Nastavljeno suđenje za teško ubistvo u Novom Pazaru: Veljko ubio Tarika zbog ljubomore i to iz očevog pištolja! (FOTO)
Podeli vest
Suđenje Veljku M. (24) za teško ubistvo Tarika H. (21) nastavljeno je pred Višim sudom u Novom Pazaru. Svedočili su radnici i gosti hotela u Novopazarskoj Banji, gde se ubistvo i dogodilo.
Niko od njih nije bio direktan očevidac onoga što se desilo, već su okrivljenog videli tek kada je ušao u hotel, nakon pucnjave. Većina njih rekla je da im je delovao uznemireno, te da su to zaključili time što su mu kako su rekli "dali šećer i vodu".
Na društvenim mrežama pojavio se uznemirujući snimak ubistva iz Turske, kada je Ramazan U. ubio Huseina Metea u jednom kafiću u Burduru, navodno zbog reketa koji je ubijeni tražio od njega.
Dušan Budisavljević (44) pravosnažno je osuđen na deset godina zatvora zbog ubistva poznanika Nebojše Nedeljkovića (45), jer nije hteo da mu vrati dug od 300 evra!Apelacioni sud u Beogradu je zbog saučesništva osudio i Dunju Tanasković (32) na deset meseci kućnog zatvora.
Relja Ognjenović, član Glavnog odbora SNS i potpredsednik Opštinskog odbora SNS Voždovac, oštro je reagovao na poziv na ubistvo predsednika Srbije Aleksandra Vučića, koje je objavljeno na HRT-u.
01.11.2024
15:53
Podsećamo, suđenje je bilo prekinuto krajem septembra, kada je Viši javni tužilac Edis Arifović podneo zahtev za izuzeće predsednika sudskog veća Spasoja Čorbića, ali ga je predsednica Višeg suda Slađana Čolović odbila.
Foto: Foto: S.D.
Mesto zločina u Novom Pazaru
Prema optužnici Višeg tužilaštva u Novom Pazaru Veljku M. se na teret stavlja izvršenje krivičnog dela teško ubistvo i to po tački pet, prvog stava, kojim je predviđena kazna od najmanje 10 godina do doživotnog zatvora onome ko drugog liši života iz “drugih niskih pobuda”.
Pored toga, on se tereti i za nedozvoljenu proizvodnju, držanje, nošenje i promet oružja i eksplozivnih materija.
Kako se navodi, Veljko M. je Tarika H. ubio zbog ljubomore, “videvši ga kao prepreku za ostvarivanje veze” sa jednom devojkom u koju je “bio patološki zaljubljen”, a zbog čega mu je u više navrata i pretio.
Optuženi se tereti da je 14. septembra prošle godine, kada je Tarik H. došao, ispred jednog hotela u Novopazarskoj Banji, da “vidi u čemu je problem”, iz torbice izvadio pištolj “CZ 99” i njime, bez povoda i razloga, udario žrtvu u glavu, a potom repetirao oružje i ispalio dva hica u pravcu glave Tarika, nanevši mu povrede opasne po život.
Foto: S.D.
Mesto zločina u Novom Pazaru
Nakon ukazane pomoći u Opštoj bolnici u Novom Pazaru, Tarik H. je transportovan u Klinički centar Kragujevac gde je dve nedelje kasnije podlegao povredama.
Prilikom iznošenja odbrane, okrivljeni Veljko M. priznao je da je ubio Tarika H, navodeći da to nije učinio ni iz kakve ljubomore te izrazio žaljenje "što je njegovom rukom ugašen jedan mladi život i to život njegovog druga".
Suđenje će biti nastavljeno 11. decembra, saslušanjem ostalih svedoka, ali i veštaka - balističara i trasologa, psihijatara i psihologa.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Na društvenim mrežama pojavio se uznemirujući snimak ubistva iz Turske, kada je Ramazan U. ubio Huseina Metea u jednom kafiću u Burduru, navodno zbog reketa koji je ubijeni tražio od njega.
Srpska trobojka osvanula je na jednom od najviših objekata u Abu Dabiju u Ujedinjenim Arapskim Emiratima, a tim povodom se oglasio i predsednik Srbije Aleksandar Vučić, koji se trenutno nalazi u poseti toj zemlji, istakavši kako mu je srce puno.
Predsednik Slobodne Crne Gore, Vladislav Dajković, saopštio je danas na konferenciji za medije u Skupštini Glavnog grada da je smenjen jer je javno podržao Srbe u Crnoj Gori, naglasivši da ta stranka od danas više nije deo vlasti u Podgorici.
Mark Brnović, koji je preminuo 13. januara, bio je imenovan za kandidata za ambasadora Sjedinjenih Američkih Država u Srbiji, ali je njegova kandidatura kasnije povučena.
Bivši potpredsednik Narodne stranke, dramski pisac i poznati blokader Siniša Kovačević nezadovoljan je što nije dobio nacionalnu penziju, pa je uputio kritike na račun aktuelne vlasti.
Mark Brnović, amerikanac srpskog porekla i bivši Državni tužilac Arizone koji je iznenada preminuo 13. januara, nedavno se oglasio nakon iznenadne odluke šefa Bele kuće Donalda Trampa da on ipak ne bude ambasador SAD u Srbiji.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić gostujućii na televiziji Pink u emisiji "Amidži šou", dotakao se i sportskih tema. Prvenstveno onih vezanih za naše najuspešnije sportiste.
Učesnica Plavog tima Anabela Zonai, iznenadila je sve takmičare kada je zbog povrede Amele Melegi, sačekala Elicu Erski da uđe u igru bez prednosti koju je imala.
Opasne nesuglasice probudile su se u najvećem sportskom rijalitiju na svetu, kada je Amela Melegi ušla u ozbiljnu raspravu sa svim članovima svog Crvenog tima.
Televizija Informer večeras emituje specijalni program posvećen najnovijim dešavanjima u Loznici, sa fokusom na strašnu i do sada neviđenu zloupotrebu elementarne nepogode u političke svrhe.
Srpska pravoslavna crkva i njeni vernici sutra, 14. januara, obeležavaju Srpsku novu godinu, ali i praznik svetog Vasilija Velikog, pa se veruje da u ponoć treba pogledati kroz prozor i posmatrati vreme.
Ministar finansija Siniša Mali u novogodišnjem izdanju emisije "amidži šou" otkrio je da Srbija ima 310 milijardi dinara na računu i čak 29 milijardi evra deviznih rezervi.
Ana Živković (28) iz Vučja, majka dvogodišnjeg Dimitrija, ali i supruga, ima 28 godina i vodi hrabru bitku sa teškom i progresivnom bolešću - multiplom sklerozom.
Iran već treću nedelju potresaju protesti u više od 100 gradova. U obračunu demonstranata i snaga reda stradalo je najmanje 648 ljudi. Sve događaje vezane za situaciju u Iranu pratite uživo na Informer.rs.
Zemlje EU razilaze se u stavovima po pitanju nabavke oružja za Ukrajinu u sklopu paketa pomoći od 90 milijardi evra – Nemačka i Holandija smatraju da deo sredstava treba da bude potrošen za kupovinu američkog oružja, dok Francuska insistira da prioritet treba imaju evropski proizvođači.
Reza Pahlavi, sin poslednjeg iranskog šaha, izjavio je da iranski narod želi slobodnu i prosperitetnu zemlju u miru sa Sjedinjenim Američkim Državama i Izraelom, ali da bi odluku o obliku vlasti, odnosno o povratku monarhije trebalo da donese narod.
Holivudski glumac Mark Rafalo izazvao je buru reakcija na crvenom tepihu dodele Zlatnih globusa, kada je otvoreno progovorio o političkoj i društvenoj situaciji u Americi.
Milioni korisnika Instagrama iznenada su primili mejlove za resetovanje lozinke zbog tehničkog kvara izazvanog API incidentom iz 2024. godine. Iz Instagrama poručuju da bezbednost naloga nije ugrožena, iako su se u međuvremenu pojavili navodi da se povezani podaci nude na prodaju na dark vebu.
Po astrološkim najavama, početak 2026. godine donosi snažan zaokret kada je novac u pitanju, a Blizanci i Strelčevi bi mogli da budu najveći dobitnici.
Voditeljka Jovana Jeremić podelila je na društvenim mrežama video sa Jahorine, kojim je momentalno privukla veliku pažnju javnosti i pokrenula lavinu komentara.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar