Okružno javno tužilaštvo u Banjaluci podiglo je optužnicu protiv državljanina Maroka Еjuba Sarginija (27) zbog pokušaja ubistva državljanina Indije G.S. koga je skalpelom ubo u vrat u Banjaluci.
Napad za koji je optužen Marokanac odigrao se 15. jula ove godine u Gundulićevoj ulici u Banjaluci.
Kako prenose mediji iz Republike Srpske u optužnici se navodi da je G.S. na poziv maloletne V.M., s kojom je bio u emotivnoj vezi, došao na autobusku stanicu u Gundulićevoj ulici i verbalno napao Еjuba Sarginija.
- Razlog za verbalni napad je bilo to što je Sargini prethodno uznemiravao maloletnu V.M. i pratio njeno kretanje od tržnog centra do autobuskog stajališta. Kada je G.S. zahtevao od maloletne V.M. da pozove policiju optuženi je iz torbice izvadio skalpel, sa sečivom dugačkim šest centimetara, i zamahnuo prema ramenu oštećenog, nanevši mu posekotinu- navodi se u optužnici.
Braneći se od napada G.S. je pesnicom udario Sarginija u glavu, i on je od udarca pao.
- Optuženi je nakon toga ustao i držeći u ruci skalpel ponovo je zamahnuo prema vratu G.S., svestan da time može prouzrokovati i smrt oštećenog, pa je to i htio. Sa sečivom je ubo G.S. u vrata i naneo mu posekotinu dugu centimetara - navodi se u optužnici.
Kako je precizirano nakon ovoga Sargini je pokušao da pobgene, ali ga ej iako ranjen G.S: sustigao i izbio skalpel iz ruke, a ubrzo se pojavila i patrola policije koja je uhapsila Marokanca.
Okružno javno tužilaštvo u Istočnom Sarajevu podiglo je optužnicu protiv službenice ”Rajfajzen banke” Alise Slato Velagić (39) koja je s tuđeg računa skinula 26.310 KM, da bi njime uplatila svoj kredit i kreditnu karticu u drugoj banci.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Okružno javno tužilaštvo u Istočnom Sarajevu podiglo je optužnicu protiv službenice ”Rajfajzen banke” Alise Slato Velagić (39) koja je s tuđeg računa skinula 26.310 KM, da bi njime uplatila svoj kredit i kreditnu karticu u drugoj banci.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić je tokom trećeg dana zvanične posete NR Kini, gde boravi na poziv kineskog predsednika Si Đipinga, održao predavanje na univerzitetu Ćinghua, a takođe je obišao Muzej Komunističke partije Kine, kao i fabriku Šaomi.
Američka vojska uništila je dva iranska čamca koja su, prema navodima Foks njuza, pokušala da postave mine u Ormuskom moreuzu, dok je dodatni udar izveden na iranski protivvazdušni sistem nakon što je otvorio vatru na američku avijaciju.
Blokaderska mantra o "ubačenim elementima" koji su napali srpsku policiju posle propalog predizbornog skupa na Slaviji, pukla je kao mehur od sapunice.
Sukob između Sava Manojlovića, lidera "Kreni-promeni" i Dinka Gruhonjića prerasta u rat do istrebljenja i ima mnogo dublju dimenziju, saznaje Informer.
"Xiaomi yu7 gt" je sportski električni SUV model koji može da razvije brzinu i do 350 kilometara na sat, a da ga proba imao je čast i naš predsednik Aleksandar Vučić, koji je u istorijskoj poseti Kini.
Opština Grocka otvorila je novi centralni opštinski parking u naselju Grocka, čime je građanima obezbeđeno više od 100 besplatnih parking-mesta uređenog parking-prostora u samom centru mesta.
Američki predsednik Donald Tramp danas bi trebalo da obavi rutinski lekarski pregled u Nacionalnom vojnom medicinskom centru Volter Rid, nedaleko od Vašingtona, saopštila je Bela kuća.
Zapadne ambasade neće napuštati Kijev uprkos upozorenju Moskve da Rusija počinje sistemske udare po objektima u ukrajinskoj prestonici koji se koriste za potrebe Oružanih snaga Ukrajine i po centrima odlučivanja.
Kijev ulazi u novu fazu pritiska nakon najava Moskve da će odgovor na ukrajinske napade biti usmeren na vojne ciljeve, centre odlučivanja i objekte vojne industrije, piše italijanski portal L’Antidiplomatiko u analizi događaja posle napada na Starobeljsk.
Film "Lepota poroka" spada među najboljim u srpskoj kinematografiji, a jedna od scena po kojoj je ostao upamćen je ona u kojoj je prikazan seks između Eve Ras i Petra Božovića.
Glumica Natalija Nataša Lučanin je devedesetih godina važila za jednu od najvećih zavodnica u Srbiji, a mnogi su je smatrali najlepšom Beograđankom koja se bavila glumom.
Glumica Milica Milša pozirala je pored motora u kožnim pantalonama, jakni i crnim čizmama i kacigom u ruci, sve za potrebe serije "Dadilja sa sela" u kojoj glumi Zorku.
Kad stignu mirisni letnji paradajzi, prava je šteta ne iskoristiti ih za laganu i ukusnu salatu kakva se često služi u turskim restoranima uz ribu ili roštilj.
Mesec je planeta koja se najbrže kreće, a u jednom znaku provede oko tri dana. Pozicija Meseca u Vagi najviše će odgovarati Vagama, Blizancima i Vodolijama.
Kineska tehnološka kompanija Huavej saopštila je danas da planira da u narednih pet godina razvije poluprovodnike svetske klase koristeći novu tehnologiju.
Pravi haos izbio je u "Eliti", kada je Jovana Cvijanović tokom svađe sa Aneli Ahmić iznela šokantne tvrdnje o navodnom nameštanju glasanja i pobedi Stanije Dobrojević.
Pevačica Dragana Mirković prisetila se svojih muzičkih početaka i trenutaka koji su obeležili njen put ka slavi, ali i otkrila detalje susreta sa Ljubišom Samardžićem.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar