Ovo je dvostruki ubica iz Bijelog Polja! Silovao ženu, pucao na policiju i dve decenije proveo iza rešetaka (FOTO)
Podeli vest
Alija Balijagić (62) iz Banjeg Sela koji je osumnjičen da je sinoć ubio brata i sestru Jovana i Milanku Madžgalj kod Bijelog Polja, više od 20 godina proveo je u zatvoru, a meštani kažu da je bio pravi strah i trepet koji je pljačkao i silovao žene.
Za osumnjičenim je policija tragala i prethodnih 15 dana zbog drugog krivičnog dela, krađe puške. Jedan službenik Uprave policije Područne jedinice Bijelo Polje A.S. povređen je tokom potrage nakon što se vozilo interventne jedinice prevrnulo jutros, oko 2.40 časova, saznaju Vijesti.
Službenik Uprave policije Područne jedinice Bijelo Polje A.S. povređen je nakon što se vozilo interventne brigade tokom potrage za dvostrukim ubicom, prevrnulo jutros, oko 2.40 časova, u mestu Sokolac, kod Bijelog Polja.
Policija danima tragala za Alijom Balijagićem (62) koji je sinoć ubio brata i sestru Jovana i Milanku Madžgalj u porodičnoj kući u zaseoku Zaboj u selu Sokolac kod Bijelog Polja.
26.10.2024
08:56
Ovo nije prvi put da ga policija traži jer je Balijagić 2016. godine osuđen za krivično delo silovanje.
Osuđen je u bjelopoljskom Višem sudu, kojim je predsedavao Vukomir Bošković, na sedam godina zatvora, nakon što je silovao sedamdesetšestogodišnju ženu 30. oktobra 2015. godine, u prigradskom naselju u Bijelom Polju.
- Nema mojih DNK tragova i zato smatram da je u pitanju klasična nameštaljka - tvrdio je on tokom suđenja.
Crnogorska policija intezivno traga za Alijom Balijagićem (62) koji je osumnjičen za ubistvo brata i sestre Jovana i Milanke Madžgalj u selu Sokolac kod Bijelog Polja.
Policiji u Bijelom Polju, večeras oko 21.10 časova prijavljeno je da su u zaseoku Sokolac u blizini Tomaševa života lišena dva lica starije životne dobi, čija su tela pronađena u kući, a da se izvršilac naoružan dao u bekstvo, saopštio je MUP Crne Gore.
26.10.2024
00:20
Foto: EPA/Boris Pajović
U optužnici se navodi da je Balijagić 30. oktobra 2015. godine, oko 19 časova, u naselju Lješnica, upotrebom sile i pretnjom smrću, obljubio 76-godišnju ženu.
- Pošto je žena pružila otpor i udarila ga šakom po licu, on je nju udario baterijskom lampom, a potom zapretio da se skine ili će je u protivnom ubiti. Na izlasku iz njene kuće izvadio je nož i zapretio: 'Nemoj nikom da pričaš, nemoj da prijavljuješ. Ako to ne uradiš neću ti više dolaziti, a ako kažeš doći ću ti i zaklaću te usred kuće' - navodi se u presudi.
Balijagić je, kako piše PV portal, u novembru 2015. tokom pljačke iz jedne od kuća u svom selu uzeo oružje dok su se ukućani nalazili na spavanju, a kako se sumnja počinio je više krađa po Banjem selu, Okladima i Pavinom Polju. Jednom prilikom je pucao i na policiju , a branio se rekavši da je slučajno ispalio hitac iz puške dok su mu prilazili.
Foto: Reuters/printscreen
Balijagića na ovim prostorima pamte kao razbojnika koji se odmetnuo u šume, a zbog razih razbojništava i razbojničkih krađa i drugih dela oko dve decenije je proveo u zatvoru.
U maju 2015. godine njega su pretukla trojica komšija, nanevši mu teške telesne povrede. Balijagić je tada tvrdio da se smirio, da mu braća i i sestre, koji žive u inostranstvu pomažu materijalno, i da želi da vodi miran i pošten život, iako se oseća odbačenim od društva.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Službenik Uprave policije Područne jedinice Bijelo Polje A.S. povređen je nakon što se vozilo interventne brigade tokom potrage za dvostrukim ubicom, prevrnulo jutros, oko 2.40 časova, u mestu Sokolac, kod Bijelog Polja.
Stalni predstavnik Rusije pri UN je istakao da se situacija na AP Kosovu stalno pogoršava i da "ultranacionalistički režim" premijera privremenih prištinskih institucija Aljbina Kurtija ubrzava "čišćenje" nealbanskog stanovništva u severnom delu srpske pokrajine.
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski prihvatio je vaskršnje primirje i podržao inicijativu predsednika Rusije Vladimira Putina o privremenom prekidu vatre za vreme praznika.
Direktor Kancelarije za Kosovo i Metohiju Petar Petković poručio je da je Aljbin Kurti, naredivši da se iz Gračanice uklone sve srpske trobojke, i uoči Vasrksa nastavio sa brutalnim provokacijama i kršenjem osnovnih prava srpskog naroda na Kosmetu.
Predsednik Demokratske narodne partije (DNP) Milan Knežević kaže da je sa trobojkom prvo video bivšeg premijera i šefa crnogorske države, počasnog predsednika Demokratske partije socijaliste (DPS) Mila Đukanovića.
Stalna predstavnica Grčke pri Ujedinjenim nacijama Aglaja Balta izjavila je danas da ta zemlja podržava normalizaciju odnosa Beograda i Prištine. Ona je istakla da osnivanje Zajednice srpskih opština bez preduslova ostaje ključno za stabilnost severa AP KiM, kao i da predstavlja sastavni deo sporazuma koji moraju da budu u potpunosti sprovedeni.
Predsednik Srpske radikalne stranke profesor doktor Vojislav Šešelj gostujući u Info jutru objasnio je novi ugao gledanja na smrt studentkinje na Filozofskom fakultetu.
"Srpski dnevnik" postavlja standarde kada je reč o informativnim emisijama i ponovo je najgledaniji na svim kablovskim televizijama bez nacionalne frekvencije.
Srpska pravoslavna crkva i njeni vernici danas obeležavaju Veliki petak, najtužniji hrišćanski praznik, kada se sećamo Hristovog stradanja, suđenja pred Pontijem Pilatom, osude na smrt i razapinjanja na Golgoti.
Mnogi vernici koji nisu postili ceo Vaskršnji post, sutra, na Veliki petak, suzdržavaće se od mrsne hrane, pa se postavlja pitanje da li to ima smisla. Prečasni protonamesnik inž. Hadži Željko Jovanović kaže da to nije greh, već prvi korak ka sledećem postu.
U Srbiji će danas nakon hladnog jutra biti pretežno sunčano. U drugoj polovini dana biće oblačno, a tokom večeri i noći na jugozapadu zemlje moguća je slaba kratkotrajna kiša. Temperature će se kretati od minus dva do 16 stepeni.
NATO bi mogao da se uključi u obezbeđivanje bezbedne plovidbe kroz Ormuski moreuz, izjavio je generalni sekretar alijanse Mark Rute, navodeći da ne postoji razlog da savez ne pomogne u zaštiti prolaska brodova kroz jedan od najvažnijih pomorskih pravaca na svetu.
Prva dama SAD Melanija Tramp izjavila je iz Bele kuće da nikada nije imala nikakve veze sa osuđenim seksualnim prestupnikom Džefrijem Epstinom i poručila da, kako je navela, "laži i klevete" koje je povezuju s njim moraju da prestanu.
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski prihvatio je vaskršnje primirje i podržao inicijativu predsednika Rusije Vladimira Putina o privremenom prekidu vatre za vreme praznika.
Iran veoma loše sprovodi dogovor o nesmetanom prolasku naftnih tankera kroz Ormuski moreuz i mora odmah da prekine sa takvom praksom, poručio je američki predsednik Donald Tramp.
Glumica Radoslava Marinković je pažnju domaće javnosti privukla seksi scenom u filmu "Žikina dinastija" iz 1985. godine u kojoj je pokazala golu zadnjicu.
Izraz "Potemkinova sela" nastao je još u 18. veku u Rusiji sve zbog Grigorija Potemkina koji je prema pričama pravio lažna sela i gradove kako bi impresionirao caricu Katarinu Veliku.
Jedno istraživanje iz Turske, u kojem je učestvovalo 59 muškaraca sa problemom prerane ejakulacije, pokazalo je da kombinacija razgovora sa stručnjacima, vežbi za mišiće karličnog dna i tehnika dubokog disanja može značajno da produži trajanje odnosa.
Da biste uživali u predstojećem Vaskrsu, možete uraditi jednostavan test za koji su vam potrebni samo čaša i hladna voda. On će vam pomoći da lako procenite svežinu jaja, pa čak i da približno odredite koliko su stara.
Pevač Nikola Rokvić baš na Veliki petak podelio je uspomenu na Instagramu iz Jerusalima, gde je posetio čuveno brdo Sion i prostoriju poznatu kao "Gornja soba".
Pevač Arman Morankić u potresnoj ispovesti progovorio je o sinu Erdoanu Morankiću koji je pre dva meseca poginuo u Sarajevu kada je tramvaj izleteo iz šina.
U "Eliti 9" nastao je haos kada je prikazan video u kojem trudna Anita Stanojlović i Luka Vujoviću pričaju kako im smeta što Maja Marinković i Asmin Durdžić imaju odnose kod njih.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar