedno od najprepoznatljivijih lica Infomer TV, voditelja Igora Ćurčića, od večeras ćete moći da gledate svakog utorka od 22 časa u emisiji „Dobro veče Srbadijo".
Urednik i voditelj emisije "Dobro veče Srbadijo" Igor Ćurčić ugostiće sutra od 22 sata uživo velikog humanitarca i direktora vladine kancelarije za javnu i kulturnu diplomatiju Arno Gujona, koji će govoriti o godišnjici stravičnog pogrom nad Srbima 17. Marta 20024. godine. Igorovi gosti biće i zdravičar i čuvar srpske tradicije Dragiša Simić, kao i harmonikaš Dragan Todorović, ali i sestre Gobović, Marija i Marina koje svojim glasovima pronose i čuvaju srpski etno melos.
Od 23. marta na portalu elektronske uprave počeće zakazivanje termina za testiranje i upis dece u prvi razred osnovne škole, najavio je direktor Kancelarije za IT i elektronsku upravu Mihailo Jovanović.
Jedan 33-godišnji muškarac uspeo je da preživi čak 48 sati bez pluća, zahvaljujući inovativnom sistemu veštačkih pluća, pre nego što je primio transplantaciju oba plućna krila.
Iranska islamska revolucionarna garda (IRGC) saopštila je danas da je izveden novi talas operacija protiv naftnih i energetskih postrojenja povezanih sa Sjedinjenim Američkim Državama u regionu, kao odgovor na, kako tvrdi, ranije napade na iransku energetsku infrastrukturu.
Cene nafte porasle su na 112 dolara po barelu nakon što su iranski mediji izvestili o vazdušnom napadu koji je pogodio postrojenje na najvećem svetskom nalazištu prirodnog gasa.
Ulogu tragičnog ruskog cara Pavla I Petroviča u hit seriji "Katarina Velika" koja se emituje na Informer TV, maestralno je izneo ruski glumac Pavle Tabakov.
Nekada najglamuroznija noć u Holivudu postala je sinonim za predvidljivost i dosadu. Nakon još jedne ceremonije koja je razočarala milione, postavlja se pitanje: Da li je prestižna zlatna statua izgubila bitku sa vremenom?
Aneta Mlčakova jedna je od najpoznatijih čeških manekenki i influenserki. Atraktivnu plavušu često porede sa Barbi lutkom, a nestvarnom lepotom je pokorila društvene mreže.
Konzumiranje hrane koja ima puno proteina može dovesti do nakupljanja holesterola i masti u našim arterijama, a stručnjaci otkrivaju koje su to namirnice.
Osim kvalitetne kozmetike i prirodni sastojci mogu biti dragoceni saveznici u nezi kože. Pripremite maske koje hrane kožu i vraćaju joj sjaj od namirnica koje imate u kući.
Dragan Lazić, brat pevača Darka Lazića, tragično je izgubio život u 33. godini u saobraćajnoj nesreći, a sad mu je prijatelj Dejan Nikolić posvetio tetovažu.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar