Lažna dokumenta, osam dragulja i ime na poternici: Srbin opljačkao zlataru, pa pobegao u Austriju!
Podeli vest
Srpski državljanin (52) uhapšen je u Austriji, kada je policija kod njega pronašla lažna hrvatska dokumenta, osam ukradenih dragulja i alat za obijanje, pored toga utvrđeno je da je za njim raspisana međunarodna potraga zbog krađe!
Kako navode lokani mediji, Srbin je uhapšen u subotu kada je policija, u Lavamindu u Austriji, zaustavila vozilo koje je imalo bosanske tablice.
Vaso Golubović (48), poreklom iz Crne Gore, bio je za volanom kamiona koji je 11. oktobra zaustavljen na granici Francuske i Španije, a u kome se nalazilo 570 kg marihuane!
Jedan Srbin postao je žrtva onlajn kupovine, jer je devojci naručio nakit od 10.000 dinara preko Instagrama pa ubrzo ostao i bez para i bez poklona.
14.10.2024
19:56
- Vozač, automobila bio je Srbin kao i suvozač. Na zadnjem sedištu sedeo je još jedan muškarac koji je dao hrvatska lična dokumenta. Policija je proverom utvrdila da je on imao lažnu ličnu kartu i vozačku dozvolu - piše asutrijski portal.
Pretresom njegove torbe policija je pronašla različite alate za provalu, osam dragih kamenja i tablete sa narkoticima.
- Pošto je ovaj čovek očigledno pokušao da sakrije svoj pravi identitet i nije želeo da otkrije poreklo dragog kamenja, privremeno je uhapšen. U toku istrage utvrđen je njegov identitet, ali i da se nalazi na međunarodnoj poternici - objasnio je izvor lokalnog portala.
Potpredsednik Vlade i ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić izjavio je da je na osnovu obaveštajnih informacija naše policije, SBPOК-a, Agencija za borbu protiv droga i carina Francuske zaustavila kamion sa marihuanom na granici Španije i Francuske.
Srbin (37) uhapšen je zbog sumnje da je učestvovao u jezivom razbojništvu u Italiji! On je uhapšen u Nemačkoj, zbog sumnje da je prilikom razbojništva brutalno pretukao staricu (86) koja je ubrzo preminula u bolnici.
13.10.2024
14:19
Foto: LPD Steiermark/steiermark.orf.at/
Naime, utvrđeno je da je muškarac Srbin i da ima 52 godine, kao i da ga traži Nemačka zbog krađe.
- Prema dosadašnjim saznanjima, drago kamenje je verovatno rezultat provale u Hrvatskoj ili Srbiji. Ovaj Srbin je uhapšen i naloženo je da se pošalje u zatvor. Alat i drago kamenje su mu oduzeti i trenutno se utvrđuje kada je i gde tačno krađa izvršena, kao i o kojoj je vrsti dijamata reč - piše "Mein Bezirk".
Što se tiče vozača automobila i suvozača oni su rekli da ne poznaju Srbina koji je bio sa njima u vozilu.
- Vozač i suvozač su naveli da su 52-godišnjaka pokupili na autoputu u Srbiji kao stopera i da ga ne poznaju. Kao svoju destinaciju naveo je Austriju - piše pomenuti portal.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Vaso Golubović (48), poreklom iz Crne Gore, bio je za volanom kamiona koji je 11. oktobra zaustavljen na granici Francuske i Španije, a u kome se nalazilo 570 kg marihuane!
Ekipa Informera posetila je dečaka Andriju Kneževića iz Bajine Bašte, koji je rasplakao i raznežio celu Srbiju, nakon što je iskreno i kroz suze radosnice reagovao na posetu predsednika Aleksandra Vučića.
Pre 33 godine poginuo je Spomenko Gostić, najmlađi odlikovani borac Vojske Republike Srpske. Spomenko je poginuo 1993. godine i imao je samo 15 godina.
Građani Crne Gore, koji kroz poreze pune državni budžet, narednih 12 meseci mogli bi da finansiraju funkcionersku nadoknadu Mirjani Pajković ukoliko ona podnese zahtev za njeno ostvarivanje.
Prava “drama” odigrala se tokom jutrošnje promocije izborne liste „Kladovo ima nas – vreme je za promene“ na lokalnoj pijaci u selu Brza Palanka, a sve ukazuje na to da su blokaderi svesno izmislili incident kako bi obmanuli javnost i pokušali da izvuku političku korist!
Srpska atletičarka Angelina Topić osvojila je srebrnu medalju na Svetskom dvoranskom prvenstvu u skoku uvis u poljskom gradu Torunju skokom 1.99 metara.
Jedno od najprepoznatljivijih lica Infomer TV, voditelja Igora Ćurčića, od večeras ćete moći da gledate svakog utorka od 22 časa u emisiji „Dobro veče Srbadijo".
U prethodnoj epizodi Informerove emisije “Na merama” otkrili smo vam kako “dokoniše” poslanik blokader Aleksandar Jovanović Ćuta, kakve “male signale” razmenjuju muzička zvezda Nataša Bekvalac i političar Draško Stanivuković, gde provodi vreme nekadašnji premijer Zoran Živković, kakav je bio provod na slavlju kod pevača Ere Ojdanića, šta je na meniju funkcionera SPS-a Dušana Bajatovića, kuda su posle lekarskog pregleda otišli pevačica Ana Nikolić i njen emotivni partner, kompozitor Goran Ratković Rale…
Licenca za NIS produžena je do 17. aprila, a prema rečima ekonomiste, odluka OFAC-a i aktuelna gasna strategija pokazuju da Srbija uspešno balansira između globalnih energetskih izazova i potreba svojih građana i privrede.
Samo nekoliko kilometara od centra Aranđelovca nalazi se Garaško jezero koje mnogi nazivaju i Garaši, a u čijoj se blizini može noćiti za samo 800 dinara.
Najskuplji i najekskluzivniji automobil na ovogodišnjem Sajmu automobila u Beogradu je "Maserati MC20 Cielo", a cena izloženog modela iznosi neverovatnih 375.440 evra!
Patrijarh srpski Porfirije uputio je čestitku vernicima muslimanske veroispovesti povodom Ramazanskog bajrama, sa najiskrenijim željama da taj veliki praznik proslave u ljubavi, zdravlju i istinskoj radosti.
Predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp izjavio je da bi Vašington želeo da razgovara sa rukovodstvom Irana, ali je dodao da, kako je naveo, "više nema sa kim".
Američki general Dejn Kejn potvrdio je na konferenciji u Pentagonu da je legendarn vojni avion A-10 „Vartog“, umesto planiranog penzionisanja, ove nedelje preuzeo ključnu ulogu u Ormuskom moreuzu.
Mađarski premijer Viktor Orban izjavio je da je Evropskoj uniji (EU) potrebna nova strategija za rešavanje energetske i migrantske krize, upozoravajući na rast cena energenata, probleme u snabdevanju i, kako je naveo, pogrešan pristup ratu u Ukrajini i migracijama.
Tema crnih odnosno velikih boginja (variola vera) tokom vladavine Katarine Velike predstavlja jedan od najfascinantnijih spojeva medicine, hrabrosti i političke propagande u 18. veku.
Glumac Čak Noris preminuo je jutros u 86. godini života u bonici na Havajima. Ostaće upamćen po legandarnoj ulozi Kordel Voker u seriji "Voker, teksaški rendžer".
Neobična biznis ideja iz Velike Britanije podigla je veliku prašinu kada je Džordž Najtingejl iz Eksetera odlučio da napravi alkohol na potpuno nesvakidašnji način, koristeći garderobu zvezda za odrasle.
Ništa ne raduje psa više od boravka napolju i udisanja čistog vazduha. Izlazak u šetnju nije samo prilika da obavi nuždu, već i vreme kada troši energiju, upoznaje svet oko sebe i dodatno se povezuje sa vlasnikom.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar