• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer

Izvor: informer

23.10.2024

12:22

Uhapšen muškarac iz Bogatića zbog pranja novca: Policija zaustavila "fijat" i u njemu pronašla brdo keša

Maša Banđur/Shutetrstock

Vesti

Uhapšen muškarac iz Bogatića zbog pranja novca: Policija zaustavila "fijat" i u njemu pronašla brdo keša

Podeli vest

Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije i Uprave granične policije, u saradnji sa Posebnim odeljenjem za suzbijanje korupcije Višeg javnog tužilaštva u Novom Sadu uhapsili su A. M. (53) iz okoline Bogatića, zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio krivično delo pranje novca.

Policija je na putu Glogovac-Salaš Crnobarski, u "fijatu" kojim je A. M. upravljao, pronašla 20.839.500 dinara, 191.405 evra, 110 švajcarskih franaka i 90 konvertibilnih maraka koje je on, kako se sumnja, stekao i držao sa znanjem da potiču iz kriminalne delatnosti, te vršio prenos imovine u nameri da prikrije nezakonito poreklo novca. 

Osumnjičenom je određeno zadržavanje do 48 časova i on će, uz krivičnu prijavu, biti priveden nadležnom tužilaštvu.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

TV

Društvo

JOŠ Društvo VESTI

Sport

Planeta

Sijarto patosirao Evropsku uniju! Nakon ovih reči kreće "borba titana"?
Planeta

Sijarto patosirao Evropsku uniju! Nakon ovih reči kreće "borba titana"?

Evropska komisija na čelu sa Ursulom fon der Lajen, ubija evropsku ekonomiju, jer se plaši pregovora i ne može da reši nesuglasice sa Sjedinjenim Američkim Državama, smatra ministar spoljnih poslova Mađarske Peter Sijarto, koji je suštinski stao na stranu administracije Donalda Trampa u sporu oko carina između SAD i EU.

27.02.2025

18:30

Zabava

JOŠ Zabava VESTI

Magazin

Džet set